Saç Rengi ve Saç Boyama Siyahtan sarıya aşamalı dönüş olabilir mi ?

mrvkys

Hiç sevmemişsin beni aşk...
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2012
802
38
Kızlar saçlarım şuan sarı. Temmuzda bir kere oryal kullanıldı temmuzdan beri dip boyası yaptırdım sadece birkaç sefer. Sarı aslında yakışıyor ama kilo olduğu için yaşımdan büyük duruyorum sanki. O yüzden kilo verene kadar şöyle bir iki yıl falan siyah kullanmak istiyorum ama geri dönüşü zor olur diye korkuyorum. Şimdi birden siyah yapsam bir bir buçuk yıl siyah boyatsam sürekli ondan sonra yavaş yavaş koyu kahve küllü kahve diye bal köpüğü falan böyle yavaş yavaş sarıya dönsem olmaz mı ? Böyle yavaş yavaş yaparak yılları bulur sarışın olmam ama olsun belki ilerde fikrim değişir kahve tonlarında kalırım hiç sarı istemeyebilirim bilmiyorum. Ama şimdi aşırı derecede taktım siyah saça. Hata mi ederim siyaha boyatmakla ? Buğday tenliyim açık tenliyim yani siyah olmaz mı bana ? Kiloda olduğu için sarıdan nefret ettim şimdilik. Evde boyasam direkt siyah boyayı alıp süreceğim değil mi başka işlem yok ? Kuaförlere güvenemiyorum artık.

Bir yerde okudum siyahtan sonra kahve tonları bile tutmadı yazıyor ? Bu doğru mu gerçekten ? Kendi rengimde siyahtı ama şimdi korkuyorum siyah boyatırken. Ne önerirsiniz ? Siyahı çok istiyorum. Saçım uzun ve biraz çok. Kaç kutu boya gider 4 kutu yeter mi ?

Sarıdan önce de bir kere kendi saçımın üstüne çikolata kahve yaptırmıştım tutmadı mı acaba bilmiyorum çok fazla beğenmedim o yüzden şimdi siyah istiyorum. Küllü kahve falan yapsam mı diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Tutar mı ki küllü kahve ?

pek uzman sayılmam ama
bende koyudan sarıya dönmeye çalışıyorum biraz zor oluyor canım siyah yerine daha yumşak kahve tonlarına yada karamel tonlarına dönmeyi düşünebilirsin belki

pek uzman sayılmam ama
bende koyudan sarıya dönmeye çalışıyorum biraz zor oluyor canım siyah yerine daha yumşak kahve tonlarına yada karamel tonlarına dönmeyi düşünebilirsin belki

Teşekkür ederim canım verdiğin için :) Ya siyah ya da kahve tonları olacak zaten bakalım biraz daha düşüneyim. Çok zor ya karar vermek :)

canım bence kahve tonlarını seç siyahtan diğer renklere zor geçiş oluyor

birde ilerde sarı düşünüyorsan bayağı bir zaman alır kahveden daha kolay geçiş yapabilirsin

canım bence kahve tonlarını seç siyahtan diğer renklere zor geçiş oluyor

Çikolata kahve yaptırmıştım bundan önce ama sevmiyorum ya kahveyi. Siyah almayı düşünüyorum yarın bilmiyorum çok kararsızım. Kaç kutu yeterli olur sence ? Saçım uzun belimde ve kalın yani seyrek değil. 3 kutu yeter mi acaba ?

Ben geldim
Sakıınnn yapmaaa :rolleyes:
Canım ben siyahtan sarıya döndüm hemde Mavi siyah saçı 1 buçuk sene kullandım
6 ayda kızıl kullandım
Sonra sarı
Ve yıprandı saçlarım mahvoldu 3 senedir boyatmıyorum şimdi kendine geldi
Siyah işine hiç girme beni dinle :KK51:

Bence yapma kuaför değilim ama tecrübelerimden söylüyorum en fazla küllü kumralın koyu tonlarından devam et onlarda yarı kalıcı boyalardan olsun
siyahtan sarıya kademeli döneceğim dersen rengarenk bir kafan olur birden açtırıp dönmek istersen de saçların yanar
içinde kızıllık olmayan kahvelerden dönmesi kolay olur

Siyah zaten zayıf değil yüzü ortaya çıkardığı için daha kilolu gösterir. Pişman olursunuz bu konuda.geri dönüşte çok zor.yıllarca siyah ve sarı kullanıp saçlarını devamlı yıpratan biri olarak söylüyorum. Artık bu sene nasıl becerdim hala inanamıyorum ama, kendi doğal küllü orta kumral rengimi tutturdum ve artık boyayı bıraktım. Siz saçınızı 6 no koyu kumral boyayın bence.
Sert olmaz siyah gibi.dönüşüde çok kolay olur.

X