resmi nikah töreninde yapılan konuşmalar...

sturkans

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2014
414
32
arkadaşlar 2 hafta önce nikah memuru oldum ve kendime bir söz verdim her nikahı farklı şekillerde kıyacağım, cüzdan verirken yapılan konuşmaları kısa da olsa hep farklı yapacağım diye... şimdiye kadar 10 nikah kıydım ve artık stoklarımın tükenmek üzere olduğunu farkettim :))
size sorum şu: nikahınız kıyılırken nikah memuru size özel bir konuşma yapmışmıydı, yapmışşsa ne söylemişti?
henüz evlenmediyseniz duyduğunuz gördüğünüz nikahlarda yapılan hoşunuza giden bir konuşma oldu mu? yada nikahınızda nasıl bir konuşma yapılmasını isterdiniz? :)

arkadaşlar 2 hafta önce nikah memuru oldum ve kendime bir söz verdim her nikahı farklı şekillerde kıyacağım, cüzdan verirken yapılan konuşmaları kısa da olsa hep farklı yapacağım diye... şimdiye kadar 10 nikah kıydım ve artık stoklarımın tükenmek üzere olduğunu farkettim :))
size sorum şu: nikahınız kıyılırken nikah memuru size özel bir konuşma yapmışmıydı, yapmışşsa ne söylemişti?
henüz evlenmediyseniz duyduğunuz gördüğünüz nikahlarda yapılan hoşunuza giden bir konuşma oldu mu? yada nikahınızda nasıl bir konuşma yapılmasını isterdiniz? :)
Güzel bir konu takipte olacağım:cool: hayırlı olsun çok güzel mesleğiniz güzel bir adıma şahitlik ediyorsunuz resmen :oops:Henüz nikah olmadı ilginç güzel sözler söylenen bir nikaha da denk gelmedim ama bize nikah memurunun farklı bir konuşma yapmasını isterim :oops:Tabi sanırım böyle bir talebimiz olamaz artık kim nasıl denk gelirse :KK60:

Bizim nikahımızı da bayan bir nikah memuru kıymıştı, konuşması bildiğimiz klasik sözlerden ibaretti ama benim ilgimi bizden daha çok heycanlı olması çekmişti nedense :) hızlı, heyecanlı bi konuşmayla pozitif bi enerji verdi bana, sanırım bu topluluk önünde konuşuyor olmasıyla alakalıydı ama güzeldi. Bence konuşmanızın içeriği kadar yansıtacağınız enerji ve güleryüz de önemli. İlla ki tükenecektir o çeşitlilik. Benim fikrim; bazı durumlarda klasikler en iyisidir.
Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde kötü günde... :KK68: içi dopdolu ifadeler zinciri

Mesleğinizde başarılar dilerim

Bizim nikahımızı da bayan bir nikah memuru kıymıştı, konuşması bildiğimiz klasik sözlerden ibaretti ama benim ilgimi bizden daha çok heycanlı olması çekmişti nedense :) hızlı, heyecanlı bi konuşmayla pozitif bi enerji verdi bana, sanırım bu topluluk önünde konuşuyor olmasıyla alakalıydı ama güzeldi. Bence konuşmanızın içeriği kadar yansıtacağınız enerji ve güleryüz de önemli. İlla ki tükenecektir o çeşitlilik. Benim fikrim; bazı durumlarda klasikler en iyisidir.
Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde kötü günde... :KK68: içi dopdolu ifadeler zinciri

Mesleğinizde başarılar dilerim
çok teşekkür ederim..:KK68:
bencede enerji çok önemli.. o anki psikolojim ne olursa olsun ben de onların moduna giriyorum.. gülen gözlerimiz konuşuyor çiftle.. sonuçta en özel gününü mutlu yaşamak isteyen bir çift var. benim de ilk kıydığım nikah çok heyecanlı geçmişti, çiftten daha heyecanlıydım... şahitler vali yard. ve müsteşar.. evlenenler savcı ve müfettiş..:KK49: zamanla alışılıyor ama her nikah ayrı bir güzellik ayrı bir heyecan...

Mesleginden dolayi seni kutluyorum sturkans ve bu konu hakkinda kafa yormanda arti bir sempati katmis sana. Eminimki cok güzel yapiyorsundur meslegini...
Bizde ne yazikki, mesleginden hic tat almayan, bikmis bir vaziyette bir an önce görevini yerine getirip giden bir memura denk gelmistik.

Mesleginden dolayi seni kutluyorum sturkans ve bu konu hakkinda kafa yormanda arti bir sempati katmis sana. Eminimki cok güzel yapiyorsundur meslegini...
Bizde ne yazikki, mesleginden hic tat almayan, bikmis bir vaziyette bir an önce görevini yerine getirip giden bir memura denk gelmistik.
teşekkür ederim :KK36:
tahmin ettiğim gibi, birçok kişi nikah memurunun tavrını unutmuyor. umarım güzel duygularla hatırlanası, izlenimler bırakabilirimm..

nasıl oldunuz nasıl olnuyo nikah memuru hep istemişimdir :)
bu arad işinizde başarılar dilerim çok tatlı bi işiniz var yaaaaa :)

nasıl oldunuz nasıl olnuyo nikah memuru hep istemişimdir :)
bu arad işinizde başarılar dilerim çok tatlı bi işiniz var yaaaaa :)
öncelikle çookk teşekkür ederim :)
aslında özel birşey yapmadım ben, aklımda da yoktu hiç. olmak isteyince olunacak bir meslek değil aslında.. çünkü sınavı falan yok, 1.si belediyede memur olman gerekiyor. (vhki,şef, vs. kadrolar olabilir) 2.si belediye başkanının kendinde olan nikah kıyma yetkisini sana vermesi gerekiyor. Bunun için de kişisel niteliklerin önemli tabi.. hepsi bukadar ..:kk77:

belediye meclis üyelerinden de nikah memuru olabiliyormuş sanırım. memur değilseniz, birdahaki seçimlerde meclis üyesi olup başkanı da ikna ettiniz mi bu iş tamamdır :)

normal nikahlara alışmıştım fakat bu kez çalışmadığım yerden yakalandım :) dün cezaevinde nikah kıydım, ne dileklerde bulunacağımı bilemedim :KK43: kalan cezaları 10 yıldan fazlaymış... haftada 1 gün sanırım 15 dk. aile görüşü oluyormuş onun için evleniyorlar...

ayda ortalama 200 nikah kıyan birisi olarak, nacizane tavsiyem:) kasmadan bulunduğun ortama göre davranmak. yoksa değişik konuşmalar güzel ama pot kırma ihtimali de var. mesela "anne babalarıda alalım fotoğraf için" dediğinde vefat etti cevabı almamak lazım. ya da espriden anlamayan çiftde oluyo. Allah yardımcın olsun

Cok ilginc :KK49: ne guzel degisik meslek.
Benim nikah memurum espiriler yaptı cok güldürmüştü. Evet diye sesim cikmamisti da bagar bagar dedi tekrarlattirdi. Bir de defteri israrla bana tutusturdu erkege vermiyorlar :KK76:

bizim memur eşime "o göz bu masada olsun ,artık eşin var yanında "diye şakayla karışık azarlamştı...

X