sınava göndermeyen annesini vurdu

kuzularinannesi

A new day, A new start...
Pro Üye
16 Aralık 2008
42.755
11.636
Alo ben annemi vurdum”

Fatih KARAÇALI/ ADANA, (DHA)

ADANA'da ilköğretim okulu 7'nci sınıfı öğrencisi 11 yaşındaki R.A., kendisini okula göndermeyerek, bugün yapılan Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girmesine izin vermeyen annesi 39 yaşındaki S.A.'yı yatakta uyuduğu sırada babasına ait ruhsatlı tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Olaydan sonra okul çantasına yerleştirdiği tabancayı alıp sokağa çıkan R.A. polisi arayarak, “Ben annemi vurdum” diye ihbarda bulunup teslim oldu. Olay, Ova Mahallesi 3'üncü Sokak'ta bugün saat 05.30'da meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü'nün ‘155 Polis İmdat' ihbar hattını ankesörlü telefondan arayan R.A., ağlayarak, “Annemi vurdum” dedi. Küçük kızın sözlerini değerlendiren polis, ankesörlü telefonun numarasından kızın yerini belirledi. R.A.'yı telefon kulübesi önünden alan polis ekibi, gittikleri 3 katlı evin en üst katındaki yatak odasında başından vurulmuş haldeki S. A.'yı kanlar içinde ağır yaralı halde buldu. Çağrılan 112 ekipleri, yaralıya müdahale etmesine rağmen S. A. hayata döndürülemedi.

Şakirpaşa Polis Merkezi Amirliği'ne götürülen kayıtlara göre 11 yaşında olmasına karşılık gerçek yaşının 13 olduğu öne sürülen R.A., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine, “Annem beni 3 aydan beri okula göndermiyordu. Evde tutuyor ve tarikata sokacağını söylüyordu. Sürekli dayak atıyor, beni sinirlendiriyordu. Bu sabah da Anadolu ve özel lise sınavlarına girecektim. Akşam, sınava göndermeyeceğini söyledi. Tartıştık, sabaha kadar uyumadım. Sabah ezanı okunurken, mesaide olan babamın dolapta tuttuğu tabancayı alıp annemin yattığı odaya girdim. Başına tek el ateş ettim” dedi.

Olay sırasında TCDD hemzemin geçitte makasçı olarak çalışan babasının evde olmadığını anlatan R.A. ifadesinde, “2 ablam, 3 ağabeyim ve küçük erkek kardeşim sabah namazı için uyanmışlardı. Onlar abdest alıyordu, silah sesini duyunca odaya girdiler. Bana saldırmak istedikleri için okul çantamı ve tabancayı alıp dışarı çıktım” dediği bildirildi. R.A.'nın yanında taşıdığı sırt çantasını inceleyen ekipler, ’nın olayda kullandığı baba Ali A.'ya ait bulundurma ruhsatlı Smith Wesson marka toplu tabanca, ders kitapları ile sınava giriş belgesi buldu.

“PSİKOLOJİK SORUNLUYDU”

Annesini vurduktan sonra götürüldüğü polis merkezinde olayın şokuyla konuşmakta zorlanan ve sürekli titreyen R.A.'nın, psikolojik sorunları bulunduğu öne sürüldü. Arkadaşları, “Sürekli annesiyle tartışıyor, ona karşı geliyordu. Okulda da arkadaşlarıyla kavga ederdi. Öğretmeni, bizi uyararak, onunla tartışmamamızı söylemişti. Ama böyle bir şey yapacağı aklımaza gelmezdi” dedi. TCDD'de hemzemin geçit kontrolörü olarak çalışan ve cinayet sırasında mesaide olduğu bildirilen baba Ali A. olayın ardından eve geldi. Sinir krizleri geçiren ve polislerce sakinleştirilen Ali A. açıklama yapmadı. 6 çocuk babası Ali A., memurluğun yanında Şakirpaşa Mahallesi'nde bir fırın ile odun satış deposu sahibi olduğu belirtildi. Olayı duyunca gelerek sokakta toplanan akrabaları kızı tarafından öldürülen S.A. için gözyaşı döktü. İçine kapanık yapısı olan ailenin, gelir düzeyinin iyi olduğu belirtilirken ailenin, zorunlu eğitim olan ilköğretimi bitiren kızlarını okula göndermedikleri saptandı. Türk Ceza Kanunu’nun 31/1’inci maddesi uyarınca suç işlediğinde 12 yaşını doldurmamış olan çocukların cezai sorumluluğu olmadığı, bu kişiler hakkında ceza kovuşturması yapılamayacağı, ancak çocuklara özgü güvenlik tedbirlerin uygunalabileceğini belirtildi. Yasaya göre, nüfus cüzdanına göre 12 yaşına dahi girmemiş olan R.A., gerçek yaşı belirleninceye kadar ceza sorumluluğu bulunmadığından koruma altına alınmak üzere Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Sitesi’ne teslim edileceği belirtildi.

Olay Yeri İnceleme ve Cinayet Bürosu ekiplerinin çalışmasından sonra S.A.'nın cenazesi Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırılırken, cinayetle ilgili soruşturma başlatıldı. Baba Ali A.'nın da ifadesine başvuruldu.

milliyet.com.tr'den alıntıdır.

Allah'ım nereye gidiyo bu insanlığın sonu :1shok:

az önce bende haberlerde izledim.
nedense şaşırmadım.
felaketlere alışıyoruz yavaş yavaş..
ne kötü..

Ayyy inanmiyorum yaaa.Kücücük cocuk annesini nasil öldürmeyi düsünebilir yaa.
Allah'im herkese hayirli evlat versin.

haberlerde izledim bende yaa ınanamadım.. Allah affetsin ne diyim çok tuhaf seyler olmaya basladı gercekten..

çocuğun cinayet işlemesi çok vahim,bir annenin kızını okula göndermemesi de vahim.kızlar okumalı okutulmalı.cehalet aldı başını gitti cinayetler işleniyo.ne günlere kaldık yaa.

anne hatalı kızını okutmak istememekle en büyük yanlışı yapmış ama bir evlat daha 13 yaşında nasıl böyle birşeyi düşünebilir nasıl bir cana o da anneye kıyabilirki:çok üzgünüm:

X