Regline 1 gün kala hamile kalan var mı ?

eylemdemir99

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
12
5
24
Merhaba, 4 aylık evliyim daha önce hep kondomla korunarak ilişkiye girdik. Reglime 1 gün kala ilk defa korunmasız ilişki yaşadık 4-5 saat sonra birkaç pembe nokta gördüm ve kasıklarımda batma vardı ama ben hiçbir zaman regl sancısı çekmedim. Akşama doğru regl oldum bugün reglin 2. Günündeyim fakat kanama pembeye dönüşerek azaldı normalde ilk 3 gün çok yoğun olur. 24 yaşındayım eşim 25 yaşında. Ve regl olduğum yaştan beri hep düzenli olurum 24 gün döngüm. Adet döneminden 1 gün önce hamile kalan kadınlar varmış, bir akrabamız hamile kaldığını 2 ay anlamamıştı regl olmaya devam ettiği için ve hamile olup aylarca regl olmaya devam eden de çok kadın duydum. Sizce hamile olma ihtimalim var mıdır? Daha önce yaşadığım durumu yaşayan ya da yaşayan bir tanıdığı olan var mı ?

Yumurtlama günlerine denk geldiyse oluşabilir tabi ki ve evlenince de kadınların hormonları değişiyor bende öyle olmuştu adetler felan çok değişti rengine ve günlerine kadar değişim yaşadım. Fakat hamile kadınlar regl görmüyor yerleşme kanaması görüyor veya adet düzensizliği olan kadınlar yerleşme kanamasına ihtimal vermiyorlar gebe kalamadıkları zaman da regl sanıyolar bazı durumlarda doğum yapana kadar lekelenme hafif kanamalar görülebiliyor. Bu ayrı konu siz daha hamile olup olmadığınızı bile bilmiyorsunuz bukadar telaş etmeyin adetiniz geçtiyse veya adet olduğunu düşünmüyorsanız test yapın evde

Yumurtlama günlerine denk geldiyse oluşabilir tabi ki ve evlenince de kadınların hormonları değişiyor bende öyle olmuştu adetler felan çok değişti rengine ve günlerine kadar değişim yaşadım. Fakat hamile kadınlar regl görmüyor yerleşme kanaması görüyor veya adet düzensizliği olan kadınlar yerleşme kanamasına ihtimal vermiyorlar gebe kalamadıkları zaman da regl sanıyolar bazı durumlarda doğum yapana kadar lekelenme hafif kanamalar görülebiliyor. Bu ayrı konu siz daha hamile olup olmadığınızı bile bilmiyorsunuz bukadar telaş etmeyin adetiniz geçtiyse veya adet olduğunu düşünmüyorsanız test yapın evde
Ben hiçbir değişme yaşamadım 4 aydır. Sadece regline 1 gün kala korunmasız cinsel ilişkiye girip adet gördükten sonra hamile kalan var mı diye ihtimali merak ediyorum

Ben hiçbir değişme yaşamadım 4 aydır. Sadece regline 1 gün kala korunmasız cinsel ilişkiye girip adet gördükten sonra hamile kalan var mı diye ihtimali merak ediyorum
Yani orasını Allah bilir ama yumurtlama günlerin dışında bu pek de mümkün değil aslında gebeliğin oluşması siz eğer yumurtlama günlerinizi biliyorsanız endişe etmenize gerek yok

Endişe etmek değil de istediğim için heyecanlandım biraz 😊
Öylemi bende tam tersi algıladım post yazısından çok telaşlı ve gebe kalmak istemiyorsun gibi geldi hayırlısı olsun canım hamile kalmak kolay olmuyor bazen yumurtlama günlerini takip et bence gününü yakalayıp ilişkiye girince şansınız yüksek olur 2 günde bir bi gün dolu bi gün boş olarak değerlendirirseniz bütün ay o şekilde ozaman yumurtlamayı da kaçırmazsın ☺️

X