PCOS HAKKINDA CEVAP LÜTFEN

cindyybeby

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
34
4
18
Selamlar.Ben 1 hafta önce devlet hastanesinde muane oldum Pcos dendiGerçekten ultrasonda gözlerimle gördüm 4 ten fazla yumurta vardı doktor göstererek Pcos dedi.Tahlil vesaire istedi.Bende özel bir hastaneye randevu alarak gittim.Özeldeki doktor Pcos yok dedi.Ama aklıma şu takılıyor ilk gittiğim doktor alttan muane ederken karnıma kadar hissettim o muane ettiği şeyi.Ama ikinci doktor biraz daha kısa birşey ile muane etti.Pcos yok sadece kist var 1 adet dedi.Adet görmüyorum 2 aydır.Hormon düzenleyici,folik asit.Antibiyotik verdi.Bilen biri yazabilir mi ben hangisine inanacağım şimdi.

Selamlar.Ben 1 hafta önce devlet hastanesinde muane oldum Pcos dendiGerçekten ultrasonda gözlerimle gördüm 4 ten fazla yumurta vardı doktor göstererek Pcos dedi.Tahlil vesaire istedi.Bende özel bir hastaneye randevu alarak gittim.Özeldeki doktor Pcos yok dedi.Ama aklıma şu takılıyor ilk gittiğim doktor alttan muane ederken karnıma kadar hissettim o muane ettiği şeyi.Ama ikinci doktor biraz daha kısa birşey ile muane etti.Pcos yok sadece kist var 1 adet dedi.Adet görmüyorum 2 aydır.Hormon düzenleyici,folik asit.Antibiyotik verdi.Bilen biri yazabilir mi ben hangisine inanacağım şimdi.
Maalesef pko her doktor bilemiyor. Mesela benim hormonlarim normaldi ama yumurtaliklarimda inci dizisi gibi kistlerim vardı 😊 14 sene boyunca doktor doktor gezdim. Pkonun bazi belirtileri vardir onlardan varmi sizde ?

Maalesef pko her doktor bilemiyor. Mesela benim hormonlarim normaldi ama yumurtaliklarimda inci dizisi gibi kistlerim vardı 😊 14 sene boyunca doktor doktor gezdim. Pkonun bazi belirtileri vardir onlardan varmi sizde ?
Benim tüylenme çok var işte adet düzensizliği var iki aydır .Doktora da dedim 2 aydır böyleyim diye.Pko 2 ayda olacak birşey değil hayatının her döneminde olur vs dedi sizce var mıdır🫠🥺

Benim tüylenme çok var işte adet düzensizliği var iki aydır .Doktora da dedim 2 aydır böyleyim diye.Pko 2 ayda olacak birşey değil hayatının her döneminde olur vs dedi sizce var mıdır🫠🥺
Aldiginiz 1-2 kilo bile pkoda adet duzensizligini tetikler. Yani 2 ayda olan duzensizlik ondan olabilir.

Ay benimde her yerimde öyle kıllanma var ama biri var diyor biri yok diyo bilmiyorum
😊 adetleriniz normalde muntazam oluyomuydu bu arada pko başka pcos başkadir . Pcos da kanda bi hormon yukseliyo o pkodan biraz daha ağır. Pko ise adet duzensizligi bizim gibi killanma falan işte.

Bndede Poko var adetliyken alttan muayene de teşhis koydu doktor adetlerim 30-35 gün arasında değişirdi bütün hormon değerlerim normal çıkmıştı ilk beş ay çocuk denemeleri oldu tutmadı 6. Ay ilaç ve çatlama iğnesi kullandım tuttu bı yavrum oldu şükür doğumdan sonra 6. Ayda rahimde kalınlaşma olmuştu yoğun bı kanama geçirdim hormon ilacı kullandım adetlerim 27 günde bir ve düzenli olmaya başladı ve 13 kilo verdim diyetle tekrar çocuk düşündük ilk ayda tuttu kendiliğinden şuan iki aylık hamileyim gerçekten kilo vermenin çok büyük önemi var pokoda bunu belirtmek istedim

X