Olmuyor bana yardim edin zayiflamam icin

Sade_Bilge

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
297
852
Merhaba arkadaslar

Düsük sonrasi ve özel stresden dolayi birtürlü niyetlendigim kilolarimi veremiyorum.

157 boya 74 kilo oldum.
Zayiflamam lazim su bir ay hicbirsey yemeyim diyorum. Iyicene osikolojim bozuldu. Kendime güvenim gitti. Salas cuval gibi giyiniyorum. Cok rahatsiz ve cirkin hissediyorum kendimi ve buna ragmen irade gösteremiyorum su illet kilolardan kurtulmak icin.

Bana yatdim edin cevremdeki herkes tüp mide yaotirip rahat sekilde zaiyflamaya basladi. Ben kendi irademle basarayim diyorum olmuyor. Ertesi gün sekerli karbonhidratli seyleri yerken buluyorum kendimi.

Delirmeye az kaldi.

psikolojik sebeplerle sanırım.bende çok yaptım o hatayı..diyet kürleri var.ödem suları,ödem çayları onları deneyebilirsin.yeşil çay maydanoz limon kahve vs.nette bulabilirsin.yoğurt yiyebilirsin acıkdıkça,yada yumurta..ama,işin özü aç durmak birşey yememek.dayanabilirsen👍😉☺️

Merhaba arkadaslar

Düsük sonrasi ve özel stresden dolayi birtürlü niyetlendigim kilolarimi veremiyorum.

157 boya 74 kilo oldum.
Zayiflamam lazim su bir ay hicbirsey yemeyim diyorum. Iyicene osikolojim bozuldu. Kendime güvenim gitti. Salas cuval gibi giyiniyorum. Cok rahatsiz ve cirkin hissediyorum kendimi ve buna ragmen irade gösteremiyorum su illet kilolardan kurtulmak icin.

Bana yatdim edin cevremdeki herkes tüp mide yaotirip rahat sekilde zaiyflamaya basladi. Ben kendi irademle basarayim diyorum olmuyor. Ertesi gün sekerli karbonhidratli seyleri yerken buluyorum kendimi.

Delirmeye az kaldi.
Ben de sizin gibi çok yaşadım bu durumu ama çok kafaya takarak olmuyo bu işler galiba bi diyetisyene gitmenizi öneririm ben en azından daha çok motive oluyorum hala devam ediyorum ben de ömrüm diyetle geçiyor hep 😱

Ben de şu an sizin gibiydim. İş sıkıntısı, bazı başka sebepler derken ben de 71 kiloya kadar çıktım. 157 boyundayım ben de.
Gece yemek yemelere tekrar başladım. Sabah öğle akşam gece hep bir şeyler yiyorum. Dışarda giyebileceğim 3 çift kıyafetim kaldı. Bugün yarın dedikçe giderek artıyor kilom.

Cidden psikolojimizi düzeltmemiz gerekiyor ilk başta. Benim şu an kilo verebileceğime inancım da kalmadı. 24 yaşımdayım, en güzel yaşlarımı heba ediyorum göz göre göre.

bende sizin yaşadığınız gibi bir durum yaşadım kürtaj sonrası regl de olamadığım için 85 kilolara kadar çıktım ama kendimi hazır hissetmediğim için başlamadım. ama ne zaman ki kendimi evet artık yapmalıyım dedim o zaman diyetisyene başladım 2 ayda 10 kilo verdim. kendinizi zorlamayın ne zaman hazır hissederseniz o zaman başlayın

Merhaba arkadaslar

157 boya 74 kilo oldum.

Delirmeye az kaldi.
Kendini aç bırakmak sadece sana ceza olur. Aç kalmayla kilo vermek çok zararlı. Öncelikle zihnini boşalt, stres vs bir kenara bırak en önemlisi bu. Daha sonrasında kendine uygun bir diyet hazırla veya bir diyetisyene danış. Ve kesinlikle egzersiz yapmaya başla. Egzersiz olmadan sağlıklı kilo vermek mümkün değil.

Merhaba arkadaslar

157 boya 74 kilo oldum.

Delirmeye az kaldi.
dukan çayı içmenizi öneririmm bebek emziriyormusunuz acaba

Canım hepimiz bence yaşadık aynı şeyleri yaptığım diyetlerle toplam 100 kilo vermişimdir herhalde ya diyetisyene git tek başına yapamıyorsan yardım almak iyi olabilir ben diyet listelerine bağlı kalmayı sevmediğimden kendi kendime evde ne pişmişse ondan yedim ama tüm yemekleri zeytinyağıyla pişiriyorum bunun dışında makarna pilav yerine haşlanmış bulgur tb makarna bulgur pilavı yapabilirsin ama irade pes etmeyeceksin yemeklere saldırmayacaksın ben de düşük yaşadım normal doğum gibi gerçekleşti çok zor kesinlikle ama kaybımdan sonra 30 kilo verdim yani her şey senin elinde

Merhaba arkadaslar

157 boya 74 kilo oldum.

Delirmeye az kaldi.
Ah aynı ben. Doğum sonrası Bnmde kilolarım kaldı moral motivasyon diplerde. Gel sırt sırta verelim eriyelim başka çaremiz yok böyle mutlu değiliz. Koskoca 1 gardırop kıyafet bni bekliyor bn hiç birine giremiyorum gaza gelmek için günde 1 kere elbiselerime bakıyorum sen de yap. Birde aralıklı oruç programı var. Youtube da. Bi doktorun. Ona da bi bak istersen. 16/8 programı var gece uykusu da açlıktan sayılıyor. Orda anlatıyor zaten.

X