Oto koltuğunda çıldıran bebek :(

kikelomo

I need your lovin' like the sunshine
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2022
2.222
6.832
Merhabalar, bebeğim doğduğundan beri oto koltuğunda olmayı hiç sevmiyor. Uzun yola gidiyorsak mutlaka bi ağlama krizi yaşıyoruz. Hem yeni uyandığında hem uykusu varken bindiğimiz oldu, iki durumda da ağlıyor. Özellikle yorgunsa asla koltukta uykuya dalamıyor, ninni şarkı pış pış oyuncak ile bi süre oyalayabiliyorum. Biberona sütümü koyup yanımıza aldım o şekilde uyur dedim sütü içti ama rahatlayıp uyumadı. Gittiğimiz mesafe genelde 1.5 saat, kayınvalideme düzenli gidiyoruz ama yolda işkence çekiyoruz her seferinde. Ağlamasın diye dancing fruit açıyorum sadece o şekilde oyalayabiliyorum ki bir süre sonra o bile işe yaramıyor. Mola verip kucağıma alınca hemen susuyor gülmeye başlıyor. İlk ana kucağımız vardı onu değiştirdik şu an chicco unico plus kullanıyoruz. Koltuk değişince belki rahat eder dedim o da olmadı. Bu durumu yaşayan var mı? Nasıl geçer, kendi kendine geçmesini mi beklemeliyim, koltukta uyumayı nasıl öğretebilirim bebeğime? Uyutup koymayı denedik ya uyanıyor ya da maksimum 15 dk uyuyup uyanıp ağlıyor, uyku arkadaşını veriyorum o da olmuyor, gözü bir şey görmüyor deli gibi ağlıyor. Oğlum 7 aylık bu arada, normal zamanlarda ağlamaz çok mutlu bi bebek, huysuzluğu yok, kolayca uykuya dalar, bugüne kadar hep bizimle temas halinde uyudu belki de ondan uyumuyor koltukta bilmiyorum, tek sorunumuz araba yolculukları ☹️ Önerilerinizi bekliyorum 🙏🏻

Biner binmez ağlamıyoruz bir de, çok normal mutlu başlıyoruz şarkılar oyuncaklar vs, bir süre sonra mızırdanmalar başlıyor ve birden ağlama krizine dönüyor, çok yüksek sesli pışpış açıyorum o zaman biraz susuyor, dancing fruit açıyorum onu güzel izliyor ama sonra yine ağlama mola verene kadar ağlıyor. Aslında ekran göstermek istemiyorum biraz da o yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor.

Oto koltuğunda oturan bebe bir anne için büyük şans. İnşallah alışır diyelim. 🥹
Umarım 🥺 ciğerlerini yırtar gibi ağlamasa yine dayanabiliriz ama o ağlayışını duyunca çok kötü oluyorum eve varana kadar 10 yıl yaşlanmış gibi hissediyorum sinirlerim çok bozuluyor ☹️

En güvenli pozisyon olduğu için arkaya bakacak şekilde oturtuyorum onu mu sevmiyor diyorum öne baksa oyalanır mı, koltuk yüksekliği ayarlanabilir bir oto koltuğu da var aklımda, dışarıyı seyretse ağlamaz belki. Bu konu beni çok geriyor arabaya binmek istemiyorum ama eşim de ben de gezmeyi çok seviyoruz mecbur kısıtlıyoruz kendimizi mesafe konusunda

Bizim ki geçmedi şimdi de öne geçmek istiyor uzun mesafeyse uyuyor ama
İki kere uyudu 7 ayda o da varmamıza 10-15 dk kala ağlaya ağlaya uyudu. Büyüdükçe geçer diyorum biraz laf anlamaya başladıktan sonra farklı oyunlar oynarız oyalanırız diyorum, umarım yani

Evde alıştırma yapılmasını önerenler olmuştu. Birden hiç bilmediği birşeye oturup sizinle teması kesilince gerilmiş olabilir. Mümkünse eve çıkartıp oyunlarına dahil etseniz belki adapte olması kolaylaşabilir. Birde bu cama yapışan vakumlu oyuncaklar gibi şeyleri denediniz mi? Onlarda baya oyalayıcı

İki kere uyudu 7 ayda o da varmamıza 10-15 dk kala ağlaya ağlaya uyudu. Büyüdükçe geçer diyorum biraz laf anlamaya başladıktan sonra farklı oyunlar oynarız oyalanırız diyorum, umarım yani
Çok karşı olmamıza rağmen uyuyana kadar artık çizgi film açıyoruz biz uzun yolculuk yapmayı yaz tatiline kadar düşünmüyoruz ama eşim sık sık arabaya binerse alışır diyor bu ara öyle deneyeceğiz bakalım sonuç ne olacak

Çok karşı olmamıza rağmen uyuyana kadar artık çizgi film açıyoruz biz uzun yolculuk yapmayı yaz tatiline kadar düşünmüyoruz ama eşim sık sık arabaya binerse alışır diyor bu ara öyle deneyeceğiz bakalım sonuç ne olacak
Cuma günü ilk defa 2.5 saatlik yola gideceğiz onun gerginliği var ne zamandır, çok fena geçecek. Ben de ekran konusunda çok katıydım fikir olarak ama öyle kötü ağlamasındansa dans eden meyve izlesin dedim bilmiyorum kötü mü yapıyorum, araç dışında kesinlikle ekran görmüyor, anlasa çizgi film açayım ben de.

