PKK saldırısında hayatını kaybeden küçük İrem’in tabutu hüzne boğdu

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
PKK saldırısında hayatını kaybeden küçük İrem’in tabutu hüzne boğdu

15/01/2016 15:10

Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki emniyet binası ve lojmanlarına düzenlenen PKK saldırısında hayatını kaybeden polis Mehmet Şenol Çiftçi ve dört yaşındaki kızı Mevlide İrem Çiftçi için Diyarbakır’da tören düzenlendi.

mevlude-irem-ciftci-diyarbakir4.jpg

Fotoğraflar: DHA

Emniyet müdürlüğü önünde düzenlenen törene Gümrük Bakanı Bülent Tüfekçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker ve AKP’li vekiller de katıldı.

mevlude-irem-ciftci-diyarbakir.jpg

Törende Çiftçi’nin kardeşleri Yusuf Mevlit, kayınpederi Zarif Sönmez ve kayınvalidesi Kamile Sönmez de hazır bulundu.

Tören, naaşların ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. Dört yaşındaki İrem Çiftçi’nin katafalka bırakılan küçük tabutu cenazeye katılanları hüzne boğdu.

mevlude-irem-ciftci-diyarbakir1.jpg

İrem Çiftçi’nin anneannesi Kamile Sönmez, her iki tabute bakarak, “İrem ciğerim, canlarım benim, kuzum yakışmıyor, yakışmıyor sana bebeğim, yanıyorum ciğerim yanıyor. Mehmet’im” diyerek feryat etti.

Törenin ardından iki cenaze defnedilmek üzere Hatay’a gönderildi.

Aynı saldırıda eşi ve kızıyla birlikte yaralanan İpek Çitfçi halen yoğun bakımda.

PKK’nın bombalı saldırısında bir polis ve beş sivil hayatını kaybetmişti.
http://www.diken.com.tr/pkk-saldirisinda-hayatini-kaybeden-kucuk-iremin-tabutu-huzne-bogdu/

Söylenecek cok sey var ama hicbir sey de yok aslında.

Su guzeller güzeli yavrucak bicir bicir konusuyordu birkac gun öncesine kadar simdi yok. Kimin ciğeri yanmaz buna. Annesini dusunmek dahi istemiyorum. Hem evladını hem kocasını kaybetti. Nasıl dayanacak:KK43:

Saldiridan kurtulan arkadas ana sinifciydi ve onun ogrencisiymis.Beraber cekildikleri fotografi paylasti dun.Helak oldum gulen yuzunu gorunce...

X