Aile Planlaması Ovulasyon testi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

papatya__hanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
100
24
22
Kızlar merhabalar. Bugün adetim bitti bitirecek ovulasyon testi alacağım ama nasıl nezaman kullanacağımı bilmiyorum. Bazıları adet bitiminden hemen sonra bazıları da adet bittikten 12 13 gün sonra falan kullanılır diyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Kızlar merhabalar. Bugün adetim bitti bitirecek ovulasyon testi alacağım ama nasıl nezaman kullanacağımı bilmiyorum. Bazıları adet bitiminden hemen sonra bazıları da adet bittikten 12 13 gün sonra falan kullanılır diyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Merhaba. Adet bitiminizden hemen sonra başlamanızı tavsiye ederim erken yumurtlama ihtimaline karşın. Sıvı alımını 2 saat öncesinde kesip testinizi yapabilirsiniz. Fakat sabah kalkar kalkmaz ilk idrar olmayacak. Şimdiden hayırlısı olsun başka sorunuz olursa seve seve yanıtlarım.

Merhaba. Adet bitiminizden hemen sonra başlamanızı tavsiye ederim erken yumurtlama ihtimaline karşın. Sıvı alımını 2 saat öncesinde kesip testinizi yapabilirsiniz. Fakat sabah kalkar kalkmaz ilk idrar olmayacak. Şimdiden hayırlısı olsun başka sorunuz olursa seve seve yanıtlarım.
Çok sağolun yardımcı olduğunuz için 🤗

O adet dongunuze bakar 28 günde bir adet gören biri için 11. Günde başlanması tavsiye edilir. Ama tabi erken başlarsan da zararını görmezsiniz. Sabah ilk uyandiginizda değil de saat 11 civarı yapılmasınin daha doğru olduğu söylenir.

Merhaba canım sabah 9.civarı ilk idrarla değil tabi testi yaptım böyle çıktı daha yumurtlama olmadığı anlamına geliyor sanırım değil mi

Eklentiler

• 20220217_094030.jpg
    20220217_094030.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 41
Merhaba canım sabah 9.civarı ilk idrarla değil tabi testi yaptım böyle çıktı daha yumurtlama olmadığı anlamına geliyor sanırım değil mi
Selam evet değil maalesef iyice koyulaşması lazım yani T çizgisi C çizgisi kadar koyu yada C çizgisinden daha koyu olduğunda yumurtlama anlamına geliyor. Her gün aynı saatlerde yapmaya dikkat et lütfen.

Merhabalar bu testi günde 1 kez mi kullanıyoruz ?

X