Severek ayrılmaak

Ya kızlar burada hemen ailelere bence tavır almak mantıklı değil.
Bekar bir adam herkes için demiyorum ama çocuk sevgisini bilmemiş, tatmamış bir adamdan kalkıp bu tip sorumlulukları almasını beklemek ve aile onayını alamamasına sinirlenmek bence bencilce.
Erkek ya da kadın aileleri bu tip durumlarda eleştirel yaklaşımlarda bulundugunda ben kendilerine direkt haksızlar diyemem.
Bunu hesap edecek olan bence ilişkinin tarafları.
Israrla biz evleneceğiz derseler elbette sözün bittiği yer olur ve destek verilebilir.
Bence konu sahibesinin bu durumu iyice ölçüp tartması gerek.
Hayatımızda çocuk gerçeği oldugu zaman aşık oldum gözüm bir şeyi görmüyor minvalinde yaklaşmak ve aşk sarhoşu olarak ortalarda gezmek bana mantıklı gelmiyor.

Arkadaşım 2 çocuklu ve gitti bekar bir adamla evlendi. Ondan da çocuk yaptı. Millete nispet yapar gibi sürekli çok mutluyuz pozları veriyordu. Adam diğer çocukları evde istemiyor ve onlar yüzünden sürekli kavga ediyorlarmış. Kadın çalışıyor ve adamdan çok daha fazla kazanıyor. Adamda artık çalıştığımın 1 kuruşunu eve vermeyeceğim demiş. Çocuklarına ben bakamam diyormuş.
Bu berbat bir örnek ama insan kendi çocuğuna bile bazen tahammül edemiyor.

Arkadaşım 2 çocuklu ve gitti bekar bir adamla evlendi. Ondan da çocuk yaptı. Millete nispet yapar gibi sürekli çok mutluyuz pozları veriyordu. Adam diğer çocukları evde istemiyor ve onlar yüzünden sürekli kavga ediyorlarmış. Kadın çalışıyor ve adamdan çok daha fazla kazanıyor. Adamda artık çalıştığımın 1 kuruşunu eve vermeyeceğim demiş. Çocuklarına ben bakamam diyormuş.
Bu berbat bir örnek ama insan kendi çocuğuna bile bazen tahammül edemiyor.
Buna benzer birsey okumustum kadinin cocugu varmis 2. Kocadanda olmus cocugu ve bakmiski herif cocuklar arasinda ayrim yapiyor onuda bosamis😐😂 ki bence en dogrusunu yapmis.. her yigidin harci degildir boyle kadini tasimak. Bide madem kabul etmeyecekti akli nerdeydi.. senin bahsettigin kadinda bosansin tekrar heleki herife muhtac degilmis zaten.. vicdan merhamet sahibi olamaz herkes. Anne ezdirmesin cocuklarini.

Öncelikle merhaba. İlk defa anlam veremediğim bir durum oldu. 33 yaşındayım sevgilim 30.benim 7 yaşında bi kızıö var sevgilim yani eski sevgilim hiç evlenmedi doğulu. İlişkimiz çok güzeldi aöa evlilik kkonusu hep sıkıntıydı. Benden öncrki kız arkadaşı ile evliliği düşünmüş ama kız onu aldatıp başkası ike evlenmiş. Babası yok anasının gek incisi. Ben baştan beri evlilik istemiyorum dedi bende öle düşünüyordum ama zaman geçtikçe fikrim değşti. Tartıştık bir süre görüşmeyelim dedi 3 gün sonra aradım üstüne gittim bitsin dedi.ama arkadaşı ile haber yollamıştı onu arayacağım demiş. Bende dün aradım onu çok düşündüm yanıma olmanı istemiyorum dedim. Seni seviyorum özlüyorum ama senle ben olmayız dedim. Oda bende seni çok seviyorum özlüyorum benim için çok değerliydin halada öylesin dedi ve konuyu kapadkk. İlk defa karşılıklı severek ayrıldım. Ailesi beni asla istemezdi ve o ailesine hayır diyemiyor. Grş dedi üzgünüm bi daha görüşmeyiz dedi.ayrılık acım ilk defa bu kadar ağır geldi. Normalde 2 günde hayata dönerdim
adam asla sizinle evlilik düşünmemiş ki saece güzel zaman geçirmiş siz sıkıştırınca da gerçek yüzünü göstermiş.ama adam zaten en baştan ben evlenmek istemiyorum da demiş.yani adam da bir hata olmuyor bunu söylediği için.kandırmamış sizi.bile bile lades demişsiniz zaten neden üzülüyorsunuz ki?

