Siz olsanız ne yaparsınız

Eski işe dönmeyi dener misiniz

• Evet, denerdim.

OY: 6 60,0%
  • Tükürdüğünü yalamak olur, denemezdim.

OY: 4 40,0%

• Ankete Katılan
    10

whitesneaker

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2017
729
1.124
30
Herkese merhaba,

Konularıma aşina olanlar mutlaka vardır hep iş ile alakalı konular açıyorum. Mühendisim. 6 yıllık tecrübem var bunun yaklaşık 4 yılı ilk çalıştığım şirkette geçti.
Benim için çok iyi bir okuldu. Ortamı çok güzeldi. Rahat mı battı kendimi daha çok geliştirmek mi istedim bilmiyorum ama iş değiştirerek başka bir firmaya geçtim. Çok iyi ayrıldım. Büyük patron ve hissedarı “Bu kapı sana her zaman açık, ne zaman istersen gel. Telefonumuz 24 saat açık başın sıkıştığında mutlaka ara ne olursa olsun.” Dediler ve ben ordan ağlayarak ayrıldım. Tabi herşey güllük gülistanlık değildi. Sigorta maaş üzerinden yatmıyordu, yoğun mesaili çalışılıyordu. Ama mesai ücreti aldığımdan dolayı benim için artısı oluyordu.
Şuanki işimden nefret ediyorum. Sabahları kalkmak buraya gelmek eziyet gibi geliyor. Servisi var ama günümün neredeyse 2 saati yolda geçiyor. Ve taşındığımda bu süre artacak. Taşındığım yer eski iş yerime araba ile 10 dk mesafede olacak.
Eski şirketten başka bir birimde çalışan bir arkadaş ile görüştük birimden müdürün hiç memnun olmadığını artık müdürün de saldığını söyledi. Ben de bi gün ziyarete gidip kendimi hatırlatsam ve acaba o birime şef olmak için talebim olduğunu mu belirtsem diyorum. Çünkü benim şefim ben çıktıktan bir süre sonra ayrılmıştı ve benim yerine aldıkları kişiyi şef yapmışlar ama yetersiz görüyorlar.
Kafa olarak daha iyi olabilirim diye düşünüyorum. Sigortam yine maaşım üzerinden yatmayabilir ve Yılbaşı sonrası burada alacağım maaştan daha az alabilirim ama mesai yaparak dengeler yolda geçen vaktimi mesai olarak değerlendiririm gibi geliyor. Bir de orada özel sağlık sigortası olmayacak.
Sizce kısa bir ziyaret yapıp kendimi hatırlatmalı mıyım ? Dönmek için şef olmayı talep etmeli miyim ? İş aradığımı bilmiyorlar bu arada.
Yoksa tükürdüğünü yalamak mı olur bu ?
Burada gerçekten çok mutsuzum.
3. Bir seçenek başka iş bakmak fakat şuan ilanı bulunan firmaların çoğu ile görüştüm ama maalesef olumlu olarak dönen firma olmadı.
Fikirlerinizi bekliyorum.

Tükürdüğünü yalamak olmazdı ama sigorta işi sıkıntılı. Yasal değil yaptıkları. Siz sadece elinize geçen paraya bakmayın sigorta sadece bu işe yaramıyor. Ayrıca özel sağlık sigortası çok büyük artı, olmaması benim için vazgeçme nedeni olurdu. Siz biraz konfor alanınıza dönmeye çalışıyor gibisiniz. Üçüncü bir yeri düşünün ama bu feragat etmek istediğiniz detaylar aslında önemli noktalar, diğer yerleri de buna göre düşünün. Her şirketin bir sıkıntısı vardır ama bunlar temel haklar üzerinde olmamalı.

Tükürdüğünü yalamak olmazdı ama sigorta işi sıkıntılı. Yasal değil yaptıkları. Siz sadece elinize geçen paraya bakmayın sigorta sadece bu işe yaramıyor. Ayrıca özel sağlık sigortası çok büyük artı, olmaması benim için vazgeçme nedeni olurdu. Siz biraz konfor alanınıza dönmeye çalışıyor gibisiniz. Üçüncü bir yeri düşünün ama bu feragat etmek istediğiniz detaylar aslında önemli noktalar, diğer yerleri de buna göre düşünün. Her şirketin bir sıkıntısı vardır ama bunlar temel haklar üzerinde olmamalı.
Birkaç kişinin düzeltilmiş. Onu şart kılabilirim konuşurken.
Bir de burada psikolojim gerçekten bozuldu. Sürekli gerginim. Mutlu değilim. Oturup sohbet edebileceğim biri dahi yok. Konfor alanıma dönmeye çalışıyorum. Haklısınız. Evime yakın olsun, kafam rahat olsun istiyorum. Burada sürekli mobbing hissediyorum. Baskı sürekli sunumlar çalışmalar ve yetişemiyorum anlaşılmıyorum.

