PGT ile Tüp Bebek Yönteminde Başarı Oranı

Canım benim rahime çizik atıldı mı? Kaçıncı gün embriyosu konuyor ? Siz de bir değer eksik ya da fazla işte tam olarak onu bulmak mühim. Ben şimdi bambaşka bir yola gireceğim bu konuyla ilgili görüşmek için istanbuldan sakaryaya gideceğim. Kayda değer bilgiler topladığımda sizle inşallah paylaşırım.
Yok atılmadı, 5.gun embriyosu koyuluyor

Çok geçmiş olsun.benim de 4 başarısız denemem var.benden de genetik test istendi.Siz daha önce hiç hamile kaldınız mı acaba?doktor yumurta da genetikte sorun çıkarsa artık boşuna deneme dedi.
Bende hiç hamile kalmadım daha önceki transferlerimde. Doktor hiç bir sebepte bulamamıştı. Embriyo iyi, rahim iyi tutumöası lazım diyordum ama olmamıştı. Bu işte doktor ve labaratuvar çok önemli. Hem size kromozom testi yapılıyor hemde oluşan embriyoya PGT yapılıyor. Benden 16 yumurta toplandı ve sadece 2 tanesi genetikten sağlımlı geldi. Düşünün eğer genetiğe gönderilmeseydi 14 kez başarısız transfer yapılacaktı belkide. O yüzden maddi imkanınız var ise mutlaka yaptırın bence. (Bizim gibi defalarca denemiş kişiler için diyorum bunu, zaman kaybetmemek için)
Ayrıca bir doktor böyle bir cümleyi nasıl kurar, hepsinin çözümü var, bu defa embriyo sağlıklı değildir ama bir sonrakinde belki sağlıklı olacak bunu bilemezsiniz. O yüzden daha iyi lab. Ve doktor ile devam etmenizi öneriyorum.
kaç embriyo kalmıştı pgtliler den sonra kaçı sağlıklı kaldı..
benim de 4 tüp bebek olumsuz 2 tanesi kimyasal gebelik oldu ben de genetikli istiyorum..
ankara bahçeciyi düşünüyordum ama fiyatlar nedeniyle caydım gibi ankara novart kayseri acıbadem arasında

Yok atılmadı, 5.gun embriyosu koyuluyor
Histereskopi yapıldı mı, bana 2 ayrı yerde histereskopi yapıldı, ve 2 defa HSG çekildi. Polip vardı temizlendi, rahme çizik atıldı. Bunları yaptırın eğer yaptırmadıysanız. Birde transfer sırasında değişik yöntemler var, embriyonun tutunması için jel kullanıyorlar transfer sırasında. Yani bir çok çözüm var. Eğer size her transferde aynı süreci uyguladılarsa lütfen yeni bir merkez araştırın. Ben doktor değiştirdikten sonra UMUT doldum, bana o kadar çok şey saydı ki, bunu deneriz, o olmazda şunu deneriz. Dedim ki daha yapacak çok şey var. Artık yapay zeka ile sperm seçip embriyo oluşturuyorlar. Lütfen olumsuz düşünmeyin, daha yapacak çok şey var.

Histereskopi yapıldı mı, bana 2 ayrı yerde histereskopi yapıldı, ve 2 defa HSG çekildi. Polip vardı temizlendi, rahme çizik atıldı. Bunları yaptırın eğer yaptırmadıysanız. Birde transfer sırasında değişik yöntemler var, embriyonun tutunması için jel kullanıyorlar transfer sırasında. Yani bir çok çözüm var. Eğer size her transferde aynı süreci uyguladılarsa lütfen yeni bir merkez araştırın. Ben doktor değiştirdikten sonra UMUT doldum, bana o kadar çok şey saydı ki, bunu deneriz, o olmazda şunu deneriz. Dedim ki daha yapacak çok şey var. Artık yapay zeka ile sperm seçip embriyo oluşturuyorlar. Lütfen olumsuz düşünmeyin, daha yapacak çok şey var.
Histeroskopi yapıldı, polip de alındı.Ama çizik atılmadı.3 farklı doktora gittim.Benim en büyük sıkıntim sadece tek embriyo oluşuyor olması, zaten tek olunca başka şansım kalmıyor.Siz hangi merkeze gittiniz, gücümüz yettiğince deneyeceğiz inşallah.Kendim küçük bir şehirde yaşıyorum, il dışı zor oluyor ama mecburen gideceğim

Histeroskopi yapıldı, polip de alındı.Ama çizik atılmadı.3 farklı doktora gittim.Benim en büyük sıkıntim sadece tek embriyo oluşuyor olması, zaten tek olunca başka şansım kalmıyor.Siz hangi merkeze gittiniz, gücümüz yettiğince deneyeceğiz inşallah.Kendim küçük bir şehirde yaşıyorum, il dışı zor oluyor ama mecburen gideceğim
Lütfen prp deneyin ve vücudunuzda hangi mineral eksik onu da kontrol ettirin. Magnezyum selenyum vb. ne eksik?

Ben İzmir Medical Pointte gidiyorum, Funda hoca ile devam ediyorum şuan. Buranın labaratuvarı gerçekten iyi. Belki farklı bir tedavi ile daha fazla ve kaliteli yumurta elde etmeye çalışırlar. Bu süreçte beslenmenize çok dikkat edin, mümkünse yürüyüş yapın. Yumurta kalitesi için önemli.

Ben İzmir Medical Pointte gidiyorum, Funda hoca ile devam ediyorum şuan. Buranın labaratuvarı gerçekten iyi. Belki farklı bir tedavi ile daha fazla ve kaliteli yumurta elde etmeye çalışırlar. Bu süreçte beslenmenize çok dikkat edin, mümkünse yürüyüş yapın. Yumurta kalitesi için önemli.
Kaç yıldır günlük 10bin adım yürüyorum.beslenmeme de elimden geldiğince dikkat ediyorum.insallah hepimiz güzel sonuçlara ulaşırız

başarı oranı kişiye bağlı birşey . benim de genetik hastalığım var ,asla doğal yolla olmaz dediler, ya düşer ya sakat olur tutmaz zaten dediler,ilk pgt denememde ikizlerime hamile kaldım şimdi 10 yaşındalar :) ikizler doğduktan 11 ay sonra doğal yolla olamz dedikleri için korunmadığımdan 3.çocuğuma hamile kaldım ,o da 8 yaşında . yani olmasa benim çocuğum olmazdı , 3 tane var şükürler olsun.imkansız diye birşey yok

başarı oranı kişiye bağlı birşey . benim de genetik hastalığım var ,asla doğal yolla olmaz dediler, ya düşer ya sakat olur tutmaz zaten dediler,ilk pgt denememde ikizlerime hamile kaldım şimdi 10 yaşındalar :) ikizler doğduktan 11 ay sonra doğal yolla olamz dedikleri için korunmadığımdan 3.çocuğuma hamile kaldım ,o da 8 yaşında . yani olmasa benim çocuğum olmazdı , 3 tane var şükürler olsun.imkansız diye birşey yok

X