REVLON MAKYAJ ÜRÜNLERİ

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.872
40.715
Yıllardır beklediğimiz Revlon makyaj ürünleri sonunda Türkiye sınırlarından giriş yaptı ve Watsonsraflarında yerini aldı. Peki Revlon’dan neler almalı? En iyi Revlon makyaj ürünleri hangileri? Neler almalıyız? Uzun araştırmalar sonucu bu sorulara en iyi cevapları buldum ve sizinle paylaşıyorum:

Revlon denince nedense hep ananem geliyor aklıma. O kadar eski, o kadar köklü ve klasikleşmiş bir marka çünkü. Zamanında her yurtdışına çıkan aile üyelerine, yakın aile dostlarına sipariş edilirdi Revlon.. Bir kırmızı Revlon oje yıllarca buzdolabının yumurtalığında saklanırdı. Kendimi bildim bileli benim için Revlon hep yurtdışından gelen kaliteli bir makyaj markasıydı. Şimdilerde ise o ulaşılmazlık sadece ülke sınırları içinde kaldı. Revlon makyaj ürünleri Türkiye’ye geldi gelmesine ama öyle her yerde de bulunamıyor. İlk açılış Watsons’ın Nişantaşı şubesinde yapıldı ve ufak ufak diğer şubelere de yayılmaya başladı. Nisan sonuna kadar da tüm şubeleri ele geçirmesi bekleniyor :)

E peki tüm beauty youtuberlarının tavsiye ettiği, yılların markası Revlon’un makyaj ürünlerinden hangilerini almalı? Bu soruya verilebilecek ilk yanıt: Lip Butter’ları!

Belki de markanın son zamanlardaki en popüler ürünü Revlon Colorburst Lip Butterlar! Adından da anlaşılabileceği gibi bu Revlon rujlar renkli dudak kremleri kıvamında. Bir ruj kadar yoğun renge sahip değiller, dudağı nemlendirip, yumuşatıyor aynı zamanda da güzel ve hafif bir renk veriyor. Tam yazlık bu Revlon Colorburst Lip Butter serisi içinde elimin ilk gideceği favoriler ise şöyle: şeftali tonlarındaki Peach Parfait, şeker pembe tonlarındaki Strawberry Shortcake, hafif turuncu alt tonlu bir kırmızı olan Candy Apple.

Mutlaka edinilmesi gereken bir diğer Revlon makyaj ürünü de yine Colorburst serisinden Matte Balm. Kalem şeklindeki bu rujlarda da çok güzel renkler var. Özellikle bu yazın en moda renklerinden olan şeftali tonlu renkler yine tercih edilebilir.

Gelelim Revlon fondötenlere. Sanırım Lip Butterlar’dan sonra en çok merak ettiğim ürün de Revlon Colorstay fondöten. Kapatıcılık ve kalıcılık bakımından oldukça övülen bu fondötenlerin iki çeşidi mevcut: Combination/Oily ve Normal/Dry skin, yani karma/yağlı ciltler için ve normal/kuru ciltler için. Seçim yaparken buna dikkat etmeyi unutmayın.

Pek çok kişi tarafından Mac Studio Fix ve özellikle de Nars Sheer Glow‘a muadil olarak gösterilenRevlon Colorstay fondötenlerin en önemli özelliği ise 24 saate kadar kalıcılık sağlıyor olması. Hafif formülü sayesinde ciltte kalıp veya maske gibi durmaması, cilt tarafından emilerek doğal bir görünüm sağlaması bana kalırsa en cazip özellikleri. Yağlı-karma ciltlere uygun olanı parlamalara engel olurken normal-kuru ciltler için olanı da tüm gün boyunca cildi kurutmadan nemlendirmeyi sağlıyor.

İçindeki SPF 6 ile güneşe karşı koruma sağlıyor, e daha ne olsun :) Revlon Colorstay serisinden sonra en merak ettiğim diğer seri ise Revlon PhotoReady serisi. Bu seri ülkemizde satışta olacak mı emin değilim ama fondöten, pudra ve kapatıcısı ile özel günlerin kurtarıcısı olacağı kesin. Adından da anlaşılacağı gibi PhotoReady serisi fotoğraf çekimleri için üretilmiş bir seri. Özellikle flaşlı fotoğraf çekimlerinde yüzünüzün bembeyaz patlamasına engel olan formülü ile düğün, davet veya çekimlerde tercih edilebilir.

