sert karnibahar ve havuc tursusu yapmanin formulu nedir

ceresimo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2012
79
2
hanimlar
bir yerde yedim o kadar guzel geldiki yapan hanima sordum hic aciklayici anlatmadi anlamadim,kendim denedim onun anlattigina göre berbat bir sey cikti esim zehirlenecegiz dedi :) ben bu lezzete takmis durumdayim..nasil yapabilirim ki karnibahar sert olsun lezzetli olsun hivus ve sarimsakta koyacagim Allah askina nasil yapabilirm??

karnıbahar turşusunu çooook severim
ama ben yanlız kurmuyorum..karışık turşuya katıyorum daha da güzel oluyor
gercekten cok güzel oluyor...bol sarımsak,kereviz yaprağı,sirke,biraz şeker ve tuzzzz formül bu

karnıbahar turşusunu çooook severim
ama ben yanlız kurmuyorum..karışık turşuya katıyorum daha da güzel oluyor
gercekten cok güzel oluyor...bol sarımsak,kereviz yaprağı,sirke,biraz şeker ve tuzzzz formül bu

üffff..sirkeyle olmadi denedim ben..burada hazir buldugum toz var.tursu icin..sert olur dediler ama bilmiyorum..takmis vaziyetteyim...ya ne lezzetli oluyor öyle karnibahar havuc kitir kitir :KK43:)))hmm

Almanyada yasayanlar bilirler
gurkenfest var ondan aldim
ama nasil yapacagim bilmiyorum
bilen varsa yardim ederse sevinirim
paketin üstünde tarif falan yazmiyor

selaaamm :KK66:

sirekli suyun icine katiyorsun, bildigim kadariyla toz halinde oluyor, salataliklarin yumsamamsi icin...
ama ben kullanmiyorum, hatta bi kac hafta önce tursu yaptim, gerek yok yani, cokda güzel oldu :KK66:
kolay gelsin canim

selaaamm :KK66:

sirekli suyun icine katiyorsun, bildigim kadariyla toz halinde oluyor, salataliklarin yumsamamsi icin...
ama ben kullanmiyorum, hatta bi kac hafta önce tursu yaptim, gerek yok yani, cokda güzel oldu :KK66:
kolay gelsin canim

beraberinde sirkedemi kullanmak lazim yani :KK43: ben tek basina kullanildigini düsünmüstüm.hmmm
tesekkür ederim :)

halletim ben hanimlar
arkadas geldi gösterdi
onunki cok guzeli
sirke kullanmadi
tuz koydu
birazda limon tuzu
o gurken festin yarisini kullandi
en üstede dereotu,maydanoz
hoopp bitti
cok kolaymis
en gec 2 haftada olur dedi