Pko ve hamilelik

bebisisteyenler1

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2021
9
0
32
Kızlar merhaba, 2 yıllık evliyim ve hamile kalamıyorum. Eşimin sperm testleri gayet normal çıktı. Artık tüp bebeğe karar verip görüşmeye gittik. Polistik overim, rahmim ters ve yumurta tembelliğim var. Geçtiğimiz aylarda 5 kutu klomen kullandım ve hiçbir işe yaramadı. Yaşım genç olduğu için hemen tüp bebek önermedi (bu devirde sadece parayı düşünmeyen doktorlar da kalmış). Eşimin ve benim kullanmam için MAXİPER ve ovulasyon testi önerdi. Bence 6 ay daha yada en azından önümüzdeki adet gününe kadar test ve vitamin deneyin dedi. Aranızda benim gibi olan ve hamile kalan var mı? Polistik over için ne yapmalıyım? Ve hamile kalabilmem bir öneriniz? Lütfen yardımcı olun..

Merhaba, ben de 15 yaşımdan beri pcos hastasıyım. Çekmediğim dert kalmadı ( aşırı kilo, tüylenme, hormonal sıkıntılar) evlenirken eşime bu durumu söylemiştim tedavi gerkebilir demiştim. Ama Allahımın mucizesi evlendikten 3 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım. Şimdi 2,5 yaşında oğlum var. Bunu şunun için yazdım, asla ama asla umudunu kaybetme. Ve pcos ve yumurtalık temelliğine en en en iyi gelen şey şeker tüketmemek, düzenli spor yapmal ( günde 20 dk yürüyüş de olsa yap) ve kilo vermek. Bunu yaparsan hiç tedavi gerek olmadan hamile kalırsın inşallah

X