Aile Planlaması Piskolojim bozuldu nolur bisey önerirmisniz..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Pko kilo yapar..Kilo pko...Bu bir kısır döngü demişti doktorum...Bütün tetkiklerini yaptır ve ilaçlarını düzenli kullan...İyi bir diyetisyen bul..Dişini tırnağına takacaksın ama öyle ne yapsam olmuyor demeyeceksin...En Büyük KK

Ben mesela çok katı "gaps" diyeti yaptım...Diyetisyenin kontrolünden çıkmayacaksın..Bunu bir kamp gibi düşün..Gebe kalana kadar yaşam biçimini değiştireceksin...:KK49:

Mesela ben kendi yoğurdumu kendim yaptım..Unsuz kemik suyu çorbası yaptım ve bu bazen akşam yemeğim oluyordu ve görüntüsü çok kötüydü..Sadece yaşamak için yemek yiyor ve en büyük lüksüm çiğ badem ve çiğ fındık bir avuç yemekti...Paketli gıda dudaklarıma değmedi:KK56:

Evime misafirler geldi..Poçalar börekler yaptım ama dilimi değdirmedim çünkü artık yeterrrrr dedim yeter..Öyle kafada bitireceksin...Bu beslenmeye karşılık çılgınlar gibi yürüdüm..Fazla hareket etmekten kastan zayıflamaya başlayınca gece yogurt verdı diyetisyenim..Görenler halime sana ne oldu ne güzel zayıflamışsın derken...Gebelik haberimle havalara uçtuk...:anneadayı:

Kararlı olmalısınız..Buarada şekerim öyle aman aman olmamasına rağmen o ara şeker ilacıda kullanmıştım düşük dozlu..

Başarabilirsiniz...:KK200:
Cok sevindim sizin adiniza ama malesef calisan ve sürekli bir üzüntünün icindeyim benim günlük yasantim bu olmus artik hergün bir aksiyon oluyor hayatimda ve hergün stressli is ortami. Nasl olcak bilmiyorum😞

Zamanini ayirip güzel seyler önerdigin icin teşekkür ederim evet doktor takibi cok cok önemli ama ben yurt disindayim ve dogru dürüst doktor yok özellikle kadin hastaliklari icin yeteri kadar tecrübelerinin olduklarini düsünmüyorum almanyada. Ben bunun icin 3 kez kalkip türkiyeye geldim sindiki doktorum istanbulda jinekologum ama maddi skntidan dolayi sürekli gelemiyorum klomen kullanmam lazim adetim yok gelmiyo kullanamiyorum. Ayrica vitamin D takviyesi ve koenzim q10 omega 3 aliyorum tiroid ilaci vs hepsi kullaniyorum onun haricinde macun aldim aktardan cok kisi kistlerinden kurtulup gebe kalmis o kisinin kürlerinden ona baslicagim yakin zamanda tam 4 aylik bir set aldim icinde propolis vesayre var ..kilom var 25 kilo aldim 1 bucuk sene icinde yani artik allaha birakmam lazim elimden geleni yapiyorum ama zamani var sanirim sadece aile icindeki tavirlar laf vurmalar beni biraz depresiyona soktu özellike cok ilac kullandgm icinde zoruma gidiyor.. sabir istiyen bir sürec allah önce yillarca istiyenlere versin sonra benim gibi olanlara insanin cok zoruna gidiyor bana aciyolarmis gibi laf edip duruyo millet göz yaslarimla yastigimi yikadigim zamanlar var ..
İnsanlar cok zalim olabiliyor malesef, eşimin tarafinda evlendigin ilk aydan itibaren hemen her ay gebelik varmi diye sormaya başlıyorlar, ben cok sukur kisa surede hamile kaldim ama boşuna insani strese sokuyorlar. Kendi gebelikleriyle övünüp, başkalarına laf ediyorlar. Hepsini cok büyük vebali var Allah soracak herkese merak etme, canini sikmamaya calis. Sen zaten suan baya bisey kullanıyorsun, ama yinede ovulasyon takip setini sana öneririm, cunku yumurtlama tahminden cok farkli zamanlarda olabiliyor. Eger orda yoksa sana dediğim sayfadan al yurtdisina gonderimleri vardi diye hatırlıyorum.

