Sivilceli Ciltler Sivilce belası

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Öncelikle Kükürtlü sabunla sivilceli bölge yıkanmalı. Yaş maya ile yapılan bir maske vardı. O maske ciddi anlamda dönüştürüyor. Maya sivilceyi resmen temizliyor. Tam ölçü hatırlamıyorum ama bulabilirsiniz.

Bir Rus hanım var o da aspirinle bir karışım yapıyor . Bebek gibi yapmıştı yeğenimin yüzünü. Karbonat limon var. Yine fayda sağlayan. Benim bildiklerim bu kadar.

Benim kızımda 12 yaşında. Sizinki kadar olmasa da onunda yüzü sivilceli. Ama temiz baktığı zaman günlük yıkadığı zaman geçiyor. Bana çekmiş. Bende yıllarca sivilce ile mücadele ettim. En son 30 yaşıma doğru o ilacı kullandım. Çok şükür ondan sonra kalmadı. O ilacı doktora bi sorun. Kesin cözümü o çünkü. Diğerleri kalıcı bi çözüm sağlamıyor. Birde kızınıza cildinin yağlı olduğu için sivilce çıktığını, yağlı cildinde çok geç yaşlanacağını söyleyin. Geçektende 33 yaşım bitti hala yaşımı 24-25 sanıyorlar hiç kırışığım yok. Bende kızıma öyle söylüyorum bak bana ilerde yaşlanmayacaksın şanslısın diyorum☺️

Merhabalar.Konum taşınmaz ise çok sevinirim çünkü bu da bizim için bir dert.

Konuyu 15 yaşındaki kızım adına açıyorum.İki senedir yanak bölgesinde ciddi seviyede sivilcelenme var.Artik psikolojisini bozacak seviyeye geldi.Liseye başladığından beri kapatıcı kullanmasina izin veriyorum çünkü ruhsal olarak gerçekten kötü durumda ve evden çıkmak istemiyor.Malum tam ergenlik dönemi,tek bir büyük sivilce bile yaşıtlarını etkiliyorken kocaman iltihaplı sivilcelerle ve izlerle dolu bir yüzle psikolojisini siz düşünün.Şu an yüzü acıyor resmen sızlıyor...Tabi buna da şükür ama onu üzgün gördükçe ben de çok üzülüyorum,elimden de bir şey gelmiyor.

İki kez cildiyeye gittik çözüm olmadı.Hormonlarina da baktırdık (iki ayda bir regl oluyor) onda da bir problem yok dendi.
Bir sivilce ilacı var R... ile başlayan ama onun da yan etkileri çok fazla imiş.Zaten kaygı seviyesi yüksek bir çocuk psikolog desteği de almisti bir dönem(başka bir konu için).

Var mı önereceğiniz mucizeler yaratan bir doktor,bir ürün ,bir tavsiye ?
Biz ergenken cok yakin bir arkadasimda bu sorun vardi, ciddi butceler ayirdi bu konuya tek cozum o adini yazamadiginiz ilac oldu.

Ustelik kendisinde de kaygi bozuklugu vardı, psikolog ile ortak yurutulmustu tedavisi. Simdi ne leke kaldi yuzunde ne de tek bir sivilce. O ilac ortalama 7 ay gibi bir surede butun herseyi duzene soktu.

Bir baska arkadasimsa cilt katmanlarini soydurmustu sivilcesiz katmana ulasana dek.

Bir de kiziniza telkin edin yağli yemislerden, karacigeri yoracak sekerli karbonhidratli gidalardan uzak dursun.

Bu arada kapatici surmesini anliyorum ama o da sivilce olusumu tetikler, cunku gozenekleri nefes almiyor. Okuldan doner donmez alkol icerikli temizleyicilerle yuzunu temizlesin mutlaka. Alkol surmesine karsiysaniz sivilce karsiti tonikler var, once normal makyaj temizleme tonigi ile silsin ardindan sivilce karsiti tonikle silsin.

Gecmis olsun, yagli ciltlerin genel problemi bu.

Sivilcelerin tekrarlama ihtimali var diye okumuştum.Sanirim en son yine onu kullanacak.Yaşi küçük olmasa ısrarlı olacağım ama şimdilik kendisi de korktuğu için pek istekli değil.
İlacın adı Roaccutane ise ilacı bende kullandım o zaman 16 yaşındaydım ne yaptıysam geçmedi. Geçmeyince doktorum son çare bu ilacı verdi sadece bir hafta kullandım tamamen geçti hiçte tekrarlamadı

Hepinize çok teşekkür ederim 🙏Önerilerinizi dikkate alacağız,olmazsa son çare olarak o ilaca başlayacağız artık.

Konuyu 15 yaşındaki kızım adına açıyorum.İki senedir yanak bölgesinde ciddi seviyede sivilcelenme var.Artik psikolojisini bozacak seviyeye geldi.Liseye başladığından beri kapatıcı kullanmasina izin veriyorum çünkü ruhsal olarak gerçekten kötü durumda ve evden çıkmak istemiyor.Malum tam ergenlik dönemi,tek bir büyük sivilce bile yaşıtlarını etkiliyorken kocaman iltihaplı sivilcelerle ve izlerle dolu bir yüzle psikolojisini siz düşünün.Şu an yüzü acıyor resmen sızlıyor...Tabi buna da şükür ama onu üzgün gördükçe ben de çok üzülüyorum,elimden de bir şey gelmiyor.

İki kez cildiyeye gittik çözüm olmadı.Hormonlarina da baktırdık (iki ayda bir regl oluyor) onda da bir problem yok dendi.
Bir sivilce ilacı var R... ile başlayan ama onun da yan etkileri çok fazla imiş.Zaten kaygı seviyesi yüksek bir çocuk psikolog desteği de almisti bir dönem(başka bir konu için).

o yaşlarda bana da o ilaç verilmişti yan etkilerinden korkup almamıştım. Ben akupunktura gitmiştim. İstanbuldaysanız özel mesajdan size iletebilirim gittiğim yer. Tabi bir anda şak diye kesmemişti sivilceleri ama 2-3 ay içinde çok hafifletmişti.

Merhaba, kızınızın sivilceleri ne durumda acaba bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Bizde şu an aynı sorunları yaşıyoruz maalesef, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşır öneride bulunursanız mutlu olurum.

Bir arkadaş yastık kılıfı ve süt vb demiş. Yüzde yüz katılıyorum. Yastığını bir gün bı yüzü diğer gün diğer yüz sonra değiştirin.
Benim kızım da 13 yaşında çok çok kötü oldu yüzü. R... Benzeri Z.tanin ilaca başladık 6 aykullandi yüzü düzeldi. Başkası çözüm olmadı. Eninde sonunda bu ilaci kullanacak neden ergenligini sivilceli geçirsin?
Bir yan etkisi olma
Merhaba ilacı ne kadar süre kullandınız ve şu an ne durumda kızınızın cildi bilgi verebilir misiniz? Bizde çok sıkıntı yaşıyoruz şu an 😔

X