Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarımı Nevacolor 8.44 Tarçın Bakırı ile Boyadım

heidestimmung

Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2013
1
0
34
Merhaba kızlar. Forumda dolaşırken saçlarını bakır kızıl tonlarında boyamak isteyen çok kişi gördüm. O nedenle ben de merak edenlere fikir olması açısından kızıl - bakır serüvenimi resimlerle anlatmak istedim.

Öncelikle 4 yıldır saçlarımı kuaförde kızıl bakır tonlarına boyattığımı belirteyim. Fakat kuaförlerden yana bir türlü şansım yaver gitmedi. Sürekli kuaför değiştirmek zorunda kaldım. Ya istediğim rengi tutturamıyorlardı, ya bazı kısımları çok koyu oluyordu, yada çok fazla renk farkı yapıyorlardı. Kısacası bakır kızıl saçlarımı 4 yıldır istediğim gibi kullandığım zamanlar çok nadirdir. Üstelik kuaförlere bir sürü para harcamama rağmen.

Hal böyle olunca ben de saçlarımı evde kendim boyamaya karar verdim. Araştırmalarım sonucunda Nevacolor'dan bir çok kişinin memnun kaldığını gördüm ve kuaför malzemeleri sata bir yerden 3 kutu Nevacolor 8.44 ve 3 şişe oksidasyon kremi aldım. Oksidasyonun 2 tanesini %6lık, birini de %9'luk aldım.

Gelelim boyama kısmına. Öncelikle şunu belirteyim, bir önceki kuaför maceramda yine kuaför saçlarımı rezil ettiği ve üst kısımlarda çok fazla renk farkı ve koyuluk yaptığı için saçlarımın durumu pek iç açıcı değildi. Diplerden boyamaya başlarken sadece yeni çıkan saçları değil üst kısımlardan 4 - 5 parmak kadar daha geniş boyadığı ve o boyanan kısım daha fazla beklediği için o kısımlar daha kızıl ve koyu, alt kısımları ise daha açık ve bakır olmuştu.
Şu resimde görüldüğü gibi :

Bu da gün ışığında :

Boyama işleminde ise önemli bir detayı belirteyim; sebebini anlamadığım bir şekilde kıvamı çok katı oldu. Donmuş puding gibi mesela. O yüzden uygulama sırasında çok zorlandık.

Boyarken renk farkını kapatmak için üst kısımlardaki 4 -5 parmak boyunda daha kızıl ve koyu olan kısmın hemen altından başlayarak boyadık. Aslında tamamen deneme yanılma yöntemiydi işe yarayacığını kesin bilmiyordum. Kızılın bekledikçe daha koyulaştığını bildiğim için ordan yola çıkarak alt kısımlardan başlamaya karar vermiştim. Alt kısımlar bittiğinde 5 -10 dakika bekleyip diplere geçtik. Dipleri de boyadıktan sonra 35 dk bekledim. Sonra kıvamının çok katı olmasından dolayı banyoda çok az ılık su tutup 5 dakika da o şekilde ovaladım. Daha sonra yıkadım ve sonuç :

Yani kuaförlerin 4 yıldır yapamadığını evde çok saçma bir boyama şekliyle yaptık :KK70: Üstelik tam olarak istediği tonu tutturdum. Eğer Nevacolor çok fazla akarsa Loreal Majirel'e döneceğim. Bir dönem boyattığım kuaförüm bu markayla boyuyordu. Renk çok güzel canlı çıkıyordu ve kızıl olmasına rağmen çok çok az akıyordu. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan bir şey olursa severek cevaplarım :))

Son düzenleme:
X