Çok fazla kapatıcılığı olmayan, hafif ve ince yapıda olan Revon PhotoReady fondötende aynı zamanda hafif ışıltılar da bulunuyor. Simli ya da parlak bir yapıdan çok cildi aydınlatan hafif ışıltılar barındırıyor. İçindeki SPF 20 ile de güneş koruması sağlıyor. Bana kalırsa bu seriden yüksek performanslı bir kapatıcılık beklememek gerek. Cildi çok kusurlu olmayan, hafif örtücülükte fondötenlerle ihtiyacını karşılayabilenlerin bayılacağı bir seri, özel günlerde örneğin bir düğüne veya davete gidecekseniz doğru tercih olabilir diye düşünüyorum.

Revlon Photo Ready Eye Art serisi de aynı şekilde ülkemizde satışa çıkacak mı emin olamadığım diğer bir seri. İki taraflı bu göz makyajı seti de merak ettiğim Revlon ürünleri arasında. Bir tarafı metalikbir göz farı, diğer tarafı ise simli eyeliner olarak kullanılıyor. Özellikle şeftali tonlu Peach Prism ve bej tonlu Topaz Twinkle renkleri denenebilir.

Gelelim Revlon ojelere. Herkesi en çok sevindiren kısmı da bu oldu sanırım. Kırmızı rengine oldukça aşina olduğumu söyleyebilirim. Kaç çeşit Revlon oje bizi karşılar bilemiyorum ama umudum parlak yaz renklerinin ağırlıkta olmasından yana: şeftali, mercan ve pembe tonları kesinlikle alınmalı diye düşünüyorum. Fiyatlarının da 9 lira civarı olduğunu düşünürsek, kaliteli ve kalıcı Revlon ojelere bolca yer açmak gerekecek gibi gözüküyor.

Yine Revlon Color Stay serisinden 16 Hour Eye Shadow far paletleri de en çok merak ettiğim Revlon ürünlerinden. Bu ufak paletler smokey göz makyajı için birebir. Birbiri ile uyumlu 4 renkten oluşan bu farların özelliği ise hafif kremsi yapıda olmaları, 16 saat boyunca dağılmamaları ve uçup yok olmamaları ile biliniyor. Fakat krem far olmadıkça bir farın 16 saat gözde kalması efsane gibi bir şey bana kalırsa. Tabii ki öncesinde bir far bazı ile desteklenmeli. En merak ettiklerim ise gri ve bordo tonlarındaki Precocious, ve bakır tonlarındaki Decadent.

Revlon Highlighting Palette‘e gelirsek, bu aydınlatıcılar da ayrı bir merak konusu. 3 ana rengi var: Bronz, şeftali ve pembe. Simli demek doğru olur mu bilmiyorum bu aydınlatıcılar için ama parıltılı olduğu kesin. İçindeki 6 farklı tonu da isterseniz ayrı ayrı gölgelendirme ve aydınlatma için kullanabilirsiniz.

En merak ettiğim ve denemek için fırsat kolladığım maskara ise Revlon Lash Potion. Kirpikleri uzatan ve hacim veren maskaralarla kafayı bozmuş durumdayım bu aralar. Lash Potion’un da görevini ne kadar yerine getirdiğini merak etmekteyim haliyle :)

Revlon-Powder-Blush-729x1024.jpeg

En son da Revlon Powder Blush‘a gelirsek eğer, yumuşacık yapılı ve normal kalıcılıkta olan bu allıklar da mutlaka edinilmeli diye düşünüyorum. Muhtemelen tercih edeceğim renkleri de tam bu yaza göre Classy Coral ve Bronzilla olacak. Tüm renkleri göze o kadar güzel görünüyor ki seçim yapmak oldukça zor olacak benim için.