İnsanlar cok zalim olabiliyor malesef, eşimin tarafinda evlendigin ilk aydan itibaren hemen her ay gebelik varmi diye sormaya başlıyorlar, ben cok sukur kisa surede hamile kaldim ama boşuna insani strese sokuyorlar. Kendi gebelikleriyle övünüp, başkalarına laf ediyorlar. Hepsini cok büyük vebali var Allah soracak herkese merak etme, canini sikmamaya calis. Sen zaten suan baya bisey kullanıyorsun, ama yinede ovulasyon takip setini sana öneririm, cunku yumurtlama tahminden cok farkli zamanlarda olabiliyor. Eger orda yoksa sana dediğim sayfadan al yurtdisina gonderimleri vardi diye hatırlıyorum.
Aynen öyle canim , ovulasyon burda bütün marketlerde bulunuyor reyonlarda satiliyo canim cok kullandim cok yumurta olusuyor ve catlamiyor yumurtalar yumurtalikta sıkısyor malesef pkodan dolayi, Bide ovulasyon bilinc alti ediyor bana doktorlarin önerisi bana 3 günde bir iliski hem yumurtlamayi kacirmamis olunuyormus öyle 🤷‍♀️ herseyi gectim insallah dedigin gibi allah soracak ama nezaman belalarini bulur bilmiyorum.. 😞

Aynen öyle canim , ovulasyon burda bütün marketlerde bulunuyor reyonlarda satiliyo canim cok kullandim cok yumurta olusuyor ve catlamiyor yumurtalar yumurtalikta sıkısyor malesef pkodan dolayi, Bide ovulasyon bilinc alti ediyor bana doktorlarin önerisi bana 3 günde bir iliski hem yumurtlamayi kacirmamis olunuyormus öyle 🤷‍♀️ herseyi gectim insallah dedigin gibi allah soracak ama nezaman belalarini bulur bilmiyorum.. 😞
İnşallah aldigin kur ise yarar ama yaramazsa mutlaka benim dedigim seti kullan, yemene icmene dikkat et, saglikli beslen, spor yap, kilo vermeye çalış ve stres yapma once yumurtalarinin duzenli çatlaması gerekir. Ben belki catlamayi kaçırırsın diye dedim ama her 3 gunde 1 oluyorsa gerek olmayabilir. Baskalarini umursamamaya çalış, insallah hersey daha iyi olur🌸

Yasadiklarini yasadim hepsini seni oyle iyi anliyorum ki anlatamam kvdem surekli eltimin cocuklarindan dem vurup
Oglunun tup bebege gidemeyecegini bile bile siz neden tedavi olmuyorsunuz diye soruyordu
Kurler ayri denedim herbirseyi
Tabi eltim de durmuyordu bir yandan doguruyor bir yandan bana bir yandan kardesime soruyordu neden bebek yok istemiyor mu ? Iletisimi kestim tabi eltimle kvdeye de gidip biz istemiyoruz tamam mi oglun istemiyor korunuyoruz dedim artik bunaltmisti yani
En son eltim hamileyken esimin yaninda Ayy aldircaklardi istemiyorlardi ama kalbi duymuslar gec kaldilar deyince cok uzulmustum gerci anlatsam liste uzar ama en cok bu yakmisti sanirim icinmi
Rabbim kerim umudunu hic yitirme
Uzaklasabildigin kadar uzaklasmak en iyisi onlardan ozellikle eltine neden aciklama yapmak zorunda hissediyorsun kendini bosver kiskanc bilsin ama konusma cevaplarini ver Allah veriri biz bisey yapamayiz
Rabbim insallah en kisa zaman da sana da hayirli bir evlat nasip eder kendini yalniz hissetme seni anlamayanlar utansin ♥️Bu bir sinav elbet gececek

