Rinoplasti ameliyatima dair herşey

Eylulmango

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2017
36
29
31
Merhaba yeni geldim aranıza melekler
Ve ilk yazmak istedigim konu bu oldu.
Gecen hafta pazartesi yani 10 gun once rinoplasti oldum. Kbb uzmani yrd.doc.dr"a hemde.
3 yıldır hastane dr gezdim ama guvenemedim kimseye. Ve fiyatlarda pilot olmuş uçuşa geçmişlerdi...

Sonra bi hastaneye işe başladım ve sorumlu olduğum bölüm kbb oldu iyice inceledim gelen hastalara rino hastalarini prof mu yrd.doç mu diye ve yrd.doç tum ameliyatlari super sonuç super ilgi titiz ve güzel olunca ok dedim hocamla görüştüm.
Vucut yapısı olarak kemik kalınlığım super otesi olduğu için burnuma da yansımış ve burun içim tıkalı kemikliydi. Nefes alamiyordum alerjimde vardı etlerimde şişiyordu.

Burnumun üstünde kemerim vardi burnum geniş burun ucum düşük bozuk sekilliydi. Rino istediğimi söyledim. Uygun dedi. Yaparım dedi. Fotolarımı çekti burnumu inceledi ve cok zor bi amlt olcak bu dedi.

Neyseki gün aldım ücretini ödedim. Ameliyat günü geldi sabahtan hazırlandım. Anesteziden önce adrenalin yaptilar ve ben gevşeyip on u nla uyumuşum anestezi görmeden. Anestezi yapılmış ameliyatım bitmiş hocam seslendi uyandım

Ameliyatım tam 4,5 saat sürdü. Uyandım ısındım gözlerim iyice açıldı ve odama çıkınca durmadim yatakta zorla kalkmak istedim ve kabul ettirip tum gün gezdim sadece saat başı buz koymak icin yattım sonra kalktim gezdim. Sabaha kadar. Çünkü yatamıyordum. belim fena ağrıyordu. boynum yuksekte ve sırt üstü yatmaya alışık da değildim. Sabah oldu taburcu oldum. İlaclarimi aldim eve gittim. Normal bi şişlik ve morluk vardı bende hatta hocam diger hastalara gore cok daha iyi olduğumu söyledi.

Eve gittim yine yatmadım gezdim.
2. Gün yüzüm ve gözüm biraz daha şişti.
3. Gün azalmaya başladı. Morluklar şişlikler.
Bu 3 gün boyunca burnum sulu kanlarla hep sızıntı yaptı. Hep dudağımın üstünde gazlı bez yapıştırdım onunla gezdim çünkü sildikce tahriş oluyordu artık.
4. Gün dahada azaldı.
Ama burnum artık akamıyordu. Çünkü deliklerim iyice kuruyup tıkandı.

5-6-7 de Boyle derken 8. Gün geldi.
Tamponlara veda... cok korkutucu ve sanki ameliyatınızı o an bayiltmadan yapıyor gibi acı çekiyorsunuz. Dr dokundukca elini itip yeter dokunma artık diyordum. Bantlar çıktı tamponlar çıktı içi temizlendi alçı çıktı dikişler alındı son olarak dışı temizlenip masaj yapıldı ve aynaya bak sürprizzzz. Wuwww bu benmiyimmm... eski fotomu yanıma koyup tekrar onunla aynaya bakmami istedi hocam baktım ve büyük değişim gerçekten. Eline emegine sağlık gerçekten çok titiz çalışmış..

Pazartesi sonraki yapıştırdığı bantlari alıcak ve artık şişliğinin inmesi beklicem bi 4 ay kadar.

Not: tampon varken ne tat alabiliyosunuz ne yatabiliyosunuz. çünkü sırt üstü ve 3 yastıkla baş sağ sola oynamadan yatmak zorundasınız. Ben tat alamadiğım için cok yiyemedim ve 4 kilo verdim 50 kiloya düştüm. Yarın da is başı yapcam. Ameliyat olanlara geçmiş olsun... yeni ameliyat olacaklara da bol şans diliyorum...

cok geçmiş olsun bende hep gezdim yatmadım hiç. kan sızıntım hiç olmadı tamponum yoktu benim belki o yüzden cok rahat geçirdim . burnumda et .kırıklık ,eğrilik hepsi mevcuttu estetikle beraber tam 6 saat sürdü. tamponum olmadığı için ben sadece dikiş alımından korkuyordum oda hiç acımadı. alçı cıkınca burnum biraz şişti. alçım alınalı 5 gün oldu bugün daha indi şişlikler. daha sevdim burnumu bugün.

