Onikolizis ( tırnak altı boşluğu )

sevda_006

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
5
0
MERHABA ARKADAŞLAR EL TIRNAKLARIMDA BU HASTALIK VAR DERMATOLA GİTTİM MANTAR TESTİ YAPTI MANTAR YOK DOKTORDA BİR KREM VERDİ N - BALSAM ŞUAN SÜRÜYORUM AMA KREM İYİ GELİR Mİ BİLMİYORUM SORUM ŞU DAHA ÖNCE BU HASTALIĞI GEÇİRENLER VAR MI VE BU HASTALIK GEÇİYOR MU INU ÖĞRENMEK İSTİYORUM :ruh:

MERHABA ARKADAŞLAR EL TIRNAKLARIMDA BU HASTALIK VAR DERMATOLA GİTTİM MANTAR TESTİ YAPTI MANTAR YOK DOKTORDA BİR KREM VERDİ N - BALSAM ŞUAN SÜRÜYORUM AMA KREM İYİ GELİR Mİ BİLMİYORUM SORUM ŞU DAHA ÖNCE BU HASTALIĞI GEÇİRENLER VAR MI VE BU HASTALIK GEÇİYOR MU INU ÖĞRENMEK İSTİYORUM :ruh:
Ayni durum bende de var.1 yil once tirnagim manikur esnasinda zedelendi.sonrasinda tirnak altinda bosluk olustu.mantar dediler once.4 ay hap jel ve tirnak mantari kalemi kullandim.herhangi bir degisiklik olmadi.sonrasinda mantar degil dediler.3 ayri doktora gittim.travmaya bagli tirnak bozuklugu oldugunu soylediler.tirnak icin vitamin ve tirnak balsami verdi doktor.hala herhangi bir degisiklik yok

anladım sağolasın geçme ihtimali varmıymış peki yani geçiyormuymuş bu hastalık
doktorun soyledigi hic tirnak da cikmayabilir.yapisi bozuk zaten suan.tirnagin yaridan fazlasi havada duruyor.ama.benim tek tirnagimda var.oynama yipranmasin dedi.pek duzelecege benzemiyor.kendi haline biraktim

Ayni durum bende de var.1 yil once tirnagim manikur esnasinda zedelendi.sonrasinda tirnak altinda bosluk olustu.mantar dediler once.4 ay hap jel ve tirnak mantari kalemi kullandim.herhangi bir degisiklik olmadi.sonrasinda mantar degil dediler.3 ayri doktora gittim.travmaya bagli tirnak bozuklugu oldugunu soylediler.tirnak icin vitamin ve tirnak balsami verdi doktor.hala herhangi bir degisiklik yok
aradan zaman geçmiş, acaba kremlerin yada vitaminlerin bir faydası oldumu. Yani tırnak altındaki boşlukları doldurdumu

aradan zaman geçmiş, acaba kremlerin yada vitaminlerin bir faydası oldumu. Yani tırnak altındaki boşlukları doldurdumu
20 gun once tekrar cildiye doktoruma gittim.tirnak havada oldugu icin saga sola takilip canimi yakiyodu.benim yapacagim bisey kalmadi dedi.ortopediste yönlendirdi.ortopediste gittim.röntgen istedi.röntgende bisey görmedi.tirnagi cekip tirnak etinden parca alicam patolojiye göndericem dedi.tirnagimi cekti ve doku alip patolojiye gonderdi.10 gun sonra sonuc cikti.tirnak yatagi enfeksiyonu.ilac fln hicbisey kullanmana gerek yok dedi.2 aya kadar yeni tirnak cikar dedi.umarim saglikli cikar.bende durum buymus.onca mantar tedavisi ilaclar hepsi bosunaymiş.

20 gun once tekrar cildiye doktoruma gittim.tirnak havada oldugu icin saga sola takilip canimi yakiyodu.benim yapacagim bisey kalmadi dedi.ortopediste yönlendirdi.ortopediste gittim.röntgen istedi.röntgende bisey görmedi.tirnagi cekip tirnak etinden parca alicam patolojiye göndericem dedi.tirnagimi cekti ve doku alip patolojiye gonderdi.10 gun sonra sonuc cikti.tirnak yatagi enfeksiyonu.ilac fln hicbisey kullanmana gerek yok dedi.2 aya kadar yeni tirnak cikar dedi.umarim saglikli cikar.bende durum buymus.onca mantar tedavisi ilaclar hepsi bosunaymiş.
Gerçekten çok zorlu bir süreçmiş Allah yardımcın olsun. İnşallah yeni tırnak sağlıklı bir şekilde çıkar. Benim doktorum mantar olmadığını ve bunun için yapacak bir şey olmadığını söylemişti.

