Sizce 4 tup bebek 1 asilamadan sonra tekrar tup bebek denemelimiyim.kizlar..

5deneme yaptım transfer dahi olamadım yaza 6.yi deneyeceğim yani planımız o yönde eger olmazsa bırakmayı düşünüyorum ama eşim zorluyor

5deneme yaptım transfer dahi olamadım yaza 6.yi deneyeceğim yani planımız o yönde eger olmazsa bırakmayı düşünüyorum ama eşim zorluyor
Özel degilse neden transfer e gidemediniz acaba? Hep aynı yerde mi oldu denemeler

Doğal siklusta transfer yaptır bnce hangisinde nasip olacagı bilinmez. Bu forumda cok okudum orta kalitede tutanların ama benim gibi 1.kalite ngsli embriyoların dusukle sonuclandıgını..
Canım rahim de bir sıkıntı yok değil mi?Benim adenomiyozis var rahimde, doktor ondan da tutmuyor olabilir dedi.Senin yaş kaç?Gerçi ngs’li kaliteli embriyo transfer ettirmişsin.Ne diyor doktor?

Merhaba kizlar 4 tup 1 asilamadan sonra sizce tup bebek denenmelimi..yoksa kaderimize razimi gelmeliyiz..bu tedavilerin yani sira..ek tedavilerde oldum..es zamanli..esimde bir problem yok..yas 40..yumurta rezerv azligi var..lutfen yorum yapin..uzulurum diye dusunmeden..biraz reell bakiyorum..maddi manevi biraz tedavilerde yoruldum..malum yas 40...tekrarmi denemeli ..bilemiyorum..isin icinden cikamadim..olasiligim cok az..
Hicbir sorun yokmusta Allah Allah.siz varya bi kafa dinlemelik tatile gidin kocanizla hicbisey düşünmeyin kafanizi once bi dağıtın sonra gelin tabiki bikmadn usanmadan tup bebege devam edin

Ben de rezerv hastasıyım bir çok tedavi gördüm yumurtalarım boş ya da kalitesiz çıktı.
Standart tüp bebekte yaptım ilaçsız da. Büyüme iğnesi de kullanıldı ot kür kullanmadığım şey kalmadı. Yumurtamın 7 olduğu aylar oldu ama genel olarak 3-4 be 1 tanesi döllenmedi yumurta kaliteli olmadığı için.

E2 hep çok iyi çıktı doktorlar beni çok ümitlendirdi o yüzden. E2 iyi ilerliyor tedavi güzel gidiyor vs. Yok yok yok.
Ailem de böyle bir sorun yaşayan yok ama yine de bir genetik tahlil yapalım kromozom analizi yaptırdık temiz. Bülent Tıraşta Prp yaptırdım fayda etmedi.

Yapmadığım şey kalmadı iptal edilen tedavilerle vs 15 kez denedik. 3 tanesini yaşadığım şehirdeki 3 ayrı merkezde, İzmir İrenbe Kaan Bozkurtta, Bülent Tıraşta, Denizli de yumurta rezervi hastası çok olan ve ilaçsız yapan Yunus Aydın diye bi doçent varmış diye baya araştırıp gittim adam her yolu denedi 7-8 ay ara vermeden opu oldum ve en son donasyon dedi.. Yaş mı görünürde 28 ama biyolojik yaşım 50 Artık pes ettim….. Doktora adım atmaya korkuyorum.

Ben de rezerv hastasıyım bir çok tedavi gördüm yumurtalarım boş ya da kalitesiz çıktı.
Standart tüp bebekte yaptım ilaçsız da. Büyüme iğnesi de kullanıldı ot kür kullanmadığım şey kalmadı. Yumurtamın 7 olduğu aylar oldu ama genel olarak 3-4 be 1 tanesi döllenmedi yumurta kaliteli olmadığı için.

E2 hep çok iyi çıktı doktorlar beni çok ümitlendirdi o yüzden. E2 iyi ilerliyor tedavi güzel gidiyor vs. Yok yok yok.
Ailem de böyle bir sorun yaşayan yok ama yine de bir genetik tahlil yapalım kromozom analizi yaptırdık temiz. Bülent Tıraşta Prp yaptırdım fayda etmedi.

Yapmadığım şey kalmadı iptal edilen tedavilerle vs 15 kez denedik. 3 tanesini yaşadığım şehirdeki 3 ayrı merkezde, İzmir İrenbe Kaan Bozkurtta, Bülent Tıraşta, Denizli de yumurta rezervi hastası çok olan ve ilaçsız yapan Yunus Aydın diye bi doçent varmış diye baya araştırıp gittim adam her yolu denedi 7-8 ay ara vermeden opu oldum ve en son donasyon dedi.. Yaş mı görünürde 28 ama biyolojik yaşım 50 Artık pes ettim….. Doktora adım atmaya korkuyorum.
Canım Allah ‘tan umut kesilmez.İnşallah olur birgün 🙏

