Gebeliğe Hazırlık Pkoya rağmen hamilelik hikayem

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
İnşallah canım tüm isteyenlere nasip etsin Allah ama dediğim gibi doktorunu iyi seç bu konuda morele de çok ihtiyacımız var ben doktoruma tüp bebek yaptirmam gerekiyormuş diyince güldü mesela kim dedi bunu sana diye onu soyleyince bile mutlu olmuştum :)
Çok şükür doktorumdan çok memnunum,gecen ay catlatma ignem negatif oldu moralim cok bozuldu gülümsedi daha yeni basliyoruz moral bozmak asla yok dedi. Zaten kistlerim gitmis tamamen çok şükür 🙈

Çok şükür doktorumdan çok memnunum,gecen ay catlatma ignem negatif oldu moralim cok bozuldu gülümsedi daha yeni basliyoruz moral bozmak asla yok dedi. Zaten kistlerim gitmis tamamen çok şükür 🙈
İşte bak ne güzel kötü düşünme güzel düşün güzel olsun hatta bebek konusunu hiç düşünme kesin olur :)

Merhabalar şuan 8 haftalık hamileyim çok şükür dilerim isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı bı evlat nasip olsun 🤲 şimdi kızlar 2 senedir evliyim ve evlendigimizden beri hiç korunmadim polikistik över, hormon bozukluğu ve çok fazla kilom var ama buna rağmen çok şükür hamile kalabildim hangi doktora gittiysem tüp Bebek merkezine yönlendirdi beni normal şartlarda çocuğun olmaz dediler esimde bende çok üzüldük haliyle bir doktor buldum ve ona gitmeye başladım duzenli olarak ve bu arada adet olabilmek için hayıt suyunu keşfettim tarlusal yerine adet tarihime bir hafta kala onu içmeye başlıyordum ve kendiliğinden adet oluyordum bu bile muhteşem birşey ilaçla adet olanlar bilir :) neyse doktorum hormonlarima baktı ve bu hormonlar duzelmeden asla çocuğun olmayacgini söyledi ve bana tedavi olarak doğum kontrol hapı verdi önce çok saçma geldi hamile kalmak istiyorum ama doğum kontrol hapı ne alaka hormonlarim duzelsinn diyeymis bir sonra ki ay da klomen ve çatlatma iğnesi vuracaktı ancak ben doğum kontrol hapından sonra tatile ciktim eşimle ve hiç bebek falan düşünmedim hiçte korunmadik zaten olmuyor diye düşüncem hep klomen kullandıktan sonra olmazsa tüp bebek yaptirmakti bir ay kadar tatildeydik evime geldigim tarihte adet olmam lazımdı ve yine olmuyordum hayıt suyumu içtim yine olmadı şaşırdım olmayinca çünkü neredeyse 1 sene boyunca bu şekil adet oldum herneyse doktorumu arayıp sordum o da tarlusal kullan dedi eczaneden alırken birde gebelik testi aldım içime doğmuştu galiba :) çünkü bırakmıştım gebelik testlerini 2 senede binlerce kullanmış olabilirim veee testi yapar yapmaz ikinci çizgi belirdi biz şok olduk çünkü hiç beklemiyorduk sonra yine testler tahliller ve şuan 8 haftalık hamileyim basit bir doğum kontrol hapiyla hamile kaldım kızlar ve şuan kistlerimin hepsi yok olmuş doktor söyledi umudunuzu kaybetmeyin sabahlara kadar bu sitede pko hastalarının hamile kalislarini kurlerini okuyarak zamanımı gecirirdim ama çok şükür şimdi ben yazdım 🤲 Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah
Doğum sonrası polikistik over tekrar oluyormu geçiyormu doğumla beraber?

X