Sarı tüy lazeri var mı? Bazı uzmanlar yanlış bilgi veriyor

nazmaz18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2016
2
0
31
Selam arkadaşlar sırf bu konu için üyelik aldım :KK54: 24 yaşındayım yüzümde ki kıllardan çok rahatsız oluyorum bazı bölgelerinde siyah ve baya sert kıllar var özellikle çene ve faul bölgesinde sarı fakat yoğun ve uzun tüylerim var. Ağdacım iğneli epilasyon önerdi. Isparta da öğrenciyim haliyle çok iyi bi araştırma yapamadım. 1 ay önce bi güzellik merkezine iğneli epilasyon için gittim fakat görüşmede bana çift işlem lazer yaptıklarını söylediler. Uzman kadın kendi kolunu da göstererek diot lazer öncesinde ağda yapıp hemen arkasından lazer işlem uyguladıklarını söyledi. Böylelikle iğneli öncesi kılları zayıflatıp toparlama işlemi yapacaklarını söylediler. Seansta gözlere hiç bir koruyucu vs takılmadı jel sürüp makineyi seri bir şekilde yüzümde gezdirdi bazı bölgelerde çok şiddetli acı duydum. Yanmış tüy kokusu falan da gelmedi. Kontrol seansı da yapılmadı 120 lazer 20 ağda olmak üzere 1 seansa 140 tl verdim. Yeni bir yöntem mi acaba diye araştırma yaptığımda böyle birşey hiç bir yerde göremedim 1ay sonunda gayet uzun ve aynı şekilde kıllarım çıktı ilk seansta çok büyük fark beklemiyorum ama hiç bir değişiklik yoktu ve o salona gitmekten vazgeçtim. Dün başka bir merkeze tekrar iğneli için görüşmeye gittim kılların tam iğneli için dedi konuşmada fakat yine beni 3 4 seans iğneli öncesi sarı tüy lazeri diye bi lazere yönlendirdi. Uzamış olan kılları makasla kısalttı işlemde gözlerimi acmamamı söyledi yine jel sürüldü fakat bölge bölge ışın gönderildi ve önceki kadar acı hissetmedim ayrıca yanık tüy kokusu da vardı. Burada seans başına 75tl ödedim haftaya kontrol seansına gideceğim ve ilk seansta farkı göreceği mi soylediler. İkinci salondaki görüşmem de ilk gittiğim yerdeki cihazın diot değil diode olduğunu ipl cihaz türündeki ütüleme işlemi olduğunu lazer gibi kalıcı sonucu olmadığını ve o kişide diot cihazı olmadığını söyledi. Şimdi benim sorum iğneli epilasyonla daha hızlı sonuç almak varken para kazanmak için mi öncesinde 3 4 seans lazer öneriyorlar ? Sarı tüy lazeri diye birşey gerçekten var mı yoksa önceki salon gibi burası da mı kandırıyor (cihazın ismini de söyledi ama unuttum) ? Yapılan işlem doğru mu? :KK64:Böyle birşey yaşamış olan var sa yardımcı olurmusunuz lütfen ayrıca bu kadar uzun yazdığım için de kusura bakmayın her şeyi söylemiş olmak istedim

X