Samsung Beyaz Eşya Yapmasın

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.816
48
Markanın adına,bilmediğimiz yada aldandığımız kalitesine güvenerek önce çamaşır makinesi aldık.En son çıkan modeli..Hatta ürün incelemesi bile yapmıştık..Makineden pek memnun kaldığım söylenemez.Konu ile ilgili ilk izlenimlerim neyse son izlenimlerimde aynı.Ürün incelemede yazmıştım...

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...r-makinesi-ww12h8420ew-ah.36/?page=5#comments

Sonrasında ankastre normal fırın ve mikrodalga fırın alalım dedik.Yine Samsungun bize güven veren adına aldandık..İki üründe de en son modelleri tercih ettik.Hani şu aynı anda iki farklı pişirme özelliği ,kolay temizleme özelliği sunanlardan.

Yeni fırınımı heyecanla kullandım tabi ki.Ve unutmam tereyağlı tavuk yaptım..Ertesi gün farkettim ki fırının tabanında kocaman kahverengi bir leke.Deterjan ile temizledim fakat çıkmadı.Tavuğun sosu desem soslu bir yemek değildi.Ne olduğu belli olmayan kahverengi bir leke...

O günlerde aşırı gürültü yapan çamaşır makinesine bakmaya gelen arkadaşlara fırını gösterdim.Onlarda şaşırdılar.Spatula ile kazımaya çalıştılar ama adeta tabanın kendi boyası gibi ,üzerinde herhangi bir kabartı bile yapmadan orjinal boyası ile bütünleşmiş bir görüntüydü.Servis elemanı boya kusmuş gibi bir ifade kullandı.
Tinerle silmeyi deneyelim dediler sildik değişen bir şey olmadı.Bana fırın için özel deterjanlardan alıp kullandıktan sonra hala geçmezse bağlantı kurmamı istediler.Denedim ,geçmedi ve yeniden aradım.Servis geldi,fotoğraf çekti ,Genel merkez ile görüşüp geri dönüş yapacaklarını söylediler.Yaklaşık bir ay arayan olmadı.
Ve evdeki başka bir Samsung ürünü olan en son model Tv miz sorun çıkardı.Sorunu bildirmek için aradığım Samsung genel merkezine aramışken fırınıda sorayım dedim.Bana söylenen kullanıcı hatası notu ile sorunun kapatıldığı oldu.

Bakınız bahsettiğim sorunun fotoğraflarını buraya da koyuyorum.Ben yaptığım işten de ,temizliktende çok fazlası ile eminim.Bu kesinlikle benim kullanımımda ki bir hatadan dolayı oluşmuş bir sorun değil.Kullanıcı hatası diyip işin içinden çıkmak en kolayı.Ne oldu Samsung benim gibi daimi bir müşteriyi kaybetti.Eşim onları etkilemez ki senin eksilmen dedi.Milyonların içinden birinin eksilmesi Samsunga kayıp değildir dedi.Ben aksini düşünüyorum.Yanlız olmadığımı ,sorun yaşayan binlercesinin olduğunundan da eminim.En azından 7 parça yeni alım kaybetti.(Yeni yaptırdığımız bağ evine alacağımız yeni eşyalar ve eve yeni aldığım bulaşık makinesi ve buzdolabı ).

Sonuçta fırının içi ne zararı var ki diyebilirsiniz.Ama epeyce para verip yeni aldığım,benim hatam olmadan ilk kullanımda oluşan ve geçmeyen bu görüntü beni fazlası ile rahatsız etti.Fırından soğudum resmen.Velev ki dedikleri gibi sos ,yemek artığı lekesi olsa nerde görülmüş temizlemekle çıkmayacak bir leke... Önemli olan ürünü satmak değil önemli olan sattığın ürünün arkasında da durabilmektir.

Ve Samsung bizim evde sınıfta kaldı..Bir daha bu eve hiçbirşekilde giremez.

Yeni aldığım buzdolabım ve bulaşık makinem Bosch...

Sizde beyaz eşya da Samsung alacaksanız birkez daha düşünün derim..Hatta almayın...

26232248_1658522500837509_2352211756675948857_o.jpg

Fotoğrafta kabarık şekilde görünüyor ama orjinal boya ile bütünleşmiş bir görüntü normalde.(Fotoğrafı çektiğim telefonumda Samsung bu arada)

Bu arada fırının pişirme yönü de oldukça başarısız.Bunu da belirteyim..