Arkadaşlar bu sene bende de oldu ömrümde ilk kez.yaklaşık 6 ay solgar biotin 1000 mg kullandım.geçti.bu sefer de başka tırnakta oldu.tekrar kullanmadım.çünkü yüzümde tüylenme yaptı hafiften.belki kışa doğru tekrar kullanmaya başlarım.

Ben 4 ayri doktor gezdim.en son doktorumdan memnun kaldim.bir sebep yokken tirnak etten ayrilmaz dedi.önce o sebebi bulmak lazim dedi.doku alip bakti ne olduguna.gittigim cildiye doktoru da en son yapilacak bisey yok demisti.ama sebebi öğrenip dogru tedavi uygulanirsa yapilacak bisey olur mutlaka.farkli bir doktora gözukmenizi öneririm

Arkadaşlar bu sene bende de oldu ömrümde ilk kez.yaklaşık 6 ay solgar biotin 1000 mg kullandım.geçti.bu sefer de başka tırnakta oldu.tekrar kullanmadım.çünkü yüzümde tüylenme yaptı hafiften.belki kışa doğru tekrar kullanmaya başlarım.
Doktor mu dedi kullandınız yoksa kendiniz mi tavsiyesiz kullandınız

Doktor mu dedi kullandınız yoksa kendiniz mi tavsiyesiz kullandınız
Önce internette bir dr sitesinde okumustum.sonra da sağlık ocagı dr una sordum.onayladı.ortalama 6 ay kullanilmasi lazım.gecmiyor oyle bir kutuda.bu sefer başka bir tırnağımda oldu.yine basladim kullanmaya.bu sefer 5binlik aldim.cabuk iyilesr mi diye :KK43:

Önce internette bir dr sitesinde okumustum.sonra da sağlık ocagı dr una sordum.onayladı.ortalama 6 ay kullanilmasi lazım.gecmiyor oyle bir kutuda.bu sefer başka bir tırnağımda oldu.yine basladim kullanmaya.bu sefer 5binlik aldim.cabuk iyilesr mi diye :KK43:
Peki kesin geçiyor mu yani gözle görülür kaybolma kaçıncı ayda başlıyor ya da başka deyişle bu biotinin başka bir zararı oldu mu tüylenme dışında benim 2 tırnağımda da var bu hastalık

Peki kesin geçiyor mu yani gözle görülür kaybolma kaçıncı ayda başlıyor ya da başka deyişle bu biotinin başka bir zararı oldu mu tüylenme dışında benim 2 tırnağımda da var bu hastalık
Bende tüylenme dışında hiçbir yan etkisi olmadı.6 ay kullandım ben aralıksız.benim duyduğum biotinin fazlasını vücud atıyormuş.ama sen yine de araştır.evet benimki geçmişti.bu sefer de başka tırnakta başladi.2 aydır kullanıyorum.henüz bir iyileşme olmadı.

Merhabalar yaklaşık beş yıl önce converslerle birkaç saat yürüdükten sonra eve geldiğimde ayak baş parmağımın tırnağı morarmıştı. Bir daha convers giymedim. Zira hala sızı çekiyorum. Son günlerde iyice arttı. Tırnağın dip kısmı gayet normal ve sağlıklı fakat yarısından sonrasının altı boş, kalın, rengi ise beyazdan kreme dönmüş durumda. Bu mantar değil bence, tahrip olduğu için böyle oldu ve ben dermatoloğa mı, genel cerraha mı yoksa ortopediste mi gitmeliyim sizce? Benzer bir olay yaşayan var mı? Teşekkürler

Dermatoloğa gitmek ya da biotin kullanmak anlamsız.bu hastalığın sebebi bozuk bağırsak florası.hatta bağırsakta yer alan kandida mantarının iyi bakterilerden fazla olması da olabiliyor sebeplerinden biri.ayrıntılı araştırma ve uygulama gerekli bağırsak Floramızı iyileştirmek için. yani sebebi bağırsaklarımız.

Merhaba, bende 2,5 yıldır bu konudan muzdarbim. Şu an bağırsak florasını düzeltmeye çalışıyorum. Sizinle bilgi paylaşımında bulunmak isterim.

X