Samimiyetsiz arkadaslik

Pempe_GozLuk

bir varmış bir yokmuş ......
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2012
307
2
Selam arkadaslar.Birilerine anlatmak istedim aklima burasi geldi bende belki benim gibi dusunenler var diye yazmak istedim.
Gurbetteyim 2 cocugum var cok sukur.turk arkadaslar var evleri bana uzak mesafede bazen bir yerlere gidiyolar katilamiyorum aralarina arabamda olmadigi icin uzak kaliyorum haliyle.herkesin kendi sahsi arabasi oldugu icin onlara gore sorun yok .Bugunde Dogum gunu partisine cagirdilar bize yakin bende cocuklari aldim gittim.orda turk arkadas ve yabancilarda vardi.Benimle fazla yakin davranmadiklarini fark ettim yinede sohbet etmeye calistim.Parti bitti herkes partisi olan kisinin evine gidiyolarmis kimse bana demedi sadece birisi dedi sende gel diye.Baktim herkes giyindi toparlandi .Arabasiz oldugumu biliyolar birde aksam oldu havada soguk kimse birsey demiyor bende oglumu oynadigi yerde almaya gittiim arkami dondum hepsi kapinin onunde cikiyor .Kimse bana birsey demedi gule gule bile demeden topluca ciktilar.Cok zoruma gitti o anda .Esimi aradim gel bizi al diye eve geldim.Esime anllatim bir daha onlarin ortamina girme dedi .Belki beni tekrar ararlar naptin gelmedin diye aramadilar .Partisi olan bana mesaj atti saatler sonra naptin seni gormedim diye cok sinir oldum.İnanin arkadas sevgim kalmadi yanliz kalmayi tercih ediyorum .Boyle arkadaslik olur mu Allah askina kimse ne durumda oldugunu anlamaz islerine gore davraniyolar .O yuzden hayatimda sildim onlari gorursem konusurum hepsi okdr artik.Gurbetlik cok zor arkdaslar insanlarin isine gore davranirsan en iyisi sensin.Uzun oldu kusura bakmayin icimi dokmek istedim.İnslh karsima icten samimi bir arkds cikar cok istiyorum ama oyle biri varmi hic sanmiyorum artik.

bence de o ortama mesafe koyun
sırf cagırmak ıcın cagırmıslar ınsan davetlısıyle ılgılenmelı ayıp edılmıs
benım tek merak ettıgım hepsının bırden bır anda boyle olması
sızın aklınıza gelen bırsey var mı neden boyle olmus olabılır acaba

bence de o ortama mesafe koyun
sırf cagırmak ıcın cagırmıslar ınsan davetlısıyle ılgılenmelı ayıp edılmıs
benım tek merak ettıgım hepsının bırden bır anda boyle olması
sızın aklınıza gelen bırsey var mı neden boyle olmus olabılır acaba
Grup kurmuslardi bende vardim.Bunlar surekli bir yerlere gidiyolar resim paylasip birbirlerini ovuyolardi bende uzun zaman yazmadim.Dedigim gibi arabasizim herzaman gidemiyorum aralarina onlar icin sorun degil benim icin sorun.bir gun baktim beni gruptan cikarmislar yinede birsey demedim sormadim.Kendi kendime gitmiyorum diye cikarmalari normal dedim ama kimsede bir gun hadi biz seni aliriz demedi bende teklif etmedim.Yani uzaklastim uzun zamandir.Anladim gitmiyorum gelmiyorum neden tavir yapiyolar anlamadim.Zaten bunlara arkadas denilmezde diyorum. Birde yasiyomusun diyolar oluysem niye sormuyorsunz bir kez. Burda sorun bn onlarla takilmiyorum diye kimse anlamak istemiyor madem katilmami gidip gelmemi ostiyordunuz neden bir kez sormadiniz size katilmam icin yardim olmadiniz diye soylemiyorum. Sadece nerdesin yasiyomusun ne yapiyorsn tek basina diye konusuyolar defalarcada anllatim ama anlamak istemiyolar artik dillendirmek istemiyorum zaten gorusmuyorduk simdi hic gormek istemiyorum hepsini cok hayirsiz ciktilar