Mikro dalgası ise ayrı bir kabus.Isıtmak için koyduğum yemek bir patladı içinde bütün fırın patates yemeği oldu.Herşeyi patlatıyor ısıtırken.Daha önce kullandığım sıradan bir mikro dalga da bile sıçramalar oluyordu bunu anlayabilir ama patlatmak nedir yaaa...Birde madem böyle patlatacak ısıttığımız tabağın üstünü örtmeye bir kapak falan verseydiniz.Sırf böyle patlatıyor diye şimdi kim uğraşacak temizlemeye diyerek ocakta ısıtıyorum.Oda aksesuar niyetine duruyor işte mutfakta..

1,5 sene önce Bosch bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi aldık bizde.Birkaç da küçük ev aleti.Genelde hepsinden memnunum ama çamaşır makinası hariç.
İlk zaman makinanın hortumunu duşakabinin içine verdim.2 ay özellikle renklilerde kum gibi kabinin içine koyu renk bişiler çıkardı.İki ayın sonunda geçmeyince servis çağırdım,geldi,borular pisdir,olabilir dedi gitti.Sorun ufak tefek olmakla beraber başka sorunlarıda var.Pamukluları yıkarken ön yıkamalı proğram 3:13 den başlıyor saati 3:06 ya geldiğinde su alarak 2:36 ya düşüyor. derin dondurucu aldığımız zaman onuda söyledim servise.Göstergede eror gibi hata yazılarının çıkıp çıkmadığını sordu.Yok deyince evin elektrik tesisatını kontrol ettirmemi söyledi.Ve yünlü proğram canı isterse sıkıyor istemezse sıkmıyor.
Yani beyaz eşya şans birazda

1,5 sene önce Bosch bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi aldık bizde.Birkaç da küçük ev aleti.Genelde hepsinden memnunum ama çamaşır makinası hariç.
İlk zaman makinanın hortumunu duşakabinin içine verdim.2 ay özellikle renklilerde kum gibi kabinin içine koyu renk bişiler çıkardı.İki ayın sonunda geçmeyince servis çağırdım,geldi,borular pisdir,olabilir dedi gitti.Sorun ufak tefek olmakla beraber başka sorunlarıda var.Pamukluları yıkarken ön yıkamalı proğram 3:13 den başlıyor saati 3:06 ya geldiğinde su alarak 2:36 ya düşüyor. derin dondurucu aldığımız zaman onuda söyledim servise.Göstergede eror gibi hata yazılarının çıkıp çıkmadığını sordu.Yok deyince evin elektrik tesisatını kontrol ettirmemi söyledi.Ve yünlü proğram canı isterse sıkıyor istemezse sıkmıyor.
Yani beyaz eşya şans birazda

Hepsi birbirinden beter ablacığım.Ürünü satana kadar sonra bitmeyen sorunlar,memnuniyetsizlikler ..:KK12:

Kullanıcı hatası diyor başka bişi demiyorlar.Yeğenimde bundan önceki çamaşır makinesinde temizlemiyor,kokuyor,ıslanmamış diye servis çağırmış.Aldığı cevap : deterjanınız bayat,cam kavanozda saklamalısınız vs demişler

Kullanıcı hatası diyor başka bişi demiyorlar.Yeğenimde bundan önceki çamaşır makinesinde temizlemiyor,kokuyor,ıslanmamış diye servis çağırmış.Aldığı cevap : deterjanınız bayat,cam kavanozda saklamalısınız vs demişler

İnanılır gibi değil.Çünkü kullanıcı hatası demek en kolayı ve masrafsızı onlar açısından.Bana da sos dökmüşsünüz diyip çıktılar işin içinden ..

Eşim Samsung firmasında çalışıyor. Kendisi bile çok kötü diyor. Gerisini siz düşünün.
Samsungun sadece çamaşır makinesi iyiymiş oda şansa

Maalesef evlenirken Samsung marka ankastre fırın, ocak ve bulaşık makinesi aldım. Bir kere servisi berbat. Ankastre setin çekmecesi kırık geldi tam 9 ay sonra, tüketici haklarına gidiyorum diye tehdit etmemle gelip çekmeceyi taktılar. Ocağın fişini 14 ay olmasına rağmen hala takmadılar, çakmak kullanıyorum gazı yakarken. Bulaşık makinemi kullanırken deterjan kapağının önünü boş bırakıyorum yoksa kapak açılmıyor deterjansız yıkanıyor bulaşıklar. Toplam 3 parça üründe yaşadığım sorunlar bunlar.
Beni de kaybettiler yani. Ama olaya tek kişi olarak bakılmaması lazım. Kardeşim evlenecek bu sene içerisinde, kayınailesi Samsungun 3 ay sonra ödemeye başla kampanyası ile alalım beyaz eşyaları demişler, kabul ettirmedim kardeşime. Annemler yeni ev yapıyorlar, 2 katı döşeyecekler kendileri için, asla Samsung almazlar. Çevremde elektronik eşya bakan herkese de anlatıyorum ki uzak dursunlar.
Samsung maalesef ki büyük pişmanlık.

