özel hastane kazığı

cadi34cadi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
738
633
39
arkadaşlar birebir önceki gece başıma gelen bır durumu paylasmak ıstıyorum sinirimden delirdim
önceki gece oğlum rahatsızlandı özel bilindik hastanelerden birine götürdük 40 derece ateşle pratisyen hekıme 40 tl cocuk doktoru baksın dersenız 92 tl dedıler.dedık çocuk doktoru baksın.neyse iğneler ateş duruculer derken çıkışta 155 tl ödedik çıktık.
ertesi gün aynı şekilde ben rahatsızlandım yıne eşimle aynı hastaneye gittik serumdu muayneydı derken çıkısta bızden tam 189 TL talep ettiler daha önce sosyal medyalardan falan okuduğum detaylı faturadan ıstedım bende ödeme yapılmadan fatura çıkmayacagını soyledıler kredı kartı ıle odemeyı yaptık (hiçde bilgim yoktur bu konularda)bıraz mırın kırın derken baktıkkı vermek ıstemıyorlar onlar kaçamak konustukça biz ısrarcı olduk hastalıgı falan unutmusum artık o detaylı faturanın derdıne dusmusum.bu arada faturanın adıda detaylı medikal faturaymış.
eşimde bende işkillenince iyice ısrarcı olduk ssk ya bıldırıcez dunku faturayıda buda vermıyorsunuz dıyınce ordakı muhasebecı kızlardanbırı gelıp eşime kredı kartınızı tekrar alabılırmıyım dedı verdık çekılen 189 tl lik islemı iptal ettı ve yerine sadece 49,00 tl.çekim yaptı.düşünebiliyormusunuz sadece 49.00 tl.
bu nasıl birseydır ınanın aklım almadı 140 tl fazla para cekmeye calıstılar.meblalar kucuk belki özel hastane diyeceksınız ama fatura ısteyınce nasılda sadece hakları olanı aldılar.
oyle sınırlendımkı eger sesımızı cıkarmasak 140,00 tl fazladan alıcaklardı.paylasmak ıstedım aklınızda bulunsun.

Geçen özel hastaneye gittim 200 e yakın ödeme yaptım tam hatırlamıyorum acaba benden de mi fazla aldılar ayrıca memurum sigortam varo_O

Geçen özel hastaneye gittim 200 e yakın ödeme yaptım tam hatırlamıyorum acaba benden de mi fazla aldılar ayrıca memurum sigortam varo_O[/QUOT
Geçen özel hastaneye gittim 200 e yakın ödeme yaptım tam hatırlamıyorum acaba benden de mi fazla aldılar ayrıca memurum sigortam varo_O

kesinlikle fazla almıslardır hıc şüphenız olmasın hatta bence normal kurum faturası varsa elınızde gıdıp ssk ya vermek uzere detaylı medıkal fatura alabılrımıyım dedıgınızde emınım buyuk kısmını iade edeceklerdır.

Sadece seruma 108 tl gibi bir rakam söylediler. Film çektirdim 20 tl aldılar + muayene ücreti de vardı

Peki bu acile gidildiği için mi geri ödendi? Yani hangi şartlarda detaylı medical fatura isteyip geri alabiliyoruz?

acilden almadılar benı hatta gidip kbb bolunde sıra bıle bekledım muayne oldum serum baglandı serum ıcıne ıgne katıldı ve bunların hepsının ederı 49 tl miş. her şartta ısteyebılırsınız

Cok benzeri basimiza geldi
Detayli fatura isteyince onumuze bi kagit uzattilar imzalayin dediler
Odeyecegim tutar tedavim oncesi tarafima soylendi izah edildi kabul ediyorum gibi biseyler yaziyodu
İmzalamadik faturada da israrci olunca odedigimiz parayi bize geri verdiler

Oyle calisan hatasi falan degildi
Bizzat hastanenin o gece nobetci sorumlu herneyse hekimiyle gorustuk
Bir daha da gitmedim zaten

Adi sani bilinen bir ozel hastaneydi

Benim artik ozel hastanelere hiiiic guvenim yok
Beni hasta degil de musteri gozuyle goren bir yere gelde canini emanet et

Cok benzeri basimiza geldi
Detayli fatura isteyince onumuze bi kagit uzattilar imzalayin dediler
Odeyecegim tutar tedavim oncesi tarafima soylendi izah edildi kabul ediyorum gibi biseyler yaziyodu
İmzalamadik faturada da israrci olunca odedigimiz parayi bize geri verdiler

Oyle calisan hatasi falan degildi
Bizzat hastanenin o gece nobetci sorumlu herneyse hekimiyle gorustuk
Bir daha da gitmedim zaten

Adi sani bilinen bir ozel hastaneydi

Benim artik ozel hastanelere hiiiic guvenim yok
Beni hasta degil de musteri gozuyle goren bir yere gelde canini emanet et
AA O KAGIDI BIZE SUNMADILAR SANIRIM KARARLILIGIMI GORDULER ATESIMI BILE UNUTTUM BUNLARLA UGRASIRKEN

soyguncu gibiler.....
bende kadın doğuma gidiyorum. idrar kültürü için 30 tl istediler. tabi o an bebekten başka bir şey düşünmeyince paşa paşa verdik.
çıkışta sordum neden bu kadar pahalı diye muayene dışında ki ücretler böyle dedi....
sigorta ile anlaşmalı tıp merkezi....En Büyük KK

soyguncu gibiler.....
bende kadın doğuma gidiyorum. idrar kültürü için 30 tl istediler. tabi o an bebekten başka bir şey düşünmeyince paşa paşa verdik.
çıkışta sordum neden bu kadar pahalı diye muayene dışında ki ücretler böyle dedi....
sigorta ile anlaşmalı tıp merkezi....En Büyük KK[/QUOoyle degıl ıste bız hakkımızı aramadıkca dahafazlasını almaya calısıyorlar

X