Sigortanızın mutlaka aldığınız maaş üzerinden yatırılmasını sağlayın bence sonuçta emekliliğinizden çalınıyor. Özel sağlık sigortası olması da bir artı tabii ki ama yolda çok fazla zamanınız geçiyorsa, bir kadın için evine yakın çalışmak da çok avantajlı. İş hayatında tükürdüğünü yalamak diye bir şey yok bence. Ben de iş görüşmeleri konusunda çekingen biriyim ama girişken arayan soran kendini hatırlatan insanlar bir şekilde istediklerini alıyorlar.

Başka iş bulamıyorum. 4 aydır aktif şekilde aramama rağmen.
Olabilir. Bazen ha diyince iş bulunmuyor. Bir iki ay daha deneyin.
Aklımız geçmişte yaşanan kötü şeyleri hep unutma meylinde. Bazen ben de aynısını düşünüyorum. Aslında şu işyerim iyiydi niye çıktım diyorum. Birkaç gün kafa yordukça yaşadığım kötü şeyleri hatırlıyorum. Çıktıysanız vardır bir bildiğiniz.

Peki siz eski yerinize kendinizi hatırlatınca şu anda çalışmakta olan ve beğenmedikleri şefi işten mi çıkaracaklar ?

bu bence hassas bir konu

çıkarılma sebebi siz olmayın da

memnun değilseler çıkarsınlar niye tutuyorlar.

Peki siz eski yerinize kendinizi hatırlatınca şu anda çalışmakta olan ve beğenmedikleri şefi işten mi çıkaracaklar ?

bu bence hassas bir konu

çıkarılma sebebi siz olmayın da

memnun değilseler çıkarsınlar niye tutuyorlar.
Yok en eski o olduğu şeftir. Zaten bi pozisyonda çalışıyor o ayrıca şef olmuş.
Ben gittiğimde şeflik etiketi kalkacaktır.
Kimseyi ekmeğinden etmem :)

Yok en eski o olduğu şeftir. Zaten bi pozisyonda çalışıyor o ayrıca şef olmuş.
Ben gittiğimde şeflik etiketi kalkacaktır.
Kimseyi ekmeğinden etmem :)

Karar sizin belki bir hatır sormaya bir çay içmeye gidebilirsiniz.

hayırlısı hakkınızda.

18 yıldır aynı yerde çalışıyorum iş görüşmesine gelirken bana trilyon verseler buraya gelmem demiştim.

hala geliyorum ve trilyon almıyorum büyük konuşmuşum :)

yolum uzak artıları kadar eksileri de var

ama sağlık ve çocuk konu olunca hassaslar sağ olsunlar.

sizin için önemli olan şeyler onlar içinde önemliyse eksiler gider artılar elde kalır

Aldığımız maaş üzerinden prim yatmamasının emeklilikte alacağımız maaşa ciddi etkisi var.
Bunun önemini yaş ilerleyince daha iyi anlıyor insan.
Üçüncü bir firma bulmam zor diyorsanız eski işyerinizden priminizin mümkün olduğunca maaşınıza yakın bir rakamdan yatmasını talep edebilirsiniz.
İş hayatında duygulara çok takılmamak gerekir dolayısıyla tükürdüğünü yalamak diye bir şey söz konusu değil.
Kişisel çıkarımıza uygun şekilde hareket ederiz iş hayatında.

Merhaba. Üniversiteden sonra ilk iş yeriniz olan yerden iyi ayrıldığınız için oraya dönmek tükürdüğünü yalamak sayılmaz bence. Ama tabii ki orada geleceğinizi görüyorsanız ve daha iyi pozisyonda dönme şansınız varsa mantıklı olur dönmek. Bizim işyerinde de satış direktörümüz (şimdi şirket ortağı oldu) tıpkı sizin yaşadığınız durumu yaşamış on beş yıl kadar önce, o da mühendis. Üniversiteden sonra ilk işi burasıymış, burada bir süre çalıştıktan sonra sonra çok daha iyi bir maaşla kurumsal bir yerde iş bulmuş. İşten ayrılırken de kurumsal yerde çalışmak istiyorum, o yüzden ayrılıyorum demiş. Yolun açık olsun demiş patron, iyi ayrılmış. Sonra orada sıkılınca (kurumsal yerde bürokrasi çok fazla, bir şeyleri değiştirmek mümkün olmuyor diye) tekrar buraya gelip konuşmuş, "Benim burasıyla ilgili fikirlerim var, burayı geliştirebileceğime inanıyorum" demiş ve satış direktörü olarak işe başlamış. Dediğim gibi daha da ilerledi sonrasında şartlar elverişli olunca.

Tükürdüğünü yalamak değildir bu, gözünüzü açtığınız işyerinde kalmak mantıklı değil çoğu zaman, tabii ki başka yerleri denemek hakkınız var. Bu sorun da olmayacaktır eski işyeriniz için. Eliniz güçlü de olacaktır maaşların tam gösterilmesi ve şef olarak dönmeniz konusunda. Bu şartları kabul etmezlerse dönmeyebilirsiniz zaten.

Bol şans diliyorum...

X