Fırını hiç çalıştırmadan önce yani eve getirildiği gün içine baktınız mı? Çünkü arızalı gibi olan bir ürün yanlışlıkla gelmiş olabilir..benim bütün evim samsung hiç böyle birşeyle karşılaşmadım bide televizyonunuzla ilgili elektrikler o ara sık sık gittiyse de sorun yapmış olabilir..

Son olay franke den ablamın başına geldi.Fırının termostatı devreye girmiyor,devamlı ısıtıyormuş.Bildirmişler:Kendini korumaya almışdır cevabı gelmiş(Neye karşı koruyor ki) sorun devam edince eve gelip 50 deteceye ayarlamışlar.Derece yoluna devam etmiş.60-70-80-90.amam termostatı değişelim parça lazım alıp gelelim.Aradan 3 hafta geçmiş ses yok.Tel ediyorlar.Parça elimizde yok,bekliyoruz.
Sipariş verince kargo ile 2 günde gelmiyormu diye soruncaTamam elimizde yedek tuttuğumuz parçayı takalım geleni biz alırız.:KK67:

Benim ankastrem beko bu lekenin aynısı benim fırındada oldu.Bende kendimi suçluyordum

Benim evimdeki bütün elektronik esyalar hepsi samsung telefonuma kadar cok cok memnunum sasirdim suan bu yazdiklariniza 🤔

Cok uzuldum insanin sinir sistemini fazlasiyla harap eden durumlar yasamissiniz
Ama bizde evlenirken samsung buzdolabi tv ve camasir makinesi aldik bin sukur cok memnunum tv de garanti bitmeye yakin durduk yerde perdelenme seklinde goruntu gitti sonra hic acilmaz oldu servis gelip ekran kartinin yandgni kendiliginden olan bisey oldgnu soyledi ve degisim yaptilar 1 hafta vardi garantininde bitmesine oyle sevinmistim ki unutamiyorum . Herkes soylerdi gercekten beyaz esya sans isi demekki

Samsung telefon ve tv hariç hiçbirşey yapmamalı. Buzdolabın, çamaşır ve bulaşık makinem rezalet. Hele bulaşık makinası beni rezillikten rezilliğe sürükledi 2. Yılın sonunda değiştirdiler anca. 2 yıldır hep canı istediğinde çalıştı

Mikro dalgası ise ayrı bir kabus.Isıtmak için koyduğum yemek bir patladı içinde bütün fırın patates yemeği oldu.Herşeyi patlatıyor ısıtırken.Daha önce kullandığım sıradan bir mikro dalga da bile sıçramalar oluyordu bunu anlayabilir ama patlatmak nedir yaaa...Birde madem böyle patlatacak ısıttığımız tabağın üstünü örtmeye bir kapak falan verseydiniz.Sırf böyle patlatıyor diye şimdi kim uğraşacak temizlemeye diyerek ocakta ısıtıyorum.Oda aksesuar niyetine duruyor işte mutfakta..
tüketici mahkemesine taşıdınız mı konuyu?

Benim mikro dalgam Samsung ve çok memnunum elektronik biraz şans işi. Yeni aldığım arzum ütü bozuldu üç gün önce toplam 4 kere anca kullanmıştım halbuki.

Beyaz eşyasını bilmem ama elektrikli süpürge aldık internette yorumları okuyup da aldım bir harika silmeyi düşündüğümüz halıyı öyle bir temizledi ki ağzımız açık kaldı üstelik aynı kategoride yarışan philipse bin basar.

Sorun yaşamışsınız ama bu dediğiniz sorunlar diğer beyaz eşyalarda da oluyor ve hiçbiri ürününün arkasında olmuyor. Ben alacak bişey olsam Samsung yine tercih ederdim herhalde çünkü süpürgeye hayran kaldım. Adamlar yapıyor yeni filtreli süpürgelerde hız ayar düğmesi çoğu süpürgede yok Samsungta var 650 tl ye aldık şu güne kadar aldığımız süpürgeler süpürge değilmiş onu anladım.

Bende hepsi burada dan kurutmalı çamaşır makinesi aldım 1 haftada rezil oldu makine konu açmıştım onunla ilgili
Tüketici hakem heyetine başvurdum 10 gün sonra falan paramı iade ettiler baya bir uğraştım Samsung müşteri hizmetlerini günde 10 defa falan taciz ettim uğrasmak istemediler sanırım iadeyi kabul ettiler

X