PCOS VE AŞILAMA

Evet 2.de tuttu onda da ohss oldum hem gebelik hem o cok zor günler geçiriyorum maalesef. İçini ferah tut inşallah güzel haberler alırız 🤲🏻❤️
Sürecinizi anlatabilir misiniz . Bende pkosun geçen hafta ilk tedavime başladım klomen+GonalF bugün 12.günüm kontrole gittim orta OHSS olmuş çatlatma iğnesi vermedi 4 gün sonra tekrar kontrole çağırdı . Ohss ne oluyor bende hiç ağrı yok şuan ultrasonda büyük yumurta çoktu

Sürecinizi anlatabilir misiniz . Bende pkosun geçen hafta ilk tedavime başladım klomen+GonalF bugün 12.günüm kontrole gittim orta OHSS olmuş çatlatma iğnesi vermedi 4 gün sonra tekrar kontrole çağırdı . Ohss ne oluyor bende hiç ağrı yok şuan ultrasonda büyük yumurta çoktu
Canım ohss yumurtlarının fazla uyarılması yani aşılamada 2 yumurta istiyor genelde doktorlar çünkü hepsi çatlar döllenirse bu sefer çoğul gebelik riski cok buda bebeklerin ve senin için tehlikeli oluyor ondan tedavini yani aşılamanı iptal etme olasılığı çok yüksek yine iyi düşünelim iyi olsun veya coo fazla büyümüş kist olmuş olabilirler bende 2 yumurta oluşmuştu son kontrolde aşılama yapıldı hamile kalınca beta yükseldi doğal olarak oda ohss yi tetikledi yani bazen tedavi esnasında bazen gebelikle ortaya cıkan bir durum ama inan ben cook zor bir gebelik yaşadım şuan cok iyiyim ama en başlarda inanılmaz nefes darlığı inanılmaz ağrılar cektim uyku uyuyamıyordum ağrıdan sürekli ağladım adet sancısı yanında hiçti ama pcosta genel olarak herkeste oluyor ilk tedavinse doktor bidaha ki iğne dozlarını daha az verecektir ben tam 21 günde büyüttüm yumurtalarımı umudum yoktu büyümemişti sonradan büyüdü çok şükür hamile kaldım 13. Haftaya girdim sağlıkla ilerliyor ikili taramam da sağlıklı cıktı ama gebeliğin başında kistlerden biri patladı kanamam oldu parçalı adetten daha yoğun bebegımı kaybettim sandım meğer o yumurtalarımdan biri patlamış o kanama yapmıştı sormak istemediğin bir sey varsa burdan özelden her zaman yazabilirsin

Bak burda sağ tarafta yumurtalık kistlerim belli soldada bebeğim var kese içinde 8. haftada kistlerden biri patladı

Eklentiler

• IMG_1867.png
    IMG_1867.png
    366,1 KB · Görüntüleme: 4
X