Ah abla daha yasimda cok genc aslinda 25 yasindayim niye böyle oluyor bilmiyorum .. isyan etmek istemiyorum sanirim artik bu rahatsizlik gündem bir rahatszlk cok kiside duyuyorum, almanyadan kalkip türkiyeye geldim doktor icin duphaston vermisti 6 ayligina ara verdirrti e simdi yine olmuyorum olmam gerekirdi klomen kullanmam lazim adetim gelmiyorki onada basliyamiyorum ... Doktorumda bi sknti görmüyor sadece kilo ver diyor yumurtalik kist doluymus sag taraf.. nasip tabiki ama cevrem böyle ben tedavi altindayken yapinca inan uyuyamiyorum artik geceleri hep agliyorum icim icime sigmiyor o laflar😢
Mehri canım sana özelden mesaj attım inşallah yardimci olabilirim

Kontagimi komple kopardim o tarafla.. tiroidim 2.5 suan ilac aliyorum yumurtalklarm dolu kist nolcak bilmiyorum 😢
Canim benim civanpercemi adaçayı iç ve aslan pençesi sabah akşam civanpercemi aslanpençesi ikisini demle iç arada da ada çayı iç duzensizlige çok iyi geliyor bende ilaç almadan adet olmuyrm bu ay oldum

Canim benim civanpercemi adaçayı iç ve aslan pençesi sabah akşam civanpercemi aslanpençesi ikisini demle iç arada da ada çayı iç duzensizlige çok iyi geliyor bende ilaç almadan adet olmuyrm bu ay oldum
Onlari zamaninda ictim hic bir ise yaramadi canim bende tecrübe edindim bi kac seyden. 🤷‍♀️ vitamin takvuyeleri kullaniyorum bide kür yaptirdim aktardan kist eritmek icin onlara baslicam

Insallah abla bende insulin icin matofin kullandim biraktim yine kullanicam ama faydasi olucak diye dusnuyorum asiri mide bulantisi yapiyor ama nasi alcam bilmiyorum🤭 insanlar fesat napalim buda benim şansim..
bu ilacın birkaç çeşidi var bende de cok mide bulantısı yapmıştı en sın doktor başka verdi o çok rahat kullanılıyor.fatdası oluyor.

Merhaba arkadaslar , konuyu nereye acicagmi bilemedigimden aile planlamasina actim kusra bakmayin simdiden.

Arkadaslar pko yuzunden hamile kalamiyorum 3 senelik evliyim.. insulin direnci kilo ve asiri düzensiz adet hatta ilacsiz olmuyorum adet.

Aile ici piskolojik baski altindaydim bir süre daha dogrusu bilincli veya bilincsiz yapildigina emin deglim ama kendimi cok kötü hissediyorum buldgum her otu b.ku deniyorum iciyorum cünkü tüm kalbimle bende anne olmak istiyorum malesef bir eltim var düsman basina vermesin gebelik haberini aldigmizdan beri kiskanclik yaptgmi idda etti ki asla öyle bisey olmadi daha sonra kendi sagligimdan bahsettim kadin kadina konusunca bana menepozlu gönderiler yapti watsapda e bide sindi hamile kayinvalidem kulaklarimi götürdü gidip gelip bana bebek kontrolunden cinsiyetinden , kusmasindan filan bahsediyor ben böyle yere yapismis gibiyim kiskanclik hic etmedim ama her hamile kalamayan bilir insan imreniyor. Ben bir sürü ilac kullaniyorum ve cok zoruma gidiyor. Vucuduma asiri hormon yüklüyorum ve fayda etmiyor gizli bir sekilde tüp bebek yaptirmayi düsnüyorum seneye maddi anlamda suan kötü oldugimdan bilmiyorum ama sürekli aglamakliyim ve esimle cok tartisiyoruz artik cünkü duydugum kelimeler beni cok incitti parcaladi..😢😢 cok uzattim kendinize iyi bakin..
Ne kadar beni anlatmışsınız. Bunları okurken gözlerim doldu o yaşadıklarım geldi tekrar gözümün önüne. Rabbim hayırlı zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşAllah. Ben eltimle görüşmediğim halde öğrendiği gün koşa koşa evime gelerek bana hamile olduğunu söylemişti.