cok geçmiş olsun bende hep gezdim yatmadım hiç. kan sızıntım hiç olmadı tamponum yoktu benim belki o yüzden cok rahat geçirdim . burnumda et .kırıklık ,eğrilik hepsi mevcuttu estetikle beraber tam 6 saat sürdü. tamponum olmadığı için ben sadece dikiş alımından korkuyordum oda hiç acımadı. alçı cıkınca burnum biraz şişti. alçım alınalı 5 gün oldu bugün daha indi şişlikler. daha sevdim burnumu bugün.
Cok gecmis olsun cok sevindim guzel gecmesine. Benim tamponlar vardi ve dikis alinmasi degilde tamponlarin cikmasi cok aci vericiydi hocam tanidik olunca elini tutup yeter diye dokunma artik diye bagirabiliyodum oda beni sakinlestirmek icin cok rahat bekliyodu. Ama tamponlar cikar cikmaz rahatladim. Alciyi alinca burnuma masaj yaparken aci biraz. Benim sinuzitim ve alerjim var bide tampon olunca burnum hic durmadi hep sarı sarı sivi akti kan gelmedi sadece ilk 3 saatin icinde bi kere geldi oda cok hafif yok denecek kadar.

saolun. benim et kırıklık deviasyon estetik hepsi beraber oldu nedense tampon yoktu tampon hep oluyor sanıyordum ben. tamponsuz cok rahat gecti günlerim. şuan 13. günümdeyim

Bugun 10. Gunum de bu bazi formlarda burunda soyulmalar falan oldugu soyleniyo 15. Gunden sonra ne dusunuyosun bu konuda'?
Bide benim eylulde düğünüm var acaba ozaman malum yakinlasmalarda hassasiyet nasil olur acaba hocam ozamana toparlar dedi ama bi 3,5 ay kaldi

saolun. benim et kırıklık deviasyon estetik hepsi beraber oldu nedense tampon yoktu tampon hep oluyor sanıyordum ben. tamponsuz cok rahat gecti günlerim. şuan 13. günümdeyim
Bugun 10. Gunum de bu bazi formlarda burunda soyulmalar falan oldugu soyleniyo 15. Gunden sonra ne dusunuyosun bu konuda'?
Bide benim eylulde düğünüm var acaba ozaman malum yakinlasmalarda hassasiyet nasil olur acaba hocam ozamana toparlar dedi ama bi 3,5 ay kaldi

şimdilik bi sıkıntı yok bende. bugün masaj verdi. rahatlıkla elliyebiliyorum hatta dün banyo sonrası bir kaç siyah noktamı sildim bile bi acıma yok dokunabiliyorum ucu sert biraz sadece

şimdilik bi sıkıntı yok bende. bugün masaj verdi. rahatlıkla elliyebiliyorum hatta dün banyo sonrası bir kaç siyah noktamı sildim bile bi acıma yok dokunabiliyorum ucu sert biraz sadece
İnsallah benim de 3 gun sonra acisi gecer IMG_20170517_203733.jpg

Bantlar pazartesi cikarticakmis boyle hafif bastirunca aci hissediyorum kemigimle cok islem yapti benim burun icim komple kemikti tikaliydi kamerayla giremiyodu hic iceri o derece o yuzden olsa gerek

güzel gözüküyor boyu kısalmış bantları cıkardınız mı. üstüne dokununca mı acıyor. benim acıma fln olmadı hiç
Bantlar pazartesi cikarticakmis boyle hafif bastirunca aci hissediyorum kemigimle cok islem yapti benim burun icim komple kemikti tikaliydi kamerayla giremiyodu hic iceri o derece o yuzden olsa gerek

Canım tekrar gördüm yine yine ve yine söylüyorum harika olmuşsun. Zaten güzelmişsin ama burnun yapilinca çok duru bir güzelliğe sahip olmuşsun ve cok doğal olmuşsun. Doktorun yardimci doçent olmasına rağmen bir çok uzmandan daha iyi burun yapmış :KK16: ben fiyati merak ediyorum birde özeldi dimi canım?

Canım tekrar gördüm yine yine ve yine söylüyorum harika olmuşsun. Zaten güzelmişsin ama burnun yapilinca çok duru bir güzelliğe sahip olmuşsun ve cok doğal olmuşsun. Doktorun yardimci doçent olmasına rağmen bir çok uzmandan daha iyi burun yapmış :KK16: ben fiyati merak ediyorum birde özeldi dimi canım?
Cok ama cok teşekkür ederim gerçekten. Cok tatlısınız. Evet proflarada göründüm plastik cerrahiyede ama kararim yard. Doc oldu. Ben onun kendi asistanligini yapiyorum hastanedeki tum kbb doktorlarinin da ayrica. Normalde 5_6 bin tl arasi genelde ama ben 2,700e oldum personel indiriminden faydalanarak.

Çok güzel olmuş burnunuz masallah. Morluklarınız tamamen ne zaman geçti kaçıncı günde bir de morluklarınız için ne kullandınız ?

X