SESPA YAYINCILIK DOLANDIRICI

BBlair

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mart 2013
2.848
15.213
31
Bu konuyu açmamdaki neden sizleri bilgilendirmek.
Geçenlerde dolandırıldım bu firma tarafından. Ve çoğu kişide dolandırılmış internet üzerinden SESPA YAYINCILIK adı altında ufak caplı bir araştırma yaptıgınızda zaten çıkıyor.
Sakın ha sakın karşınıza bu firma çıkrsa her hangi bir ürün almayın kapınıza falan işte evde gelirlersede kovun. Bir kaç kişinin isimlerini veriyorum size Yusuf,Sinan,Tufan,Sinem,Kübra,Ayşegül.... bu gibi isimler varfirma çalışanlarında.
Ben tabi dolandırıldıgımı 5 dakikalık bir sürede olsa idrak ettim. Sonra notere gidip ihtarname gönderttim yarında gidip ilçe tüketici heyetine şikayet edeceğim.

İnşallah bu işten sıyrılırım..
Diikat edin kapıdan yoldan falan biri size bir şey satmaya calısırsa hemen kovun çekinmeyin hepsi dolandırıcı.

Nasil oldu? Kapidan satisla zaten birsey alinmaz o ayri konu da...

Yazıyorum hanımlar.
Bunlar beni sürekli ofis telefonumdan arayıp taciz ediyorlardı bizim fuarlarımız var o fuarlardan kartvizilerimizi toplayıp firmamızı bulmslar. Ben gelin falan demeden birini göndermişler geçen carşamba. Neyse Bende ayıp olmasın diye agarladım aman iyilikten maraz dogar dedikleri bu işte. Bana başladı kitapları tanıtmaya bende almayacagımı söyledm nsıl dil döküyor işte bir inceleyin istemezseniz iade edersiniz zaten satış sözleşmesi kagıdından şartsız iade alabilceğimiz yazıyor dedi benimde inanın o kdr basım kalabalıktıki iş yogunluugumdan ve adamın sürekli yalakalık yapar gibi iltifat etmesnden sıkılıp bir an önce gitmesi için imzaladım imzalamadan önce altta yazan yazıyı okudum snra tamam gidin dedim Bugun gelip alırmısın ben almayacagım incelerim ama fikrm değişmez dedm oda tabi kesnlkle zaten sizden ücret almıyrm ürünlermi neden bırakaym sizde dedi bende bşy demedm snra herif cıktı ofisden ama kaçar gibi gitti ben kıllandım. Hemen googladan firmanın adını arastrdm aman allahm o kadr cok şikayet vardıki şok oldm adamı vakt kaybetmeddn aradm istemyrm gelin alın dedim gelicem peki dedi ve gün içerisnde 10 kere aradım sevgilimede arattırdım polisle ofisini basarm falan diye tehdt etmm tamam alcam dedi genede gelip almadı. Anladımki dolandırıldım. Ertesi gün ürünlerle bunların ofisini bastık sevgilimle yok adamlar vermiyor iade edemezsenz iade işlemi için fax cekmeniz lazım falan diye tutturdular bende hemen gidip notere ihtarname cektrdim faxla falan ugrasmadm yarnda gidip ilçe tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim görsünler bakalım uğraşamıcamı sandılar ama uğraşcam. Bütün sitelerede haklarında yorumlar yapıyorum herkes bilinçlensin benm gibi anlık boşluga düşmesin diye. ekinezyaaaa ekinezyaaaa L labfaresi WOLFROG WOLFROG

Azıcık inceledim vay arkadaş herkese de mi aynı taktik? Birinin farklı olsun yani.

Azıcık inceledim vay arkadaş herkese de mi aynı taktik? Birinin farklı olsun yani.

Yok vallahi resmen bunları bir odayı kitlemişler bu sözleri ezberletmişler herkese aynı şeyleri söylüyorlar utanma sıkılmada yok ve hala bu şirket kapatılmamış cunku neden vergisini ödüyor. Sonra bu memlekette gelde yaşamak iste.

