PCOS ŞÜPHESİ

Gamze11w

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2020
66
27
30
Merhaba kızlar öncelikle benim 1 sene öncesinde aşırı stresten olduğunu düşünüyorum adet dışı kanamalarım oldu yumurtlama döneminden diğer adet dönemine kadar kan geliyordu ama çok fazla değil sonra ben doktora gittim bana primolut yazdı ve adet günümün 2.gününde hormon testi yaptırmamı söyledi ultrasonla da baktı ama temiz dedi (rahmim y şeklindeymiş) ben hormonlarıma baktırdım tanıdık bir doktora gösterdim bir sorun yok dedi bu yüzden gitmedim ilaçta iyi gelmişti tekrar yaşamadım ve 1 sene sonra aynı sorunu yaşadım bu sefer başka bir doktora gittim gitmeden önce yumurtlama döneminde hormon testi yaptırmıştım doktor sonuçların temiz çıkmış dedi ama herhalde bir şey bulamadığı için beni detaylı ultrasona gönderdi oradaki doktor 2 tane 2 mm lik polip gördüm dedi rapora pcos şüphesi yazdı doktor da tekrar adet döneminde hormon testi istedi o sadece fsh ve estradiol için istemiş sanırım şimdi sonuçlar çıktı tekrar doktora gidicem fakat gitmeden bilen varsa sormak istedim referans değeri yazmıyor maalesef. Bu arada bekarım 26 yaşındayım

FSH: 5.40
ESTRADİOL: 44.4

X