Pole Dance (Direk Dansı)

PoledanceBurcuCelik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2014
1
0
Pole dance (Direk dansı) tarihinde striptiz ve dans kulüpleri ile akıllarda yer almış ancak günümüzde bir direği merkeze alarak dans ve akrobasiyi birleştiren bir gösteri sanatıdır. Son zamanlarda dünyada fitness ve eğlencenin bir arada olması sebebiyle popülerleşen bu sanat türü, ülkemizde sayılı dans stüdyolarında öğretilmektedir. Çeşitli disiplinleri içerdiği için her dans okulunda Pole Dance eğitimi farklı verilebiliyor. Pole Fitness, Pole Dance, Pole Art gibi çeşitli türleri vardır.
Ülkemizde stüdyolarda çoğunlukla sadece kadınlara ders verilmektedir ve derslere erkekler alınmaz. Erkeklerden talep gelmesi halide ayrı sınıf açılır. Bu durumda da kadın kadına müthiş eğlenceli, dinamik, fazlasıyla kalori harcatan ve keyifli bir ders oluşması kaçınılmazdır. Müzik ve sporun bir arada olduğu, bize özel, gizemli bir beceriye sahip olmak bir çok kadını psikolojik olarak da desteklemektedir. Her yaş ve her kiloda kadın yapabilir.
untitled.png

Özellikle Doğu Avrupa'da bu dans çok popüler . Kadınlar bunu spor olarak görüyor .
Hem eğlenceli hem sağlıklı . Güzel bir vücuda kavuşmak için güzel bir yol . :)

Pole dance (Direk dansı) tarihinde striptiz ve dans kulüpleri ile akıllarda yer almış ancak günümüzde bir direği merkeze alarak dans ve akrobasiyi birleştiren bir gösteri sanatıdır. Son zamanlarda dünyada fitness ve eğlencenin bir arada olması sebebiyle popülerleşen bu sanat türü, ülkemizde sayılı dans stüdyolarında öğretilmektedir. Çeşitli disiplinleri içerdiği için her dans okulunda Pole Dance eğitimi farklı verilebiliyor. Pole Fitness, Pole Dance, Pole Art gibi çeşitli türleri vardır.
Ülkemizde stüdyolarda çoğunlukla sadece kadınlara ders verilmektedir ve derslere erkekler alınmaz. Erkeklerden talep gelmesi halide ayrı sınıf açılır. Bu durumda da kadın kadına müthiş eğlenceli, dinamik, fazlasıyla kalori harcatan ve keyifli bir ders oluşması kaçınılmazdır. Müzik ve sporun bir arada olduğu, bize özel, gizemli bir beceriye sahip olmak bir çok kadını psikolojik olarak da desteklemektedir. Her yaş ve her kiloda kadın yapabilir.
Eki Görüntüle 1215464
Bu tip danslar veren taksimde iki yer biliyorum ancak müracat eden adayları açıkçası pek gözüm tutmadı gerekirse kursların isimlerini yazabilirim

ben afrocubanosa gidiyorum 2 yıldır. okul çok ilgili hocası da çok iyi öğretiyor. daha önce wowa gitmiştim sadece pilates hareketleri yaptırıp direk dansı öğrettik diyorlardı. koskoca 3 ayımı yediler param boşa gitti. düşün her dersin sonunda sadece 1 hareket öğrenebildim. bu takdimdeki yere arkadaşım başladı ilk. hatta ben wowa başladım o afrocubanosa. kız direğe tırmanıyodu ben daha dönemiyordum 1 ayın sonunda. hemen değiştirdim. bir de buranın sahibi çok zengin iranlı bir adam. stüdyo çok güzel kesin tavsiye ediyorum.

Kadıköy'de Pole'n Roll var, 2 yıldır oraya gidiyorum ve çok memnunum. ticarethane gibi yönetilmiyor, dersler eğlenceli ve keyifli geçiyor. Kadıköy'de olması da ayrıca bir güzel :):)

X