Örgü ÖNÜ SELANIK ÖRGÜSÜ ARKASI,KOLLARI,YAKASI VE ETEK BOLUMU LASTIK OLAN ERKEK KAZAGI MODELI

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

retinoid

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2014
44
2
Merhaba arkadaslar orgu bilen arkadaslardan yardim istiyorum.Yukledigim modeli kardesim icin orecegim.Onun tisort bedeni tam uzerine yapisacak sekilde S beden .
acaba beden olcusu orgude ne olur?
Ben M bedende ormeliyim diyorum ama sizler ne dersiniz.
Bu kazagi ormek icin anneannemin trakyali komsusuna gidecegim baslatacagim ama sizlerden de bana ilk kez sis orgusu yapacak biri olarak basit basit anlatmanizi istiyorum.
Ornegin on bolumu selanik , selanigin alti lastikten olusuyor.
Videolari izleyerek selanik,duz, ters vs. nasil orulur ogreniyorum ama modellerde hangi cesiti kac sira ormeliyim.
Ornegin on bolumde 80 ilmek at
10 sira 1+1 lastik or
bundan once ormem gereken duz ve ters varsa onu da soyleyip
11. siradan baslayip 30. siraya kadar selanik or
31. sirada gerekiyorsa kol icin yaka icin eksiltme gerekiyor eksiltmeyi anlatip
bu eksiltme isi 33. siranin sonunda bitecek vs. gibi

Genel anlamda kacinci sirada eksiltmeye baslamaliyim ne kadar devam etliyim kacinci sirada arttirmaya baslamaliyim bunu anlatirken de kisaca eksiltme arttirma nasil orulur.

On bolumde yer alan lastik hangi lastik oluyor
Kol ve diger bolgelerdeki lastik hangisi

ON bolum ayri
ARKA bolum ayri
KOLLAR ayri
YAKA ayri ayri hangi orguyle baslayip kac sira orup kacinci sirada artirmayla baslayip kacinci sirada arttirma bitecek
kacinci sirada eksiltmeye baslanin kac sira orulup kacinci sirada eksiltme bitecek
kacinci sirada diger orgu modeline gecilecek kac sira devam edilecek

Kisa kesmeye calistim ama biraz uzun oldu sanirim yardimci olursaniz cok sevinirim.Simdiden cok tesekkurler

Eklentiler

• cocuk-kazak-2renk-291x300.jpg
    cocuk-kazak-2renk-291x300.jpg
    32,2 KB · Görüntüleme: 149
Örgünün büyüklüğü senin gevşek veya sıkı örmene bağlı.10 ilmekden birkaç sıra/santim örerek belirlesen uygun olur sanırım

Benim elim siki.
Sizce bu modele kac numara sis almaliyim.
Anneannemin komsusu 3 numara alsin demis.
Bu modeldeki lastik hangisi oluyor?
Modeli aciklama konusunda yardimci olabilecek misiniz?
Zaman ayirim cevap verdiginiz icin ayrica tesekkur ederim.

X