Tuvalet Eğitimi Sanırım çocuk büütmenin en zor dönemi 🤔

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Esra24299

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2019
1
0
36
Tecrübeli anneler yardımınıza ihtiyacım var. 29 aylık kız çocuğum var 2 gündür tuvalet eğitimine başladık. Kızım bezinden rahatsız oluyordu çiş veya kak yapınca bezimi değiştir diye hemen yanıma geliyor. Bazen bezini kendi çıkartıyordu. Bende bunları görünce tuvalet eğitimine başladım. Ama ne lazımlığına ne klozete çişini de kakasını da yapmıyor kendini sıkıyor. Yanlız biyer bulunca alıştırma kiloduna yapıyor 2 gündür hiç bir yol kat edemedik. Sizce ne yapmalıyım.

Aynı şeyleri şuan biz de yaşıyoruz. 29 aylık oğlum da rahatsız olurdu söylerdi 2 gün denedim asla oturmadi ben biraz daha havalar ısınsın diyorum ama hep aklımda nasıl ögrenicek diye düşünüyorum

Nacizanr tavsiyem artik 29 30 aylik olmus baslayip denemeyi birakmayin bu donem cok cok zor sancili insani sinir sistemini yipratan bi surec ve de uzun bi surec. Pes etmemek ve kararli olmak en onemli husus bence bez ciktiginda bidaha asla takmamak lazim ki cocukta ne yapacagini bilsin. Bazilari deneyin cocuk hazir degilse geri vites yapin diyor ama ben buna katilmiyorum.

2gün nedir ki.1 ay uğraşanlar var.bez bırakmanın zamanı ve eğer tekrar takarsanız bu defa süre daha da uzar.bezi tamamen çıkarın hayatınızdan.umudu olmasın yani.lazımlığına yapması gerektiğini öğrensin.bir kere yaparsa devamı gelir zaten.ödül vs teşvik edebilirsiniz.

X