Sedef romatizması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ailem123

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2022
14
4
Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim ve Sedef romatizması teşhisi koydu.başına bu hastalık gelen var mı sizlerde nasıl gelişti lütfen yardımcı olun.cevaplarınız benim için çok önemli

Çok geçmiş olsun😌 linki paylaştım bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımcı olacağını umuyorum, gerekirse bana yazarsınız linki tekrar paylaşırım.

Çok geçmiş olsun😌 linki paylaştım bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımcı olacağını umuyorum, gerekirse bana yazarsınız linki tekrar paylaşırım.
Çok teşekkür ediyorum henüz konum ilerlemedi olsun yine de arar ara yazarım size 😘🌷🌷

A ailem123 gecmis olsun konunu guncel tut umarim cikar hastalgiimiz ayni degil ama gittigimkz bolum ayni umarim en iyi hissedecegin doktoru bulursun ...
bende iltihapli omurga romatizmasi hastasiyim
Size de çok geçmiş olsun Allah şifa versin hepimize .bende sakroiliit var topukta ağrı ve kürek kemiği ağrısı .Sedef yok aslında ama teşhisi bunlrla koydu doktorum.sizin şikayetleriniz neler

Size de çok geçmiş olsun Allah şifa versin hepimize .bende sakroiliit var topukta ağrı ve kürek kemiği ağrısı .Sedef yok aslında ama teşhisi bunlrla koydu doktorum.sizin şikayetleriniz neler
benim teshisim cok once kalca ve bel agrilari ile kondu sakroiliak eklemde iltihap var tutulmalar 22 yasinda belli etti kendini omurgam da bozulmalar basladi ama arrik hic biseyi takmiyorum

Merhaba arkadaşlar bugün doktora gittim ve Sedef romatizması teşhisi koydu.başına bu hastalık gelen var mı sizlerde nasıl gelişti lütfen yardımcı olun.cevaplarınız benim için çok önemli
Merhabalar, seronegatif spa dediğimiz sınıftan bir romatizma türü. Genelde küçük eklemleri tutar, sedef lezyonlarıyla beraber seyreder. Omurga ve kalça tutulumu da yapabilir. Birçok çeşit ilacı mevcut ve genelde yüz güldürücü sonuçlar alınıyor. Size tedavi başlandı mı? MR da lezyon görüldü mü?

Merhabalar, seronegatif spa dediğimiz sınıftan bir romatizma türü. Genelde küçük eklemleri tutar, sedef lezyonlarıyla beraber seyreder. Omurga ve kalça tutulumu da yapabilir. Birçok çeşit ilacı mevcut ve genelde yüz güldürücü sonuçlar alınıyor. Size tedavi başlandı mı? MR da lezyon görüldü mü?
Merhabalar.tek taraflı kalça da sakroiliit var MR da.voltaren yazıldı ama anti tnf ye başlatılacakmış.var mı bir yan etkisi zararı biliyor musunuz

Merhabalar.tek taraflı kalça da sakroiliit var MR da.voltaren yazıldı ama anti tnf ye başlatılacakmış.var mı bir yan etkisi zararı biliyor musunuz
Anti - TNF ilaçlar en az 3 ay NSAİ dediğimiz ( voltaren de bu gruba dahil) ilaçlara yanıt vermeyen kişilerde tercih edilir. Etkili ilaçlardır, ama immünmodülatör olduğu için elbette bazı yan etkiler mevcut. Nonspesifik bulantı, halsizlik, karıncalanma gibi etkilerin yanında kimi zaman enfeksiyonlara yatkınlık meydana getirebiliyor. Ama romatoloğunuz çok daha iyi bilir ve size en uygun tedavi ve yaşam tarzı değişikliğini önerir. Anti-TNF ler etkili ilaçlardır. Yaşam kalitenizi yükselteceğinden eminim. Geçmiş olsun 🙏🏻

Anti - TNF ilaçlar en az 3 ay NSAİ dediğimiz ( voltaren de bu gruba dahil) ilaçlara yanıt vermeyen kişilerde tercih edilir. Etkili ilaçlardır, ama immünmodülatör olduğu için elbette bazı yan etkiler mevcut. Nonspesifik bulantı, halsizlik, karıncalanma gibi etkilerin yanında kimi zaman enfeksiyonlara yatkınlık meydana getirebiliyor. Ama romatoloğunuz çok daha iyi bilir ve size en uygun tedavi ve yaşam tarzı değişikliğini önerir. Anti-TNF ler etkili ilaçlardır. Yaşam kalitenizi yükselteceğinden eminim. Geçmiş olsun 🙏🏻
Cevaplarınızdan doktor olduğunuzu anladım ve bu güzel açıklayıcı cevaplar için çok çok teşekkür ederim .doktorum ne ilaç verirse kullanacağım açıkçası güveniyorum.sizin de yolunuz açık olsun ☺️💕🌷🌷🌷

Merhaba.konuyu yeni gördüm.sendeki şikayetler neydi acaba?
Merhabalar tekrardan benim en çok kalça ağrısı vardı sonra şikayetlerim devam etti topuk sırt ağrısı eklendi .şu anda ayak parmağın tarak kemiği ile birleştiği yerde ağrım var kızarıyor.arka kısmı da ağrıyor

