Pko ve kist sorunu

leylalarr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2022
1.295
1.893
Kızlar merhaba kendimi bildim bileli pko hastasıyım kilomu kontrole alınca adetim hayatım düzene giriyor. Sorum şu ki yaklaşık 5-7 kilo arası bi kilo aldım ve adetlerim düzensizliği bende doktora gittim yumurtalıklarında kist yok dedi ama hormon testine bakıcaz dedi.Sorum şu ki yumurtalıklarda kist olmayınca pko tanısı konabiliyor mu acaba kist olması da gerekmiyor mu umarım anlatabilmiişimdir şimdiden teşekkürler :)

Kendimi bildim bileli pkoluyum öyle ki kilo verince bile adetlerim düzene girmiyor. Yumurtalıklarda kist olması gerekmiyor genelde olmuyor zaten sadece iki yumurtaligin etrafını saran küçük foliküller oluyor onlar büyüyüp gelişip catlamadigi icin pko oluyor zaten birde tabi hormon testiyle tanıyı destekliyorlar

Kendimi bildim bileli pkoluyum öyle ki kilo verince bile adetlerim düzene girmiyor. Yumurtalıklarda kist olması gerekmiyor genelde olmuyor zaten sadece iki yumurtaligin etrafını saran küçük foliküller oluyor onlar büyüyüp gelişip catlamadigi icin pko oluyor zaten birde tabi hormon testiyle tanıyı destekliyorlar
Önceden doktor baktığında yumurtaların ufak ufak kistler var demişti.. sizin adınıza üzüldüm evli misiniz evladınız oldu mu

X