sizce iyi mi kötü mü ??

burcuerdem

MucizeniBağışlaRabbim
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2010
1.978
11
merhaba arkadaşlar evlendikten 1 ay sonra idrar yaparken yanma şikayetiyle doktora gitmiştim alttan muayene ve idrar tahlilim yapılmıştı idrar tahlilim temiz çıktı doktor sistit oldugumu söylemişti alttan muayene sırasındada smear testi için parça aldı ve patolojiye yollamıştı sonucu 2 hafta önce aldım ama daha gösteremedim bi aksilik çıkmazsa hafta içi göstercegim sonuç söyle;
TANI:
Smear Yeterliliği:
-Smear değerlendirmeye elverişlidir.
Endoservikal ve/veya skuamöz metaplazik hücre:Var
Genel Degerlendirme:
-Negatif(İntraepitelyal lezyon ya da malignite bulgusu görülmedi)
iltihaba bağlı reaktif hücresel degişiklikler
YORUM VE AÇIKLAMA:
Yoğun inflamasyon nedeniyle tedaviden sonra smear tekrarı önerilir.

yukarıda yazdıgım gibi kızlar kafama hücre var yazıyo olması takıldı bu test bildigim kadarıyla rahim kanser taraması için içime şimdi korku düştü aranızda deneyim sahibi olan vardır sizde bunun açıklaması ne olabilir?

merhaba arkadaşlar evlendikten 1 ay sonra idrar yaparken yanma şikayetiyle doktora gitmiştim alttan muayene ve idrar tahlilim yapılmıştı idrar tahlilim temiz çıktı doktor sistit oldugumu söylemişti alttan muayene sırasındada smear testi için parça aldı ve patolojiye yollamıştı sonucu 2 hafta önce aldım ama daha gösteremedim bi aksilik çıkmazsa hafta içi göstercegim sonuç söyle;
TANI:
Smear Yeterliliği:
-Smear değerlendirmeye elverişlidir.
Endoservikal ve/veya skuamöz metaplazik hücre:VarGenel Degerlendirme:
-Negatif(İntraepitelyal lezyon ya da malignite bulgusu görülmedi)iltihaba bağlı reaktif hücresel degişiklikler
YORUM VE AÇIKLAMA:
Yoğun inflamasyon nedeniyle tedaviden sonra smear tekrarı önerilir.

yukarıda yazdıgım gibi kızlar kafama hücre var yazıyo olması takıldı bu test bildigim kadarıyla rahim kanser taraması için içime şimdi korku düştü aranızda deneyim sahibi olan vardır sizde bunun açıklaması ne olabilir?

Kırmızı renk; çıkması gereken sonuç

Yeşil renk allah korusun kanser teşhisi ve seninki negatif yazıyor hiç korkma canım

Mor renk de yoğun iltihap, sistit kaynaklı o da, antibiyotik kullandıysan;
iltihap büyük oranda kaybolmuştur.

Endişe etme canım.

ohhhhhhh inş öyledir tatlım yaaaa çok ama çooooooooook tşk ederim içimi rahatlattın

Canım korkma,
babamda kanser çıkmıştı da ne yazınca pozitif olur çok iyi biliyorum malesef senağlama
Ama çok şükür 4 yıl oldu atlalltı ve daha hiç tekrarlamadı allah korusun.

Branşım fen bilgisi o nedenle tıbbi bilgilere karşı ilgiliyim.

Tabi ki hekim en iyi sonucu söyler ama o kötü hastalık yok ondan eminim.
Geçmiş olsun canım

evet canım iltihaptan başka hiç bi sorunun yok o da zaten tedavisi kolay bişey:) çok geçmiş olsun:)

X