Çocuk Hastalıkları Pamukçuk mu? Lutfen yardim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

KaMerEyEs

Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2021
16
3
31
Merhaba anneler..
26 günlük bebeğim var ve "sadece dilinin üzerinde beyazlık" var. Damak vs baska hicbir yerinde birsey yok. Huzursuzlugu, emme reddi, benim göğüs ucumda kasinti agri vs internette okudugum hic bir belirti yok.
Bu pamukcuk mudur bilgisi olan var mi?
Kendiliğinden gecer mi başından böyle birsey geçen var mi lütfen yardımcı olun :KK43:

Merhaba anneler..
26 günlük bebeğim var ve "sadece dilinin üzerinde beyazlık" var. Damak vs baska hicbir yerinde birsey yok. Huzursuzlugu, emme reddi, benim göğüs ucumda kasinti agri vs internette okudugum hic bir belirti yok.
Kendiliğinden gecer mi başından böyle birsey geçen var mi lütfen yardımcı olun :KK43:
Yeni doğan bebeklerde ağız dil pamukçugu oluyor buda bazen 1 yaşındaki bebeklerdede gözükebilyor pamukçuk ilaçi var eczanede benim bebeegimdw olmuştu dil ve iki yanakda verdim geçti bir iki günde ama siz doktora da sorun ne olur ne olmaz yanlış olmasın.

Merhaba anneler..
Canım sadece dilindeki beyazlık mama yada süt kalıntıları .pamukçuk olsa başka yerlerinde de olurdu doktorumuz bu şekilde tarif etti benim kızımın da dili bembeyaz 💞

Canım sadece dilindeki beyazlık mama yada süt kalıntıları .pamukçuk olsa başka yerlerinde de olurdu doktorumuz bu şekilde tarif etti benim kızımın da dili bembeyaz 💞
Yaklaşık1 haftadır takip ediyorum baska yerinde olmadi hic. Bebegim de rahatsizlanmayinca doktorada götürmedim. Umarim dediginiz gibidir💕

Kendiliğinden geçmesi zor, pamukçuk ise.
Emzirme sonrası ıslak tülbentle dilini ve ağzının içini temizleyin ya da emzirme sonraları 1 çay kaşığı su verin.
Eğer ki yayılma eğilimi gösterirse karbonatlı su ile yine temizleyebilirsiniz.
Bebeğiniz daha çok küçük, biraz büyük olsaydı karadut pekmezi sürün kulak çubuğu ile o bölgeye derdim.

Merhaba anneler..
tabiki geçer.
temiz bir bezle islatip ara ara minik minik dokunuşlarla silin.

Kendiliğinden geçmesi zor, pamukçuk ise.
Emzirme sonrası ıslak tülbentle dilini ve ağzının içini temizleyin ya da emzirme sonraları 1 çay kaşığı su verin.
Eğer ki yayılma eğilimi gösterirse karbonatlı su ile yine temizleyebilirsiniz.
Bebeğiniz daha çok küçük, biraz büyük olsaydı karadut pekmezi sürün kulak çubuğu ile o bölgeye derdim.
Biraz önce D vitamini damlasini verirken cay kasigini beyazliga sürttüm, ufak bir tortu halinda kasiga geldi, sut uzeri parcasi gibi

Biraz önce D vitamini damlasini verirken cay kasigini beyazliga sürttüm, ufak bir tortu halinda kasiga geldi, sut uzeri parcasi gibi
Pamukçuk zaten emzirme sonrası kalıntıların birikmesiyle oluşur.
Bebekler için parmağa takılan diş fırçaları falan var, öyle bir şeyle de temizleyebilirsiniz.
Buna dikkat edin, günde en az 3 kere ağız içi temizleyin ki ilerleyip pamukçuğa dönmesin.

Ama emmesinde falan hic sorun yok cok şükür. Bir kac gun daha gozlemleyip doktora götüreyim o halde
Emme de falan sorun hiç olmadi benim bebegiminde çünkü önce olmuyor tedavi edilmezse artıp enfeksiyona dönüşüyor tabi o zaman da bi damla yetmeyebiliyor normal antibiyotik tedavisi gerekiyor kulak burun boğaz a gitmemiz gerekmişti bizim de bebeğimi de muayene ettirdim hemen yazdı damlayı

Merhaba anneler..
O gördüğünüz pamukçuk değil, süt. Tükürük arttıkça yıkanır gider. Pamukçuk olursa da.ince nemli bir tulbentle silebilirsiniz.

X