Rus siyasetçi Jirinovski: Türkiye yok edilmeli

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.726
11.703
Rus televizyon kanalı Rossiya 1'de programa katılan Rus siyasetçi Jirinovski, Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulundu.
Türkiye hakkında küstahça açıklamalar yapan sözde siyasetçi Jirinovski'nin sözlerine sunucu bile inanamadı.

Rusya’nın aşırı milliyetçi Liberal Demokrat Partisi başkanı olan Vladimir Jirinovski, ''Türkiye bir an önce bombalanmalı ve işgal edilmeli. Ermeni ve Kürt gruplar doğudan, Bulgar ve Yunan gruplar da batıdan girmeli.
biz hiçbir şeyden korkmamalıyız. Türkiye'yi yok edelim'' şeklinde açıklamalarda bulundu.

2011 YILINDAKİ SÖZLERİ OLAY OLMUŞTU: APTALLIĞINDAN DOLAYI TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEDİ

Batı'nın 19. yüzyılda Kürtlere bağımsızlık vaadinde bulunduğuna da dikkat çeken Jirinovski, "Aradan 200 yıla yakın zaman geçti. Nerede Kürtlerin bağımsızlığı. Kürtler Batı'nın değil Rusya'nın peşinden gitselerdi çoktan bağımsız devlet kurmuşlardı. Maalesef bu yapılmadı. O zamanki liderimiz Lenin ise Kürtlerin bağımsızlığını destekleyeceğine aptallığından dolayı Türkiye'yi destekledi" şeklinde konuştu.
http://www.mynet.com/haber/dunya/rus-siyasetci-jirinovski-turkiye-yok-edilmeli-2344910-1

PKK konusunda Rusya PKK ya silah ve mühümmat yardımı yapmıştır. Şimdi de utanmadan Türkiye'nin yanında olduk diyorlar.
Zaten Çar Deli Petro dan itibaren Rusya aynı hayallerle yaşayarak çok saldırgan eylemler içindedir 200 yıldan fazladır.

Meslek bilgilerini vikipedide okudum demin,
Adamın mesleği Türkolog, sosyolog ve avukatlık mış..
Sosyolog ve avukat olmasını anladım da, Türkolog luk ne alaka :KK64:
Aslında sebebi ile ilgili tarihi bir fikrim varda, çok uzun yazmaya üşeniyorum..
Demekki insanın düşman gördüğünü tanımak istemesinin doğal karşılığı bu:KK59:

Gün geçmesin ki bu adam haber olmasın. Önce boğazı bombalayalım dedi şimdi yine Türkiye yok edilmeli diyor. Ne içiyorsa ondan istiyorum.:confused:

X