Polikistik over tahlil sonucu

Ben bir doktordan dinlemiştim polikistik icin asla doğum kontrol hapı çare değil demişti cünkü zaten hormonlarımız gel gitli doğum kontrol hapının kendisi hormon zaten.. O haplar dısında sadece vitamin ve yaşam kalitesi ile değişeceğini söylemişti ben inositolün çok faydasını görmüştüm bir de vitamin olarak
Inositol ben de kullandım bi farklilik hissetmedim. Cunku sanirim o insülin direnci varsa iyi geliyormus. Benim oyle bi sorunum yoktu yine de tabletini alip icmistim.Yasminin de zaten tek bi olumlu yanini görmedim. Aksine zarari oldu iste. Simdi olsa asla içmem ama o zamanlar doktora güvendim. Şeker gibi sanki hemen dogum kontrol hapi yazıyorlar. Hatta gittigim ilk doktor bana direkt cocugun olmayacaktir ona gore kendini de hazırla dedi düşünün :) simdi bakıyorum anormal bi durumum yok çocuğumun olmayacagi kadar gariplik yok tahlilerimde.

doktorunuz kan değerlerinize bakmadan ve ultrason kontrolü yapmadan direk mi yasmin verdi?
eğer böyleyse çok hatalı bir davranış.
bende yıllar önce tüylenme şikayetiyle gitmiştim, doktor yüzde 90 pcos var sende dedi ama tüm kan tahlillerime bakıldı ve ultrasona da girdim. sonuç olarak çıkmadı.
yasmini yıllar sonra korunma için kullandım, saç dökülmesi konusunda dikkatimi çeken bir durum olmadı.
size direk ilaç yazan doktora devam etmeyin bence.
Yok tahlilerimde lh fsh orani normal olsa bile androstenedion hormon hafif yuksekti. Pco görüntüsü de vardı. Ama direkt dogum kontrol hapi yazmak yerine yasam şeklimi değiştirmemi saglikli beslenmemi falan önerseydi belki ilacin olumsuz yanlarini yaşamamış olurdum. Çünkü dogum kontrol hapinin bi artısını yaşamadım. Reglim duzenliydi zaten. Tek sikayetim tuylenmeydi. Var olan tuylere zaten bu ilaç çözüm olmuyor epilasyona gitmek şart. Simdi ilaci icmiyorum 2 senedir, epilasyondan daha iyi sonuc alıyorum. Yani icmeden de epilasyona gitsem kurtulabilirmişim diye düşündüm.

Inositol ben de kullandım bi farklilik hissetmedim. Cunku sanirim o insülin direnci varsa iyi geliyormus. Benim oyle bi sorunum yoktu yine de tabletini alip icmistim.Yasminin de zaten tek bi olumlu yanini görmedim. Aksine zarari oldu iste. Simdi olsa asla içmem ama o zamanlar doktora güvendim. Şeker gibi sanki hemen dogum kontrol hapi yazıyorlar. Hatta gittigim ilk doktor bana direkt cocugun olmayacaktir ona gore kendini de hazırla dedi düşünün :) simdi bakıyorum anormal bi durumum yok çocuğumun olmayacagi kadar gariplik yok tahlilerimde.
Polikistikte tek yapmamız gereken yumurtlamayı yakalamak çocuk icin onun dışında asla engel değil 🙏🏻🙏🏻💫 öyle diyen doktor da ne biçim bir doktormuş böyle mi söylenir gerçekten böyle bile olsa üslup çok önemli Allah doktorum iyisiyle karşılaştırsın hepimizi

