Rozalı cildime hiç birşey süremiyorum yardım benim gibi olan var mı?

Dayem

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mart 2011
60
12
İki yıl önce burnumun üzerinde alnıma doğru sivilce şeklinde başladı, o zaman geceleri sadece üzerine roza krem ve nidazol hap kullandım altı ay 15gün kullanıp 6ay ara vererek geçmişti, bir ay önce aniden 4 aydır kullandığım lâ Roche posey cicaplast baume b5 sürdüğüm anda yüzüm kızarıp tahriş oldu, ilk ondan olabileceğini düşünmedim daha da arttı, iki ayrı doktora gittim, verdikleri ilaçlar daha da yanmayı tahriki arttırdı, şu bir ay içinde hiç bir ürünü yüzüm kabul etmiyor zeytin yağını termal suları bile, yüzümde sivilce tarzı rozasea yok ama güneş yanığı gibi acı duyuyorum, hiç benim gibi olan var mı😌

İki yıl önce burnumun üzerinde alnıma doğru sivilce şeklinde başladı, o zaman geceleri sadece üzerine roza krem ve nidazol hap kullandım altı ay 15gün kullanıp 6ay ara vererek geçmişti, bir ay önce aniden 4 aydır kullandığım lâ Roche posey cicaplast baume b5 sürdüğüm anda yüzüm kızarıp tahriş oldu, ilk ondan olabileceğini düşünmedim daha da arttı, iki ayrı doktora gittim, verdikleri ilaçlar daha da yanmayı tahriki arttırdı, şu bir ay içinde hiç bir ürünü yüzüm kabul etmiyor zeytin yağını termal suları bile, yüzümde sivilce tarzı rozasea yok ama güneş yanığı gibi acı duyuyorum, hiç benim gibi olan var mı😌

Aynı şey değil biliyorum ama benim de egzama aynı şekilde. İstanbul/Silivri’de tesadüfen bir hekim buldum. İnanılmaz bir kadın. Kaç doktor gezdim bilmiyorum ama bu hekim gerçekten şifa dağıtıyor. Hem teşhiste hem de tedavide çok başarılı. Şimdi çok iyiyim ama az makyaj yapıyorum. Bu arada eşimde roza vardı. Hem de nadir görülen bir türüydü. Tüm vüdudunda 1 gecede çıkmıştı. 1 haftaya kalmadan tamamen iyileştirdi. İğne vermişti ama doktor. Siz de iğne oldunuz mu? Alerji iğnesiydi yanlış hatırlamıyorsam. Kortizonlu bir şeydi. İsmini yazmam doğru olur mu bilemedim ama belki işine yarar. Dr. Sibel Duysak

Çok teşekkür ederim İstanbul'da oturuyor olsam kesin giderdim ama Uşak'ta yaşıyorum çok uzağım , vücutta olanla yüzde olan gül hastalığı tedavisi farklı olduğu için eşiniz şifa bulmuş, inşaAllah sizde bir daha yaşamassınız rahatsızlığınızı. 🤲

Ben de aynı şekildeyim rosa nedeniyle. kullandığım iki ürün var biri temizleme için biri de nemlendirme için kullanıyorum denemek isterseniz paylaşabilirim bi de burda marka paylaşmak yasak mı bilmiyorum.

Ben de aynı şekildeyim rosa nedeniyle. kullandığım iki ürün var biri temizleme için biri de nemlendirme için kullanıyorum denemek isterseniz paylaşabilirim bi de burda marka paylaşmak yasak mı bilmiyorum.
Sevinirim, yasak değilse inanın la Roche posey ürünleri denedim, bioderma denedim, aven denedim doğal yağları hiç sormayın, sizde sivilce tarzımı sadece kızarıklık ve yanma mı var?

Sevinirim, yasak değilse inanın la Roche posey ürünleri denedim, bioderma denedim, aven denedim doğal yağları hiç sormayın, sizde sivilce tarzımı sadece kızarıklık ve yanma mı var?
Onların hepsinin içeriği sıkıntılı zaten ben araştırıp alıyorum artık. o ürünleri 10 sene önce rosam olduğunu bilmeden kullanıp kızarıp bırakmıştım. Krem ‘luvit’ temizleyinin de fotosunu ekliyorum

Eklentiler

• IMG_0871.png
    IMG_0871.png
    554,3 KB · Görüntüleme: 42
Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok tşk ederim, inşaAllah bu hastalığı hiç yaşamadığımız günlerimiz olur😘
Ay inşallah. Bazen bir ürün iyi geliyor gibi oluyor 3. Gün kızartıp şişiriyor ne makyaj hevesim kaldı ne herhangi bir ürün. Bu ürünlerle bir senedir aramız iyi ama bakalım bunlara da bir gün tepki verebilir artık cildime hiç güvenmiyorum🥲

X