Merhaba. 27 yaşındayım. Bende 10 yıldır Sedef hastasıyım ve son zamanlarda sedef romatizmasıyla da mücadele ediyorum. 5 yıldır ara ara son 3 aydır çok sık şiddetli ağrılar çekiyorum. Ayrıca bende omurilik eğrilide var. Benim ağrılarım genellikle kaslarımda oluyor. Bacak baldır kaslarım ve kol kaslarımda. Bazende parmak aralarımda şiddetli ağrılar oluyor. Eklem ağrısım yok. Kan değerlerim çok yüksek. Kandaki iltihap 41 çoğu değerim çok yüksek. Kullandığım ilaçlar ağrılarımı hiç geçirmiyor ve bazen yürümekte çok zorluk yaşıyorum. Ayağa kalkamadığım durumlar oluyor. 2 çocuk annesi olduğum için bu beni çok etkiliyor. Bazen benim hastalığım yüzünden ilgilenemiyorum. Şuan haftada bir göbekten iğne yapıyorum mekstratu diye bi ilaç. Yarın 3. Olcak. Acıdan ağrıdan ağlıyorum resmen çektiğim ağrıların tarifi yok. Ben ilerde beni nelerin beklediğini merak ediyorum. Kansızlığımda var ve aşırı unutkanlık var. Romatizmal hastalıklar kanser böbrek yada demans gibi hastalıkları arttırdığını okumuştum. Gerçekten çok korkuyorum elden ayaktan düşmekten. Kendim için değil çocuklarım için. İlerde beni nelerin beklediğini çok merak ediyorum. Kötülermiyim yaşlılığım nasıl geçicek. Yada başka hastalıklarda gelişecekmi bunları düşünmeden edemiyorum

teşhisi konulalı 4 sene geride kalmış sedef hastası olalı 17 seneyi geride bırakmış bir ponçik olarak sporu arttırın zaten hastalığın mottosu : HAREKET HAYATTIR !
ben alkali-eliminasyon beslenemediğim için yangılarım hiç geçmiyo ama kısıtlılıklarım olmadan ve ağrı kesici kullanmadan yaşamımı sürdürebiliyorum
yol arkadaşım olan aslında kas-eklem ya da cilt hastalığı değil OTOİMMUN hastalıklardır ramotolojik tanıdırlar, farkındalığı çok az başka hastalıklarla fazlaca karıştırıldığı için de teşhisinde çok geç kalınabilmekte :KK43:(
TAVUK VE NARENCİYE tüktilmemeli ben öğrendiğimden bu yana tavuğu tamamene yakın, limon vs grubunu da çok çok azaltarak dewam etmekteyim tedavisi olmadığında tedbirle yola dewam eğer kalıcı şekil bozuklukları ki özellikle ellerde ve belde omurga katılı istemiyorsanız ayyy canım derdim şimdilik bu ka aklıma gelen çok, içinizi şişirmeyeyim ya da birden devirip döküp darlamaayayım...

Bende 6yil diz ağrısından çok çektim her hafta nerdeyse iki bardak su cektiriyordum.en sonunda dizimde eklem zarım tamamen alındı.cok iyi bir doktora yonlendirildim ve tedavi oluyorum iki senedir.haftada bir iğne oluyorum ama şimdi çok iyiyim altı aydır aslında hiç birşeyin yok bence intihap kurudu çünkü zamanla pasif duruma gecebiliyormus düzeliyor tedavi ile korkmayin

teşhisi konulalı 4 sene geride kalmış sedef hastası olalı 17 seneyi geride bırakmış bir ponçik olarak sporu arttırın zaten hastalığın mottosu : HAREKET HAYATTIR !
ben alkali-eliminasyon beslenemediğim için yangılarım hiç geçmiyo ama kısıtlılıklarım olmadan ve ağrı kesici kullanmadan yaşamımı sürdürebiliyorum
yol arkadaşım olan aslında kas-eklem ya da cilt hastalığı değil OTOİMMUN hastalıklardır ramotolojik tanıdırlar, farkındalığı çok az başka hastalıklarla fazlaca karıştırıldığı için de teşhisinde çok geç kalınabilmekte :KK43:(
TAVUK VE NARENCİYE tüktilmemeli ben öğrendiğimden bu yana tavuğu tamamene yakın, limon vs grubunu da çok çok azaltarak dewam etmekteyim tedavisi olmadığında tedbirle yola dewam eğer kalıcı şekil bozuklukları ki özellikle ellerde ve belde omurga katılı istemiyorsanız ayyy canım derdim şimdilik bu ka aklıma gelen çok, içinizi şişirmeyeyim ya da birden devirip döküp darlamaayayım...
Selam bu 4 yılda eklemlerde herhangi bir sekil bozukluğu oluştu mu? Bir de sedef tanısı aldıktan sonra hiç ameliyat olmaniz gerekti mi? Burnumdan ameliyat olmam gerekiyor ama ameliyat yaraları geçmez, iz kalır, bölgede enfeksiyon olusur diye korkuyorum 🥺

sadece sağ yüzük parmağı orta eklemi o da fiziksel darbe sonrası sürekli spor yapıyorum, gıda takviyeleri alıyorum hastalığı stabil tutma elimizde inşAllah(ama hesaplanmayan badireler dışında şuan mesele depremzede olduktan sonra kaşımdan alnıma her yerim yara)
oho ooo çok operasyon oldum, hiç öyle bişi başıma gelmedi ; ama mantıklı travma oluşan dokuda lezyon oluşma riski yüksek olabilir ameliyat öncesi bolll nemlendirin bölgeyi çok yıkamayın hazırlık dönemini boll su içerek çinko magnezyum d vit içerek içten de destekleyerek geçirebilirsiniz ve pek tabi cerraha hastalıklarınızı ve kaygılarınızı aktarıp Ondan görüş alınız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X