Ben bir tarafın çocuklu bir tarafın evlenmemiş çiftlerin evliliğinin de sorunlu olacağını düşünüyorum. Babalık duygusunu ve sorumluluğunu tatmamış bir insanın büyümüş bir çocuğunun sorumluluğunu alması çok zor
Kesinlikle. Sevgi saygı filan boş. Yukarıda bir üye demiş, çocuklu erkek olunca bekarla evlenir diye ona da karşıyım. Kimse kendisinden olmayan çocuğu tam manasıyla benimseyemez. Ki kendisinden olan çocuk bile zor geliyor insanlara yükü, sorumluluğu. Bu konuda kadın içinde erkek içinde bekar bekarla, evlenmiş evlenmiş ile, çocuklu çocuklu ile evlenmeli yani denklik olmalı, diğer türlüsü çok zor.

Kesinlikle. Sevgi saygı filan boş. Yukarıda bir üye demiş, çocuklu erkek olunca bekarla evlenir diye ona da karşıyım. Kimse kendisinden olmayan çocuğu tam manasıyla benimseyemez. Ki kendisinden olan çocuk bile zor geliyor insanlara yükü, sorumluluğu. Bu konuda kadın içinde erkek içinde bekar bekarla, evlenmiş evlenmiş ile, çocuklu çocuklu ile evlenmeli yani denklik olmalı, diğer türlüsü çok zor.
Yani ilişkide denklik çok önemli yeri geliyor insanlar kendi çocuklarıyla sorun yaşıyor . Evlilik sorumluluğunu bile daha önce almamış birine ikisini yüklemek zor kaldı ki adam istemiyor

Nasıl burada konu açan bekar çocuksuz üyelere, çocuklu evlilik yapmış erkekle evlenmenin zor olduğunu, çokta tercih edilmemesi gerektiğini söylüyorsak genel olarak aynı şey erkek içinde geçerli. Aileleri de bu konuda suçlu bulmuyorum o yüzden.

Eski sevgiliniz başından beri evliliği düşünmediğini de söylemiş ayrıca. Siz onun evlenmek istemediğini bilerek ilişkiye devam etmişsiniz.

Öncelikle merhaba. İlk defa anlam veremediğim bir durum oldu. 33 yaşındayım sevgilim 30.benim 7 yaşında bi kızıö var sevgilim yani eski sevgilim hiç evlenmedi doğulu. İlişkimiz çok güzeldi aöa evlilik kkonusu hep sıkıntıydı. Benden öncrki kız arkadaşı ile evliliği düşünmüş ama kız onu aldatıp başkası ike evlenmiş. Babası yok anasının gek incisi. Ben baştan beri evlilik istemiyorum dedi bende öle düşünüyordum ama zaman geçtikçe fikrim değşti. Tartıştık bir süre görüşmeyelim dedi 3 gün sonra aradım üstüne gittim bitsin dedi.ama arkadaşı ile haber yollamıştı onu arayacağım demiş. Bende dün aradım onu çok düşündüm yanıma olmanı istemiyorum dedim. Seni seviyorum özlüyorum ama senle ben olmayız dedim. Oda bende seni çok seviyorum özlüyorum benim için çok değerliydin halada öylesin dedi ve konuyu kapadkk. İlk defa karşılıklı severek ayrıldım. Ailesi beni asla istemezdi ve o ailesine hayır diyemiyor. Grş dedi üzgünüm bi daha görüşmeyiz dedi.ayrılık acım ilk defa bu kadar ağır geldi. Normalde 2 günde hayata dönerdim
İsteyen insan her şeyi yapar. İstememiş demek ki yeterince.

Dedim dediler biraz birbirine karismis ama anladığım kadarıyla adam zaten istemediğini söylemiş hep. Bu durumda severek ayrılmak tek taraflı oluyor bu hikayede. :KK43:

Bitmiş gitmiş, vakit kaybı düşünmeyin.

Adam sizi evlenecek kadar sevmiyor. Iliskinin basinda ikinizde evlilik istememissiniz. Yani sizi kandirmamis, ama ilerde zaten twrk edecekti ailesi evlilik baskisi kursa. Cünkü bosanmis cocuklu bir kadini eve getiremez. Totosu yemez onu. Millet bosanmis ve cocuklu insanlara niye böyle davraniyor aklim almiyor ama konu bu degil. Ilerde aglamaktansa simdi aglayip bundan sonra ona göre partner seciminizi yapin. Birde lütfen erkeklerin arkasindan telefon acip durmayin ey kadinlar. Isteyen erkek zaten ariyor.

Bekar insanın bekar ile evlilil tercih etmesini tabiki anlayabilirim ama o zaman boşanmış kadınlarla ilişki yaşamayacak. Herkes evlenecek diye de kesin bir çizgim yok ama ben evlilik isteği olan ama eş olarak karşı tarafı tercih etmeyeceğini açık açık belli eden biri ile beraber olmayı karşısındakine hakaret kabul ederim. Bunun açık meali gel takılalım, seninle gözümü gönlümü doyurayım , senden bıkınca el değmemiş, bana layık, anamın istediği kızla evleneyim hanzo zihniyeti.
Bence biran önce önünüze bakın, size gerçekten değer vermeyen insanlarla da işiniz olmasın.

Severek ayrılan sadece sizsiniz bilin istedim. Sevgiliniz size en ufak değer vermiyor.

X