Panik atak yatıştırmak için ne yapmalı

Panik atağı önlemek veya panik atak esnasında neler tavsiye edersiniz arkadaşlar ? Varmı taktikleriniz
Onun sayesinde yendim tamamen instagram canli yayin yapiyor belli araliklarla ve surekli bildiriminide yapiyor.Nerde basladigini bulursan kesin cozum oluyor ki ben bulmustum.Her gece acile gidiyordum kalp krizi geciriyorum diye ve baris musluyu yaptigim gunden sonra bidaha hic gitmedim cok sukur artik icimde oyle bi duygu yok.Ilk yasadigin ani hatirlarsan kurtulman cok kolay.

Onun sayesinde yendim tamamen instagram canli yayin yapiyor belli araliklarla ve surekli bildiriminide yapiyor.Nerde basladigini bulursan kesin cozum oluyor ki ben bulmustum.Her gece acile gidiyordum kalp krizi geciriyorum diye ve baris musluyu yaptigim gunden sonra bidaha hic gitmedim cok sukur artik icimde oyle bi duygu yok.Ilk yasadigin ani hatirlarsan kurtulman cok kolay.
Benim babamın hastalığından sonra başladı onu biliyorum ama şimdi farklı şeylerden dolayı panik atak olabiliyorum😞 10 yaşındaykende vardı bende ama sonra 10 yıl boyunca kesildi babamın hastalığından sonrada tekrar başladı

Oncelikle mutlaka terapiste psikatra terapiye gitmenizi öneririm. Atak anında da dikkatinizi dağıtmaya çalışın bir şeyle uğraşmaya başlayın ya birilerini arayın ya da kese içine nefes alıp verme yapin
Kök duyguları iyileştirirseniz panik atağınız biter. Nedir kök duygular?
- Büyük bir acı ya da korku yaşamak
- Ölüm haberi almak
- Aşırı kontrol güdüsü
- Paranoyaya yakın ölüm korkusu
- "bana laf gelmesin isterse dünya yansın" hissi
- olmadığı gibi görünme çabası
Bunlar ilk etapta aklıma gelenler. Tabi genel duygular, içeriğinde daha özelleri vardır. Bu saydıklarım panik atağı doğuran kök duygulardan bazıları. İlk atağınız olmadan öncesini düşünün, hangisini ya da hangilerini yaşadınız?

Benim babamın hastalığından sonra başladı onu biliyorum ama şimdi farklı şeylerden dolayı panik atak olabiliyorum😞 10 yaşındaykende vardı bende ama sonra 10 yıl boyunca kesildi babamın hastalığından sonrada tekrar başladı
Gecmis olsun oncelikle ben kendim kurruldugum icin herkese yardim etmek istiyorum cunku kafami dagitmak sag elimi kullanmak baska seylere odaklanmak bende ise yaramadi korku icinde hastanede buluyordum kendimi ve bisey yok dediklerindede doktorun iyi olmadigina inaniyordum.Sonra korkumu buldum dedem sagken yemek yedikten sonra hep hastanelik olurdu cok yedigi icin onun oldugu gun nedendir hic bilmiyorum biseyler yiyip ictikten sonra huzursuz olmaya basladim sonra arttida artti hicbir ilac ise yaramadi ben kendi kendimi kurtarfim sende basarabilirsin lutfen baris musluyu takip et bu sana yapabilecegim en buyuk iyilik.Zaten ordaki iyilesme mucizelerini okuyunca anlayacaksin.

Gecmis olsun oncelikle ben kendim kurruldugum icin herkese yardim etmek istiyorum cunku kafami dagitmak sag elimi kullanmak baska seylere odaklanmak bende ise yaramadi korku icinde hastanede buluyordum kendimi ve bisey yok dediklerindede doktorun iyi olmadigina inaniyordum.Sonra korkumu buldum dedem sagken yemek yedikten sonra hep hastanelik olurdu cok yedigi icin onun oldugu gun nedendir hic bilmiyorum biseyler yiyip ictikten sonra huzursuz olmaya basladim sonra arttida artti hicbir ilac ise yaramadi ben kendi kendimi kurtarfim sende basarabilirsin lutfen baris musluyu takip et bu sana yapabilecegim en buyuk iyilik.Zaten ordaki iyilesme mucizelerini okuyunca anlayacaksin.
Tamam takip edeceğim. Sen tamamen yendinmi ?

Tamam takip edeceğim. Sen tamamen yendinmi ?
Evet tamamen hemde bazen bende sasiriyorum nasil olduda bitti diye..Panik atagin bir cok cok alt asamasi hakkinda bilinc sahibi oldum ve mide sorunlarininda bununla alakali oldugunu dusunuyorum ki stres mideye vurur bilirsiniz.Baslangici bul kabul et ve sil inan bana bidaha gelmeyecek.Cunku benim gibi her gece acile giden biri nasil olurda bir gecede kurtulur ben kendim bile sasiriyorum.Sanki onlarin hicbirini ben yasamamisim.O yuzden bu adam konusunda israr ediyorum kesinlikle kendisi bir mucize.

X