Sezeryan dikiş yerinde iltihaplanma

Fantastikivi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2021
249
79
25
Merhaba hanımlar 53 gün önce sezeryan oldum hiçbir sıkıntı yoktu fakat bugün tesadüfen sezeryan yerine bakarken dikişimin küçük bir yerinde kızarıklık farkettim parmağımla dokunur dokunmaz iltihap patladı bilerek biraz daha sıkıp boşalttım ve sonrasında azıcık kanadı öyle ağrı sızlama ateş halsizlik falan yoktu bildiğiniz yüzünüzde hani kırmızı sivilce olurda sıkınca biraz iltihap aktıktan sonra kanar ya hah aynen öyle oldu sizce dikişlerim iltihap mı kaptı yoksa deri üstünde basit bir sivilce mi bu 27 sinde zaten kadın doğuma gidecektim ama bugün bunu görünce tedirgin oldum biraz başına böyle bir şey gelen oldu mu ve hala dikişlerimin rengi kırmızı ama dediğim gibi ağrı ateş sızlama yok

Merhaba çok geçmiş olsun benim kardeşimin sezeryani enfeksiyon olmuştu antibiyotik verdiler ve her gün pansuman olmusti

Merhaba, bebeğim sarilik olunca ben de sürekli ayaktaydım. Dikişlerime iyi bakamadım, bende de iltihap olmuştu. Dikişimin küçük bir kısmı şişmişti. Doktorum ultrasonla bakıp enjektöre çekmişti iltihabı. Sonrasında tekrarlamadı. Kızım 6 buçuk aylik, ameliyat çizgim hala pembe. Yani dikiş yerinizin kırmızı olmasi bence normal ama bir doktora görünmenizde fayda var. Belki iltihapsa siz tam çıkaramamış olabilirsiniz.

Merhaba hanımlar 53 gün önce sezeryan oldum hiçbir sıkıntı yoktu fakat bugün tesadüfen sezeryan yerine bakarken dikişimin küçük bir yerinde kızarıklık farkettim parmağımla dokunur dokunmaz iltihap patladı bilerek biraz daha sıkıp boşalttım ve sonrasında azıcık kanadı öyle ağrı sızlama ateş halsizlik falan yoktu bildiğiniz yüzünüzde hani kırmızı sivilce olurda sıkınca biraz iltihap aktıktan sonra kanar ya hah aynen öyle oldu sizce dikişlerim iltihap mı kaptı yoksa deri üstünde basit bir sivilce mi bu 27 sinde zaten kadın doğuma gidecektim ama bugün bunu görünce tedirgin oldum biraz başına böyle bir şey gelen oldu mu ve hala dikişlerimin rengi kırmızı ama dediğim gibi ağrı ateş sızlama yok
Bi doktora gözükün isterseniz. Benim dikislerimde 2.haftada iltihaplanma oldu CRP değerim 27 çıktı enjektörle çektiler iltihabi ve sıkarak temizlediler dikişlerimi ,aşırı acılı geçti. İltihapsa ilerlemeden gidin boşuna acı çekmeyin. Geçmiş olsun.

X