Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi rota virüs aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
rota virüs mutlaka yapılmalı bence de ben yaptırmıştım kızıma ve faydasını da gördük ama mesela dişine florür vernik kabul etmedim yaptırmayı zararlı diye .Aşı karşıtlarına hayret edıyorum ben hepsi pek bir uzman ya tıp konusunda
Aynen ya sonuçta devlet ücretsiz yapıyor da boşuna değildir. Ama keşke rota virüs asisida devlet karşılasa? Çünkü maddi durumu olmayanlar yaptıramiyor ve çocukları ölüyor

rota virüs mutlaka yapılmalı bence de ben yaptırmıştım kızıma ve faydasını da gördük ama mesela dişine florür vernik kabul etmedim yaptırmayı zararlı diye .Aşı karşıtlarına hayret edıyorum ben hepsi pek bir uzman ya tıp konusunda
Ben asi karşıtlarını anlayamıyorum....kopek ısıran çocuklarına asi yaptirmiyorlar mi mesela?Floruru kızım istedi biz de 2 kez izin verdik.Simdi artık istemiyorum diyor...bebekliginde de florur tablet kullandık.Simdi 2.bebeğe damla olarak veriyorum

Ben asi karşıtlarını anlayamıyorum....kopek ısıran çocuklarına asi yaptirmiyorlar mi mesela?Floruru kızım istedi biz de 2 kez izin verdik.Simdi artık istemiyorum diyor...bebekliginde de florur tablet kullandık.Simdi 2.bebeğe damla olarak veriyorum

Florur niye veriyorsunuz. 2007 yılına kadar çocuk doktorları öneriyordu. Ancak sonrasında verilmiyor artık. bunlar vücutta biriken mineraller. zaten sular da var. Avrupa birliğinde sulara da katılmıyor artık. Sinir sitemine yerleşir ve zekasına etkisi var. Ben hamileyken Florursüz macun ile fırçaladım dişlerimi mesela. Damacana su olarak Erikli kullaniyorduk, icinde florur var diye damla suya gectim mesela. Üstüne çocuklar dismacunu yutma eğiliminde olduğu için çocuk dış maçındaki florursuzdur. Neden damla olarak veriyorsunuz?

Florur niye veriyorsunuz. 2007 yılına kadar çocuk doktorları öneriyordu. Ancak sonrasında verilmiyor artık. bunlar vücutta biriken mineraller. zaten sular da var. Avrupa birliğinde sulara da katılmıyor artık. Sinir sitemine yerleşir ve zekasına etkisi var. Ben hamileyken Florursüz macun ile fırçaladım dişlerimi mesela. Damacana su olarak Erikli kullaniyorduk, icinde florur var diye damla suya gectim mesela. Üstüne çocuklar dismacunu yutma eğiliminde olduğu için çocuk dış maçındaki florursuzdur. Neden damla olarak veriyorsunuz?
Canım çocuk doktorum kullanmami özellikle istedi.Ben çeşme suyu değil damacana suyu kullanıyorum ve bu şekilde satılan suların üzerinde ki değerlerin gerçeği yansıtmadığını ısrarla söylüyor.İlk dişler çıkana kadar ilk çocuğumda da kullanmamızı ısrarla istedi.

Canım çocuk doktorum kullanmami özellikle istedi.Ben çeşme suyu değil damacana suyu kullanıyorum ve bu şekilde satılan suların üzerinde ki değerlerin gerçeği yansıtmadığını ısrarla söylüyor.İlk dişler çıkana kadar ilk çocuğumda da kullanmamızı ısrarla istedi.
Peki dişler için kullanıyorsunuz değil mi? Başka bir faydasına bahsetti mi?

Peki dişler için kullanıyorsunuz değil mi? Başka bir faydasına bahsetti mi?
Dişler için demişti.İlk çocukta tablet şeklindeydi iki/üç günde bir ezip veriyordum.Simdi D vitamini ile karıştırılmış solüsyon şeklinde olanları çıkmış.Haftada iki/uc bu şekilde diğer zamanlarda sağlık ocağının verdiği D vitaminini kullanıyorum.Ama ben de şimdi bir durum değerlendirmesi yapmaya karar verdim:KK64:

Florürü bende 2 senedir reddediyorum yaptırmayı,tüküremez,yutar diye. Yaptırmayi da düşünmüyorum,dişleri gayet güzel ve zaten dökülecek artık. Çok şaşırdım acıkçası tavsiye edilmesine. Bizim çocuk doktorumuz florür uygulamasıni bile yaptırma dedi,boşu boşuna yutmasın onu diye de belirtti.

Aşı konusu sorun olmaz,1-2gün farktan. Şöyle düşünün ateşlense,hasta olsa zaten yapmıyorlar,ben farkli aşılarda yaşadım bu durumu. Aile hekimliğindeki ebe de her aşıya gittiğimde sorardı hasta değil dimi diye? Ateş vs varsa yapmamam gerekiyor derdi. Sorun olmaz 1 gün gecikme.

X