Bu yazıyı hazırlarken tesadüf eseri bir Watsons’ta Revlon ojeleri ile karşılaştım ve ilk olarak mercan rengi ile tanışmış oldum. Öğrendiğim kadarı ile Revlon’un standı AVM içlerindeki büyük Watsonslar’da olacak. Diğerlerinde ise de ojelerini bulmak mümkün olacak. Çalışana sorduğumdaNisan’a kadar çoğu şubeye gelmiş olacağını öğrendim. Zaman çabuk geçsin ve tüm bu bahsettiğim ürünleri denemeye fırsat bulayım istiyorum.

emeyzing.com

Son düzenleme:
index.php

akasyadan aldığım mat bitişli revlon colorstay. fondoten 180 sand beige.
çok memnun kaldım..

ve mat kalem rujlarından, en çok beğenilen ve zor bulunanıda akasyadaki watsonstan kapıverdim.
tek kalmıştı.
225 sultry
dudakta kadifemsi bir duruş veriyor
bir dahaki gidişeme meşhır ojelerinden alacağım

Son düzenleme:
Makyaj yapmıyorum ama iyi bir Watson canavarıyımdır.Dışarı çıkdığımda bişey almasamda gezerim.Şampuanlarımı falan ordan alıyorum hep.
Bunlardan memnun kaldım.Yeni bir çeşidini denizem elimdeki bitince
20141028112034.jpg

index.php

akasyadan aldığım mat bitişli revlon colorstay. fondoten 180 sand beige.
çok memnun kaldım..

ve mat kalem rujlarından, en çok beğenilen ve zor bulunanıda akasyadaki watsonstan kapıverdim.
tek kalmıştı.
225 sultry
dudakta kadifemsi bir duruş veriyor
bir dahaki gidişeme meşhır ojelerinden alacağım
bu arada ruj bu..
foto nettendir
d0402fabb3d26018869e9c811009bcfe (1).jpg

Son düzenleme:
1932 yılında Charles Revson tarafından kurulan Revlon, kozmetik tarihinde birçok ilke imza attı. Ve şimdi markanın devrim niteliğindeki ürünleri Watsons mağazalarında satışa sunuluyor.

BEAUTY-edit ekibi olarak “Türkiye’ye gelmesini istediğimiz markalar” başlıklı çok uzun bir listemiz var. Ne zaman içimizden biri yurtdışına gitse hemen bu markalardan birini sipariş veriyoruz. Konu kozmetik olduğu zaman biraz aç gözlü olduğumuzu söyleyebiliriz. Evde ne kadar ürün olursa olsun, hep daha yenisini ve farklısını istiyoruz. Bu nedenle listemizden herhangi bir marka Türkiye’ye geldiği zaman mutluluktan uçuyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Revlon’un Watsons mağazalarında satılacağını duyduğumuzda da işte bu mutluluğu yaşadık. Neden mi?

Çünkü Revlon kozmetik tarihinde birçok ilke imza atan markalardan biridir. Kuruluş tarihi ise çok eskilere dayanır. 1932 yılında Amerika’da Charles Revson tarafından kurulan markanın ilk ürünü opak tırnak cilasıydı. Revson bu ojeyi geliştirirken en büyük farklılık olarak boya yerine pigmentleri kullanmış bu sayede opak ve ultra parlak bir görüntü yakalamıştı. Bu ojenin kozmetik tarihindeki yeri göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. 1933 yılında oje bir güzellik ürününden öte moda aksesuarı olarak lanse edildi, 1939’da ise Bay Revson dudak ve tırnak arasındaki renk uyumunun önemli olduğunu vurgulayarak “Dudak ve Ellerin Eşleştirilmesi” öncülüğünü başlattı.

Tabii ki tüm bu yenilikler Charles Revson için yeterli olmadı. Sürekli araştırıp farklı ürünler geliştirme arzusuna sahip ünlü bilim adamı, bugün kadınların olmazsa olmazlarından ilk suya dayanıklı maskara ve ilk allık fırçasını da geliştirmiş. Üstelik kozmetik dünyasına getirdiği yenilikler geliştirdiği ürünlerle de sınırlı değil. Kampanyasında ilk kez ünlü isim kullanan marka olarak da bilinen Revlon; Audrey Hepburn, Lauren Hutton ve Cindy Crawford ile çalışma şansına sahip oldu. Günümüzde ise varisleri onun izinden giderek çeşitli yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Marka her geçen gün bünyesine yeni ürünler ekleyerek büyürken, kampanyalarında ise Olivia Wilde, Emma Stone gibi yeni nesil stil ikonları dikkat çekiyor.

X