Evde alıştırma yapılmasını önerenler olmuştu. Birden hiç bilmediği birşeye oturup sizinle teması kesilince gerilmiş olabilir. Mümkünse eve çıkartıp oyunlarına dahil etseniz belki adapte olması kolaylaşabilir. Birde bu cama yapışan vakumlu oyuncaklar gibi şeyleri denediniz mi? Onlarda baya oyalayıcı
Yeni oto koltuğu 1 hafta salonda yerde durdu festicim, gitti oynadı, oturttuk bağladık gösterdik, bugün tekrar getireyim biraz oynasın bari belki işe yarar. Yok o oyuncaklardan almadık bakayım bu hafta, gidip bi iki değişik oyuncak alayım diyordum çünkü cuma günü biraz daha uzun yola gideceğiz 🙁

Cuma günü ilk defa 2.5 saatlik yola gideceğiz onun gerginliği var ne zamandır, çok fena geçecek. Ben de ekran konusunda çok katıydım fikir olarak ama öyle kötü ağlamasındansa dans eden meyve izlesin dedim bilmiyorum kötü mü yapıyorum, araç dışında kesinlikle ekran görmüyor, anlasa çizgi film açayım ben de.
inşallah rahat geçer yolculuğunuź 🤲

Biner binmez ağlamıyoruz bir de, çok normal mutlu başlıyoruz şarkılar oyuncaklar vs, bir süre sonra mızırdanmalar başlıyor ve birden ağlama krizine dönüyor, çok yüksek sesli pışpış açıyorum o zaman biraz susuyor, dancing fruit açıyorum onu güzel izliyor ama sonra yine ağlama mola verene kadar ağlıyor. Aslında ekran göstermek istemiyorum biraz da o yüzden bu sorunu çözmem gerekiyor.
Canım biz de öyleyiz ama bizimkinin otokoltuğuyla alakası yok kucakta da durmuyo arabadan inmek istiyor. Çok zorlanıyorum artık tatile falann nasıl gitcez kara kara düşünüyorum kabus oldu araba ve dedim hadi normalde ekran vermiyorum arabaya alışsın diye vereyim yok izlemiyor bakmıyor asla

Yeni oto koltuğu 1 hafta salonda yerde durdu festicim, gitti oynadı, oturttuk bağladık gösterdik, bugün tekrar getireyim biraz oynasın bari belki işe yarar. Yok o oyuncaklardan almadık bakayım bu hafta, gidip bi iki değişik oyuncak alayım diyordum çünkü cuma günü biraz daha uzun yola gideceğiz 🙁
Kraker al yanına benmkini biraz oyalamayı başardı kraker. Kraker sert tabi tehlikeli Biraz Islatıp veriyorum hafif yumuşak sert kopsa bile yumuşamış oluyor

Canım biz de öyleyiz ama bizimkinin otokoltuğuyla alakası yok kucakta da durmuyo arabadan inmek istiyor. Çok zorlanıyorum artık tatile falann nasıl gitcez kara kara düşünüyorum kabus oldu araba ve dedim hadi normalde ekran vermiyorum arabaya alışsın diye vereyim yok izlemiyor bakmıyor asla

Kraker al yanına benmkini biraz oyalamayı başardı kraker. Kraker sert tabi tehlikeli Biraz Islatıp veriyorum hafif yumuşak sert kopsa bile yumuşamış oluyor
Ekrana baksa iyi olurdu Burcu ya biraz oyalayabilirdin, gerçekten çok sıkıntı gezmek istiyoruz aktif olmak istiyoruz ama o ağlamalardan sonra bütün günüm stres içinde geçiyor 😞 krakeri kendin mi yapıyorsun ya da nerden alıyorsun? Araçta yemek tehlikeli aslında süt vermeye bile korktum geçen hazır püre almıştım onu verdim yerken ağladı şaka gibi… 😞

Ekrana baksa iyi olurdu Burcu ya biraz oyalayabilirdin, gerçekten çok sıkıntı gezmek istiyoruz aktif olmak istiyoruz ama o ağlamalardan sonra bütün günüm stres içinde geçiyor 😞 krakeri kendin mi yapıyorsun ya da nerden alıyorsun? Araçta yemek tehlikeli aslında süt vermeye bile korktum geçen hazır püre almıştım onu verdim yerken ağladı şaka gibi… 😞
Tehlikeli ama inan hastaneye bile gidemiyoruz 10 dk lık yokda bile katılacak kadar ağlıyor.
normal çubuk kraker ya

Yine beceremedim uyutmayı. Yola çıktık önce biraz oyuncaklarını verdim oynadı, zaten uykusu vardı mızmızlanmaya başladı hemen. Meyve püresini yedirdim yarım paket bitirdi, sonra ninni açtım pış pış yaptım üzerine sarılır gibi eğildim uyumadı ama sakindi. Sonra yine ağlamaya başladı; dancing fruit açtım önüne koydum bi 25 dk falan izledi. Uykusu var kafası öne düşüyor geri kaldırıyor böyle bi 10 kez kafası düştü kaldırdı uykuya direndi, neyse sakindi ellemedim, sadece pışpış sesi yaptım arka planda. Bi 10-15 dkya kesin uyur gibiydi. Sınırı geçince internetim kesildi dancing fruit durdu ve mahvolduk. Hemen ağlama krizi geldi, mecbur kucağıma aldım biraz emzirdim ve kucakta uyuyakaldı. 40 dk uyudu uyandı geri koltuğa koydum. Daha da yarım saatimiz var. Yine başaramadık 😭

X