otizimmi? Çok korkuyorum

zade1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2024
2
0
32
İyi günler hanimlar,
Ben almanyada yaşıyorum bebegim 14 aylık ve korkum otizim?
7/24 aklından çıkmıyor kime danistiysam beni azarladi sacmaliyorsun dedi bu kızın bir şeyi yok dedi bilmiyorum vesvese mi yapıyorum
Ama anneler hissetmezmi bir anormallik olunca?? icim içimi yiyor ne yapacağımı düsünecegimi bilemiyorum
Kizim çok aktiv yerinde duramayan bir bebek şakalasinca gülüyor sicak kanli herkesin ysnina giden gülen
cocuklarla iletisim kuran bir bebek
Göz kontaği var ama bazen adini seslendigimde bakmiyor bazen bakiyor anlamış degilim doktora götürdüm normal dedi ama bazen ayak uclarinda yürüyor nadir de olsa
Elini cirpiyor hoşuna gitmeyen birsey olursa birde hep agzini aciyor bazen 50 defa cagiriyorum bakmiyor bazen bakıyor
Baba mama dede ate baybay demeyi biliyor
Baybay da yapiyor ama yinede korkuyorum bir anormallik var mi diye sizin düsüncenize fikrine ihtiyaçim var siz ne düsünüyorsunuz 😞😭 ?

14 aylık bebekten beklentileriniz daha ne olabilir ki. İlk kelimeleri var güler yüzlü sosyal cani istemeyince tepki vermiyor vb.. ee normal benim bebişim 16 aylık sadece baba, boom, bocuk diyor o da yani haftada 1,2 kere falan canı isterse, aklına gelirse.

Parmak ucunda yürüme ve ismine hemen tepki vermemesi beni indişelendieiyor yani bu durum normal mi birde elini cırpmasi

Çocuğu çok sıkmış olabilir misiniz baksın diye? Özellikle bir yere odaklanmışken pek bakmazlar zaten robot gibi her istediğinizi yapmasını bekleyemezsiniz biraz çocuğu gözlemlemeyi bırakıp rahatlamaya ihtiyacınız var bugunler bir daha gelmez

Z zade1
TV izletiyor musunuz ?sizin izlediginiz çocuk bakmıyor dedikleriniz de dahil.
TV yada video izlemek bebeklde uyaran eksikliği yaratabilir. Kelimeleri varmış bol bol kitap okuyun incelemesine izin verin oyunlar oynayın. Bu bebeğinize yeter. Birde gerilmeyin stres olmayın doktorada gitmisiniz. Bu günler geri gelmeyecek tadını çıkarın.

X