Canım rahim de bir sıkıntı yok değil mi?Benim adenomiyozis var rahimde, doktor ondan da tutmuyor olabilir dedi.Senin yaş kaç?Gerçi ngs’li kaliteli embriyo transfer ettirmişsin.Ne diyor doktor?
Yas 36, rahimde sorun yok. Erkek infertilitesi var bizde. Embriyo sayısı 1-2 gecmiyor. İlk tedavi de bir embriyo oldu negatif sonuclandı. İkinci tedavi tek embriyo blast ngsli pozitif düşükle sonuclandı. Üçüncü tedavide hiçbir yumurta dollenmedi.boylece 8 yılı devirdik bu yolda.. İlk ikisi bahcecide üçüncü memorial şişlide yaptırdm. Düşükle ilgili drum olabilecegini soyledi tıp herseyi acıklayamıyor dedi. Genetik testlerde herseye bakılmıyormus aslında anne karnına embriyo geliştikcede hasara uğrayıp dusebilirmiş. Yapana kadr mutlaka yaptırın snra olabilir boyle seyler diyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun..

Kizlar tek tek yorumlarinizi okudum..sonradan yorum yapan arkadaslara...cok tesekkur ederim oncelikle.tup bebek sektoru karmakarisik..bencede sansmi allahtanmi...bilmiyorum..sansim cok az tabikide biliyorum..ama diyorumki..cok yorgunum.ne yApmaliyim.benim gibi eminim cok arkadas var burada...doktorlarda..aciklama yapmiyor...olasiliklardan belki oturu..kendi doktoruma mesaj attim..doncem dedi ama..donmedi..onunda inanci yok tabi ...3 tedavide cevap vermedi tedavim...hayata kusmekmi gerek bu noktada...inanclarim kayboldu resmen..o yuzden bu topigi acma geregi duydum..negatif bir paylasim degildi amacim..niyetim..sadece cozum odakliydi...cansiniz..yorum yapan..yada okuyup..diyecek bisey bulamayan..herkese sevgiler..

İsim mi değiştirdin canim ben de diyorum benim hikayem gibi

Matmazela Matmazela sen kadar guclu bir kadınsın seni tebrik ediyorum. 15 deneme dile kolay..ilk defa duyuyorum bu kdr deneme yapanı. Rabbim bu cumanın hurmetine bir mucizede en kısa zamanda sana nasip etsin cnm. Bu yolda emek veren herkesin kucagını doldursun Rabbim 🤲🤲🤲

@eunja Gerçekten dile kolay.. Ne desem az kalır yaşadıklarımın, hissettiklerimin yanında.... Amin Allah kimseye yaşatmasın isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin :KK200:

Yas 36, rahimde sorun yok. Erkek infertilitesi var bizde. Embriyo sayısı 1-2 gecmiyor. İlk tedavi de bir embriyo oldu negatif sonuclandı. İkinci tedavi tek embriyo blast ngsli pozitif düşükle sonuclandı. Üçüncü tedavide hiçbir yumurta dollenmedi.boylece 8 yılı devirdik bu yolda.. İlk ikisi bahcecide üçüncü memorial şişlide yaptırdm. Düşükle ilgili drum olabilecegini soyledi tıp herseyi acıklayamıyor dedi. Genetik testlerde herseye bakılmıyormus aslında anne karnına embriyo geliştikcede hasara uğrayıp dusebilirmiş. Yapana kadr mutlaka yaptırın snra olabilir boyle seyler diyorlar. Allah hepimizin yardımcısı olsun..
Canım kaderden öte yol yokmuş.Üzülüyor insan, biz de 6 senedir uğraşıyoruz.Zaten geç evlenmiştim , yaş oldu 40, önceki 5 denemede de tutmayınca hepten umutsuzluğa kapıldım. Ama yumurta varken de devam edeyim diyorum.İnşallah canım bizim de yüzümüz Güler bir gün 🙏💜

Canimm..masallah...ne guzel...ben inan maddi manevi sarsildim..kullandigim..ilaclar..ya hangi birini anlatiyim..maddiyat hic onemli degil...ama gucum biraz kalmadi..cok tesekkur ederim yorum yaptigin icin..peki..7. Denemede..sence ne etkiliydi..tamamiyle kismetmiydi..neden dogru zaman 7. Denemeydi..
tamamiyle kısmetti canım hatta 7 embriyom.vardi bnim hep çift transfer oldum sona bir tek bu kalmıştı.koydurmak hiç istemedim.yeniden başlayalım tedaviye dedi.ama doktr şansımızı deneyelim istedi hiç umudum olmasada koydurdum.aksam 5 te transfer oldum 1 saat sonra esimle yemeğe gittik
ertesi günü normal işime gittim hic yatmadim yediğime ictigime dikkat etmedim.nasipte varsa oluyr demekki tahlile bile yaptırmadı demesinler diye yaptrdm ve şok oldum.sende asla pes etme bn bu olmasaydı bastan başlayacaktım tedaviye

tabiki pes etme doktr değiştir bn 2 aşılama denedim olmadı 7. tup bebek denememde hamile kaldım.insana asla anne olamayacakmış hissi geliyr seni çok iyi alıyrm ama pes etme elbet birgün seninde olucaktr allahım nasip ederse.
Merhaba
Bursa’da olduğunuzu anladım, laparoskopi ameliyatı olmuşsunuz bu konu hakkında bana bilgi verir misiniz nerde oldunuz nerde hsg çektirdiniz vb? Teşekkürler

X