Grup kurmuslardi bende vardim.Bunlar surekli bir yerlere gidiyolar resim paylasip birbirlerini ovuyolardi bende uzun zaman yazmadim.Dedigim gibi arabasizim herzaman gidemiyorum aralarina onlar icin sorun degil benim icin sorun.bir gun baktim beni gruptan cikarmislar yinede birsey demedim sormadim.Kendi kendime gitmiyorum diye cikarmalari normal dedim ama kimsede bir gun hadi biz seni aliriz demedi bende teklif etmedim.Yani uzaklastim uzun zamandir.Anladim gitmiyorum gelmiyorum neden tavir yapiyolar anlamadim.Zaten bunlara arkadas denilmezde diyorum. Birde yasiyomusun diyolar oluysem niye sormuyorsunz bir kez. Burda sorun bn onlarla takilmiyorum diye kimse anlamak istemiyor madem katilmami gidip gelmemi ostiyordunuz neden bir kez sormadiniz size katilmam icin yardim olmadiniz diye soylemiyorum. Sadece nerdesin yasiyomusun ne yapiyorsn tek basina diye konusuyolar defalarcada anllatim ama anlamak istemiyolar artik dillendirmek istemiyorum zaten gorusmuyorduk simdi hic gormek istemiyorum hepsini cok hayirsiz ciktilar
ama sımdı soyle bırsey
bende sureklı gelemem edemem dıyen bırısıyle arama mesafe koyarım gorusmek ısteyen gorusur gelemıyorsa cagırır derım
telefonda da katılmıyormusssunuz sohbetlerıne , toplandıklarında da gıdememıssınız oyuzden onların ıyı anlasıp ayrı grup olmasına sasırmamalı

sıze tavır degıl de uzak durdugunuz ıcın kırılmıs olabılırler neden bızden kendını cektı gerı durdu dıye sogukluk gırmıs araya . artık zor zaten bır kere bırseyler koptu mu gerı samımıyet yakalanmaz zor yanı

O konuda bende birsey demiyorum ama katilmak cok isterdim ama ulasim sorunum var .Bu sekilde uzaklastim.Ama bu demek olmuyor giderken bir hoscakal diyelim ben kotu bir soz kullanmadim ters davranmadim.Beni anlamalarini beklerdim.Boyle yapmalari sizce dogru mudu.Bir saatlik yolu iki cocukla 2 -3 otobusle nasil gideyim .surekli farkli yerlere gidiyolar cocuk okula birakiyorum aliyorum otobusle nasil yetiseyim onlara simdi.Arabam olsaydi bu sorunum olmaycakti bir an once ehliyetimi almak istiyorum zaten.Var yokun halinde anlamazmis gercekten.Zaten biz samimi arkds degildik aralarina girip sohbet muhabet ederdim gelirdim okadar.onlar beni telefonda aramaz ben onlari gruptan yazismalar araciligiyla haberim oluyordu .Ozelikle beni kimse aramiyordu bende onlari . Onlarda bir beklentim yok boyle davranmalari sizce garip degilmi samimi oldugun birine kirilir insan bizim oyle samimiyetimiz yoktu ..Muhabetimiz vardi boyle birsey beklemezdim.

Her zaman onlara katilamadigim icin samimiyetlikde kuramadim oyle arada gidebildigim zamanlar katiliyordum.ama uzun zamandir hic katilmadim tavir aldilar bana .Sadece giderken birsey demeden gitmeleri ne cok sasirdim .onceden oturduk konustuk bide Samimi degildik ama arkadastik boyle tepki yapacak bir durum yoktu

X