Şekersiz yaşam ??

Hyuga hinata

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2017
625
392
Arkadaşlarr bir film izledik ve daha önceleri sekersiz yasami dusunurdum ama bu filmden sonra iyice kesinlestirdim
Yaklasik 3-4 gündür kestim sekeri ve tabi ki etkisi oldu.
Ama ne yiyecegim ben diye soruyorum kendime
Yurtta kaliyorum yiyecek sikinti biraz
Sekersiz beslenenler nasil yapiyorsunuz
Paylaşırsaniz bende bilincleneyim, cok rahatladim seker olmayinca
Vucudumun rahatladigini hissediyorum ileride daha da iyi hissedicem bundan eminim

Kuruyemiş, meyve, kefir, ayran gibi gıdalar tüketebilirsiniz. Kesinlikle çok faydası oluyor, şekersiz beslenmenin. Instagram da Sema Sürmeli diye bir bayan var onu takip etmenizi öneririm..

10 yıldır bıraktım ben çayda falan ama diyet kekler tüketiyorum . Meyveli yoğut yiyorum doğal yollarla şeker tüketmek fazlasıyla sağlıklı.

Bir aydır şekeri ve beyaz ekmeği bıraktım resmen kus gibi hafifledim
Şeker yerine hurma kayısı üzüm cekirdeği yiyorum ayrıca diğer kuruyemişlerden de..
Ekmek yerinede daha saglıklı oldugu için lavas tüketiyorum. Yavaş yavas onuda bırakacagım
Hamur işi yapmayı da bıraktım
Kilom 53 bunu zayıflamak için bagısıklık sistemim için yapıyorum.
Bu arada bol yeşillik ve meyve ye
Meyvelerden saglıklı sekeri vucudumuza almıs oluyoruz ztn

Arkadaşlarr bir film izledik ve daha önceleri sekersiz yasami dusunurdum ama bu filmden sonra iyice kesinlestirdim
Yaklasik 3-4 gündür kestim sekeri ve tabi ki etkisi oldu.
Ama ne yiyecegim ben diye soruyorum kendime
Yurtta kaliyorum yiyecek sikinti biraz
Sekersiz beslenenler nasil yapiyorsunuz
Paylaşırsaniz bende bilincleneyim, cok rahatladim seker olmayinca
Vucudumun rahatladigini hissediyorum ileride daha da iyi hissedicem bundan eminim

that sugar mı? ben uzun süredir şeker yemiyorum sanırım, hatta şuan kuru meyve bile yiyesim gelmiyor, aslında o kadar çok sebze meyve var ki, sebze meyve yıkamak ve buzdolabı sorunu yoksa seçenek çok, peynir çeşitleri, yumurta vs
dolap sorunu varsa zor kuruyemişler falan alıp, diğerlerini gündelik alıp tüketmek lazım sanırım, iki öğün beslenme düzeni tutturursan daha iyi bi plan yapabilirsin

Her seferinde bırakacam deyipde bırakamadığım birşeyy..
Tam 3 gün tatlı adına birşey yemeyip bir sonraki günn aş erer gibi ne bulursam saldırıyorum..
Ben bagımlıyım galiba

40 gün şekeri bırakma deneyimim oldu. İlk hafta çok zorlandım. Sonrası daha kolay geçti. İlk hafta elmanın üzerine tarçın döküp yedim. Meyveden karşıladım tatlı ihtiyacımı. Sonraki haftalar hafifleşti. Meyve isteğim bile azaldı.40 günden sonra tekrar yemeye başladım ama öyle günlük çikolata falan değil. Az şekerli kahve içtim. Ya da bayramda şerbetli tatlı yedim. Bayram şekeri yedim. Ama eskisi gibi değilim artık. Canım çikolata çekti gidip alayım yiyeyim gibi şeyler kalmadı. Tatlı isteğim oluşunca önce su, hala geçmezse meyve yiyorum. Bir de ben dışarda sadece paketli içecek olarak ayran içiyorum. Meyve suyu kola vs zaten sevmezdim. Ama benim asıl yine şeker olan karbonhidratı bırakmam lazım. En azından azaltmam lazım. Hiç bişey yapmamaktansa bir gün de olsa yememek iyi birşey. Ben şekeri 3 gün yemeyeceğim Diye başladım sonra 1 haftaya tamamlayım dedim, 1 hafta oldu 2 hafta da olur dedim. Derken 40 günü buldu.Şimdi hamurişleri için de bunu yapabilirsem zaten kilo da vermeye başlarım. 58 kiloyum 53 olmak istiyorum.