Cok anlamiyorum ben de bu değerlerden ama dht hormonu sınıra yakın gibi sac dokulmesine sebep olan bi hormon diye duymuştum. Dhea so4 yuksek görünüyor. Lh fsh hormonlariniz nasil peki? Benim tüylenme sorunu yaşadığım zaman tek bi hormonumda sorun vardi. Androstenedion diye bi hormonum yuksekti. Sınırı 3.3tu benim 4.4 çıkmıştı. Bu bile onca tuylenmeye sebep olmuştu. Ben igneli epilasyonla ve lazer epilasyonla çoğundan kurtuldum. Aldactone da kullandim yasmin dogum kontrol hapi da tuylenmeme olumlu tek bi etkisi olmadi. Regl duzenliydi zaten ilaci biraktim hala düzenli. Yani tuylenme almis basini gitmisse, cikmasi gereken bütün killar cikmissa bu ilaclarin faydasi yok tuyleri dökmüyor yani. Tek care epilasyon. Anca yeni yeni tuylenme basladigi zamanlarda icilebilir. Ayrica troid az çalışıyor demisler ama onu anlamadim tsh normal sanki.
Bu geçen ayni tahlillerim 6 aydan fazla tiroit ilacı kullanıyorum zaten yeni düzene girdi benim tüylerimle sıkıntım yok evet fazlalar ama ailede böyle esmerim kıllarım çok sert ve koyu lazer zaten düşünüyorum saçlarım benim tek sorunum adetimde düzenli ama dökülmem durmuyor

Bu geçen ayni tahlillerim 6 aydan fazla tiroit ilacı kullanıyorum zaten yeni düzene girdi benim tüylerimle sıkıntım yok evet fazlalar ama ailede böyle esmerim kıllarım çok sert ve koyu lazer zaten düşünüyorum saçlarım benim tek sorunum adetimde düzenli ama dökülmem durmuyor
Dedigim gibi dht belki dokulmeye sebep oluyordur saw palmetto tableti kullan bi dene dhtyi baskılıyor diye biliyorum. Ben de suan içiyorum. Benim bu hormonda problem yok ama takviye olur belki diye aldim. Sac dökülmesi berbat bisey ya anlıyorum o yüzden seni. 4 senedir buna odakli yaşıyorum. Her duydugumu aldim her seyi denedim. Sampuanlar losyonlar ilaçlar artik kullanmadigim bisey kalmadi ama dökülme de durmadı. Benim saclar çıkıyor yani açılma yok hatta tepem boyle tülek tülek duruyor küçük saclar yüzünden. Fakat duşta ve tararken o kadar cok dökülme var ki anlatamam.

tahlillerin normal gibi. yumurtlama probleminde görünmüyor troidler iyi. gerisini bilmiyorum. sadece tüy probleminden gittiysen bunun dısında bi şikayetin yoksa lazerle halledebilirsin. onun dısında adetlerin düzenlimi? pco olarak değerlerin bence gayet normal :))
Troif hormonu hangisi oluyor? Yumurtlama problemi hangi değer ? Cevaplarsanız sevinirim 😊

Polikistik over degil zaten sorunum. Yani tuylenme yasarken evet tani buydu. Epilasyonla tuylenmeden kurtuldum. Benim sorunum tuylenme sikayetiyle gittigimde doktorun yasmin ilacindan yazması ve benim bunu kullanmaya basladiktan bi kac ay sonra baslayan yogun sac dökülmem. Ilactan kaynakli yaşadım bu sorunu çünkü ilaca baslamadan once sac dökülmesi bilmezdim ben. Pco ihtimaline karsi zaten uzun suredir saglikli besleniyorum fazla kilom yoktu ama daha da kilo verdim. O konuda bi sıkıntım yok şükür.
Polikistik tanısını sadece tüylenme ile koymamıştır. Herhangi bir hormon testi yapmadı mı? Zaten tüylenme sebebi de hormon bozukluğudur. Pcos zayıf veya şişman olmayla alakalı değil sadece. Hepimizde olabilecek birşey. Hormonlarla alakalı daha çok.

Polikistik tanısını sadece tüylenme ile koymamıştır. Herhangi bir hormon testi yapmadı mı? Zaten tüylenme sebebi de hormon bozukluğudur. Pcos zayıf veya şişman olmayla alakalı değil sadece. Hepimizde olabilecek birşey. Hormonlarla alakalı daha çok.
Tuylenme ile koymadi zaten. gittim bu sikayetle 2015 yılında kan tahlili yapıldı sadece androstenedion hormonum yuksekti. Ultrasonda da polikistik görüntü vardı. Pco dedi yasmin verdi. Ben de ictim ama tuylenmeye herhangi bi artisi olmadi sonucta lazere gitmeden duzelmedi bu sorun. Suan gidiyorum sonuc aliyorum 2 senedir de ilaci icmedim. Keske saglikli beslenmeye falan calissaydim ilaci icmeseydim diyorum :KK43:

X