Merhaba arkadaslar , konuyu nereye acicagmi bilemedigimden aile planlamasina actim kusra bakmayin simdiden.

Arkadaslar pko yuzunden hamile kalamiyorum 3 senelik evliyim.. insulin direnci kilo ve asiri düzensiz adet hatta ilacsiz olmuyorum adet.

Aile ici piskolojik baski altindaydim bir süre daha dogrusu bilincli veya bilincsiz yapildigina emin deglim ama kendimi cok kötü hissediyorum buldgum her otu b.ku deniyorum iciyorum cünkü tüm kalbimle bende anne olmak istiyorum malesef bir eltim var düsman basina vermesin gebelik haberini aldigmizdan beri kiskanclik yaptgmi idda etti ki asla öyle bisey olmadi daha sonra kendi sagligimdan bahsettim kadin kadina konusunca bana menepozlu gönderiler yapti watsapda e bide sindi hamile kayinvalidem kulaklarimi götürdü gidip gelip bana bebek kontrolunden cinsiyetinden , kusmasindan filan bahsediyor ben böyle yere yapismis gibiyim kiskanclik hic etmedim ama her hamile kalamayan bilir insan imreniyor. Ben bir sürü ilac kullaniyorum ve cok zoruma gidiyor. Vucuduma asiri hormon yüklüyorum ve fayda etmiyor gizli bir sekilde tüp bebek yaptirmayi düsnüyorum seneye maddi anlamda suan kötü oldugimdan bilmiyorum ama sürekli aglamakliyim ve esimle cok tartisiyoruz artik cünkü duydugum kelimeler beni cok incitti parcaladi..😢😢 cok uzattim kendinize iyi bakin..
tek bir önerim var eşinle geceleri dışarı çık eğlendiğini gösteren ağzın kulaklarında bir sürü fotoğraf çek heryerde paylaş, eltin hamile olduğu ve kıstuğu için yaşam kalitesi düşmüş durumda sen onun yapamayacağı aktivitelerde bulun ve tekrar ediyorum her ne mecrada eltin varsa oralarda paylaş sonra da gel bana gelişmelerden bahset 😈

tek bir önerim var eşinle geceleri dışarı çık eğlendiğini gösteren ağzın kulaklarında bir sürü fotoğraf çek heryerde paylaş, eltin hamile olduğu ve kıstuğu için yaşam kalitesi düşmüş durumda sen onun yapamayacağı aktivitelerde bulun ve tekrar ediyorum her ne mecrada eltin varsa oralarda paylaş sonra da gel bana gelişmelerden bahset 😈
🤣 ayni annemin söyledigi seyleri söyledin canim ama hanim efendi okadar pislik kinli ki engellemis iste bunlar bukadar kaynimla birlikte 🤮 beter olsunlar. Ama illaki kulagina gelir ikisi geziyor diye yinede yaparim😆

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ben evlendiğimde eltim beni kıskanmaktan 2. Çocuğuna hamile kalmak için çalışmalara başlamış bende pcoyum adetim geciktiğini söylemiştim eltim de benimde midem bulanıyor başım dönüyor gibi söylemlerde bulunuyordu ve 2 ay sonra gebe kaldığını öğrendik direkt o test fotoğrafını bana attı ben hamileyim diye beni beklerken o hamile çıktı ama öyle bir fesatlıkla yapılan işti ki 6. Ayda düşük yaptı bebeğini kaybetti buna en çok ben üzüldüm o zor zamanda hep yanında olsum ama 1.5 yıl geçmesine rağmen ben hamile kalamadım ve o her bişey anlatmasında orda hamileydim dimi orda bebeğim vardı göbeğim vardı bilmem ne diye konuyu sürekli hatırlatıyor artık bilerek yaptığına eminim insanlar her geçen gün yüzüne vuruyor Allah bize de tez zamanda nasip etsin sağlıcakla kucağımızı doldursun inşallah fesat insanlardan da uzak tutsun

X