40 gün şekeri bırakma deneyimim oldu. İlk hafta çok zorlandım. Sonrası daha kolay geçti. İlk hafta elmanın üzerine tarçın döküp yedim. Meyveden karşıladım tatlı ihtiyacımı. Sonraki haftalar hafifleşti. Meyve isteğim bile azaldı.40 günden sonra tekrar yemeye başladım ama öyle günlük çikolata falan değil. Az şekerli kahve içtim. Ya da bayramda şerbetli tatlı yedim. Bayram şekeri yedim. Ama eskisi gibi değilim artık. Canım çikolata çekti gidip alayım yiyeyim gibi şeyler kalmadı. Tatlı isteğim oluşunca önce su, hala geçmezse meyve yiyorum. Bir de ben dışarda sadece paketli içecek olarak ayran içiyorum. Meyve suyu kola vs zaten sevmezdim. Ama benim asıl yine şeker olan karbonhidratı bırakmam lazım. En azından azaltmam lazım. Hiç bişey yapmamaktansa bir gün de olsa yememek iyi birşey. Ben şekeri 3 gün yemeyeceğim Diye başladım sonra 1 haftaya tamamlayım dedim, 1 hafta oldu 2 hafta da olur dedim. Derken 40 günü buldu.Şimdi hamurişleri için de bunu yapabilirsem zaten kilo da vermeye başlarım. 58 kiloyum 53 olmak istiyorum.
Merhaba, tebrik ederim cidden 40 gün sabır işi. Bu dönemde bu kadar şeker her şeyimize karismisken bunu başarmışsınız.
ben şu aralar ne yesem şekerli geliyor, zaten çok şekerli yiyen biri değildim. Regl döneminden önceki bir hafta ve Regl olduğum hafta çok çikolata yiyorum. Onun dışinda öğrenci olduğum için çok fazla abur cubur yiyordum. Ama artık mezun oldum ve annee ine döndüm. Sağlıksız gıdayi azaltiyorum. Tam anlamıyla Şekersiz yaşam olmayacak benim için ama daha az şekerli yaşam olacak. Ben bir ay ekmeyi bıraktım acayip rahatladım midemdeki ve bagirsagimdaki şişlik gitmişti. Ama yine başladım. Kolayca azaltabiliyorum. Ama bazı dönemler, psikolojik sanırım, karbonhidatli vei şekerli şeylere yükleniyorum. Ama bugun eve döndüm. 57 kiloyum şu an 55 altına düşmem gerek. 50 ye yakın olsam sağlıklı olsam daha iyi olacak. Göbeğimde sağlıksız yedigim için yağlanma oldu. Spo

Ah benim de zayıf noktam hamur işleri :cry: Hamurişlerini bırakmayı deneyeceğim tamamen bırakamasak da bir süre tamamen bırakıp sonrasında az yemek bile büyük başarı.3-4 gün sonra başlamayı düşünüyorum şu an yemek yapamıyorum, kendim yemek yapmaya başlayınca bırakacağım. Zaten sağlıklı beslensek kilolar da gidecek kendi doğal akışında. Benim de göbeğim yağlandı malesef:KK51:

Ah benim de zayıf noktam hamur işleri :cry: Hamurişlerini bırakmayı deneyeceğim tamamen bırakamasak da bir süre tamamen bırakıp sonrasında az yemek bile büyük başarı.3-4 gün sonra başlamayı düşünüyorum şu an yemek yapamıyorum, kendim yemek yapmaya başlayınca bırakacağım. Zaten sağlıklı beslensek kilolar da gidecek kendi doğal akışında. Benim de göbeğim yağlandı malesef:KK51:
Bence de, bir süre sağlıklı beslenin e kilolar da gidecektir. Hamur işlerini de tamamen kesmeyin bence. Çünkü kesinlikle yemeyecegim diyince daha da çok yemeğe başlayabiliriz. Hayatımızda daha az yer kalasın sadece 😂

merhaba, sekersizliği ben de denemiştim ama araştırdığım kadarıyla beynin şekere ihtiyascı var en azından şekeri meyve yad a kuru meyvelkerden alırsanız çok daha iyi olur

X