Deri ve Cilt Hastalıkları Sizce uyuz muyum

papatyansb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2022
42
2
35
1.5 ay önce esimde kasintı basladi sonra kızimla bana gecti oyle asiri derecede bi kasinti yok ama bizim soyle bi sorunumuz var elimizi degdigimiz an kasinti oluyor ve sivilce gibi kirmizi dokuntu oluyor kasidigimiz yer disarida hic bi sekilde kasinti yok parmak aralarinda bileklerde hic olmadi gobek bel ve bacak bolgesinde yogunlukta.3 cildiyeci gordu uyuz degilsiniz dedi ve bugun yine gittik uyuz ihtimalini dusunerek hareket edelim dedi kwellada losyon ve bilaxten ilac verdi sizce uyuz muyuz dur belirtileri nasil lutfen yardimci olun

Sivrisinek ısırığı sanmıştım ama gittikçe çoğalmaya başladı. Devlet hastanesine gittim doktor uzaktan baktı. Sonra özel hastaneye gittim ve yakından büyüteçle bakıp uyuzda görülen bir “tünel “ gördüm dedi. Kesin uyuz yani. Permetrine direnç geliştirmiş uyuz bu yüzden eczacının yaptığı özel bir formül ilaç verdi. 3 gün üstüste kullanılan ve 3 hafta boyunca 4 gün aralıkla kullanmam gerekiyormuş. Uyuzda sürekli kaşınılmıyor. Aynı sivrisinek ısırığı gibi, daha çok akşam saatlerinde Veya arada. Ama şüpheniz varsa daha çokyayılmadan düzgün bakan bir doktora gidin.

Nasıl bir ilaç verdi ve evde neleri nasıl temizlediniz? Açıklarsanız çok sevinirim.
evde oglumun herseyi ayriydi ..mesela camasirlarini cikarip banyoya atacagi zaman onunkileri kirli sepetine degil de dogrudan makinaya atiyorduk yuksek derecede yikiyorduk ..

doktor ilac olarak 3 farkli merhem vermisti isimlerini hatirlamiyorim e nabiz uzerinden verebilirim ama ne kadar dogru olur bilmiyorum

o kremlerri bitene kadar kullandik

bizle fazla temas etmedi ilaclari ben sürdüm elimle ama hemen ellerimi sabunla yikadim ...

cocuklarin yataklarini hic degistirmedik mesela herkes kendi yerinde yatti carsafi yastigi ayriydi ...ve onun caraf yaatigini hic banyoda bekletmeyip hemen yikadik ..

X