Saç Rengi ve Saç Boyama Saçım nasıl sari olur lutfen bilenler yardimci olabilir mi

bilinmezlikk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2021
48
36
30
Kızlar merhaba. Daha önce 2 defa kuaföre güvendim hiç istediğim gibi olmadı saçlarım. Simdi yine sarı ombre yaptırmak istiyorum. Saçımda da koyu renk boya var 3 4 ay olmuştur boyayalı, 2 3 parmak sadece dipte kendi saçım var yani
Kuaför bakti saçıma once deneme yaparız bir tutam dedi. Turuncula,sma da var saçında dedi. Once bir küllü bir ren,ge boyamak lazım dedi. Siz boyayın ya da biz boyariz dedi. Kuaföre gitmeden birkaç gün önce bütün saçımı küllü kumral mi boyasam ? Nasil oluyor bu işlemler bir de 1i bebek 2 çocugu eşime bırakıp gideceğim için ön işlemi ben evde yapayım uzun süre kalmiyim diyorum kuaförde.( 1 yaşında bebeğimi emzirdigim için)
Benim saçım ve istediğim tonlarin fotosunu ekliyorum

Eklentiler

• Screenshot_20220525-202546_Instagram.jpg
    Screenshot_20220525-202546_Instagram.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_20220525-202753_Gallery.jpg
    Screenshot_20220525-202753_Gallery.jpg
    17,9 KB · Görüntüleme: 93
Biraz marka vericem ama önerim bu markalar dahilinde çünkü profosyonel destek almadığıniz için ürünlerle saçınızı korumak durumundasınız. Öncelikle açma işlemi saç kesilene kadar saçta kalan bı işlem çünkü pigmentasyon değil silme işlemi sonuç olarak. Ve siz her ne kadar koyuya boyasanizda saçınız kimyasal işlem gördü. Olabildiğince hindistan cevizi yağı ve saç serumu gibi nemlendirmeye yönelik bakım yapmalisiniz her zaman . Kırılan kuruyan saç kopar çünkü. İşleme gelecek olursak önce "blond me" açıcı ve aynı markanın %30 luk oksidaniyla saçlarınızı bir kulak çizgisinden diğerine tarakla ayırıp taç çizgisinden diplerden en az 2-3 cm uzak kalcak şekilde uca kadar ürünü yediriyoruz . Enseye kadar ayırıp bu şekilde tarayarak ürünü uyguladiktan sonra geliyoruz ön tarafa ve önleride aynı şekilde tamamlıyoruz . Önler her zaman daha çabuk açılır o yüzden tepeden başladık . Kontrollü şekilde takriben 20-35 dk arası bekletiyoruz. Eskiden bu işlem %40 lik oksidan ve hidrojen peroksit ile yapılırdı sonra insanların tek tek saçları elinde kalmaya başlayınca bu yöntem unutuldu profosyonel anlamda. O yüzden korkacak birşey yok hafif bir karışım ve ürün çok kaliteli bir ürün. 20 dk beklettikten sonra iki elinizle baştan uca hafifçe citileyerek ürünün çalışmasını hızlandırın. Ve 10 15 dk kontrolden sonra yıkayın . Ve takriben 7.1 8.1 karışımı bı renk istiyorsunuz iki rengi karıştırabilirsiniz boya konusunda tercihen igora kullanabilirsiniz bu kısmı size kalmış önemli olan açıcıydı marka olarak. Burda ki püf nokta 0.22 igora turuncu azaltıcı kullanmak . Bu ürün mavidir . Renk kontrolü içindir. Sadece bir mercimek boyutunda boya karisiminiza ekliyorsunuz ve boyayı iyice karıştırıyorsunuz . İşlem bu kadar . Sonraki günlerde su ile 0.22 yi karıştırarak cila uygulayabilirsiniz yine mercimek kadar oranı şu ise bir buçuk çay bardağı kadar . Turunculuktan rahatsız olursanız yaparsınız bu cila işlemini. Kolay gelsinn 💜

X