Aynı sorunu ben de yaşadım, hatta bende başlık açıp anlatmıştım. Noterle ihtar çekip, tüketici heyetine gitmeniz çok iyi olmuş. Sakın ödeme yapmayın. Paşa paşa sözleşme aslını verecekler size.
Zaten sözleşme üzerine sonradan fiyat yazıyorlar yani resmen dolandırıcılık suçu işliyorlar. Benim elimde sonradan yazdıklarına dair kanıtta vardı, uzasaydı iş dolandırıcılıktan dava açacaktım zaten.
Sözleşme aslını aldıktan sonra tarafınıza fatura gönderebilirler. Faturanın üzerine iptal yazıp, kopyasını nolur nolmaz kendinize alıp, aslını geri gönderin onlara. Tüm bunların dışında da sonradan çakallık yapmaya çalışıp icra takibi başlatabilirler. O yüzden düzenli olarak e-devletten kontrol edin. İcra takibine itiraz süresi 7 gündür. İtiraz ettiğiniz anda takip durdurulur. Bilginize.

Bu konuyu açmamdaki neden sizleri bilgilendirmek.
Geçenlerde dolandırıldım bu firma tarafından. Ve çoğu kişide dolandırılmış internet üzerinden SESPA YAYINCILIK adı altında ufak caplı bir araştırma yaptıgınızda zaten çıkıyor.
Sakın ha sakın karşınıza bu firma çıkrsa her hangi bir ürün almayın kapınıza falan işte evde gelirlersede kovun. Bir kaç kişinin isimlerini veriyorum size Yusuf,Sinan,Tufan,Sinem,Kübra,Ayşegül.... bu gibi isimler varfirma çalışanlarında.
Ben tabi dolandırıldıgımı 5 dakikalık bir sürede olsa idrak ettim. Sonra notere gidip ihtarname gönderttim yarında gidip ilçe tüketici heyetine şikayet edeceğim.

İnşallah bu işten sıyrılırım..
Diikat edin kapıdan yoldan falan biri size bir şey satmaya calısırsa hemen kovun çekinmeyin hepsi dolandırıcı.
Kurtulabildiniz mi?
Ben de geçen sene çok sorun yaşadım çok şükür kurtuldum ama halen arada bakıp yardımcı olmaya çalışıyorum dolandırılanlara.

Arkadaşlar beni de dolandırdılar ve ben geç farkına vardım. 14 gün boyunca beni oyaladılar telefonda iptal kaydınızı oluşturduk size dönüş yapıcaz, bizi aradıysanız 14 gün geçse bile sorun olmaz, sistemimiz bozuk vs vs laflarla bi güzel kandırdılar. En son aradığımda da cayma kağıdı göndermem gerektiğini kitapları almak zorunda olduğumu söylediler. Kitapları aldığımın 4. günü mail adreslerine mail attım elimde somut bir belge olması için ve sadece bu var. Günü çoktan geçti ve az önce beni aradılar ödeme yapmam için ben de asla ödeme yapmıyorum gereken yerlere de şikayet edicem dedim. Bana alaycı bi tavırla yaaa öyle miii falan dedi. Bunlardan nasıl kurtulurum arkadaşlar lütfen bana yardım edin.

Arkadaşlar beni de dolandırdılar ve ben geç farkına vardım. 14 gün boyunca beni oyaladılar telefonda iptal kaydınızı oluşturduk size dönüş yapıcaz, bizi aradıysanız 14 gün geçse bile sorun olmaz, sistemimiz bozuk vs vs laflarla bi güzel kandırdılar. En son aradığımda da cayma kağıdı göndermem gerektiğini kitapları almak zorunda olduğumu söylediler. Kitapları aldığımın 4. günü mail adreslerine mail attım elimde somut bir belge olması için ve sadece bu var. Günü çoktan geçti ve az önce beni aradılar ödeme yapmam için ben de asla ödeme yapmıyorum gereken yerlere de şikayet edicem dedim. Bana alaycı bi tavırla yaaa öyle miii falan dedi. Bunlardan nasıl kurtulurum arkadaşlar lütfen bana yardım edin.
Geçmiş olsun canım. Ben sana bi no. göndercm onu bi ara olur mu?
Beni de dolandırıyorlardı az kalsın.
Ben adamı face.de buldum, polise şikayet ettim en son şikayeti geri alın diye yalvardılar

X