Sorun bende mi eltimle görümcemde mi

Tsgzm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2021
2
0
32
Merhaba kızlar, kk uzun zamandır takip ediyorum fakat yeni üye oldum, güzel görüşlerinize ihtiyacım var.8yıllık evliyim,bir eltim bir de görümcem var. Eltim en başından benimle yarışan, bunu bazen açık açık dile getiren biri. Evine kabul etmez hep sana geleyim der bahanesi de çocukluymus evi batıyormuş, ben de hem çocuklu hem çalışan ama nedense bunu hiç bahane etmedim,ama son zamanlarda 3geleyim diyorsa 1 kabul ettim. En ufak konuda bile bin bir türlü yalan söyler, bir de onun bulunduğu bir kaç ortamda bazı kıymetli eşyalarım kayboldu, en son kaybolani gene bin bir türlü yalanla getirdi verdi. Eşimin hatrına herşeye sustum, kardeşi ile arasi bozulmasın dedim adamın hiç birşeyden haberi yok görseniz onun olmadığı yerde yılan gibi sokuyor kocasının yanında da melek gibi, yani ben olsam ben de o kötülükleri ondan beklemem. Başta kv oğluna söylemiş bazı şeyleri ama oğlu bosanayim deyince susmuş artık, yuvası dağılmasın diye.Benim annem ve yengelerim kardeş gibiydiler, ne olursa olsun iyi geçineyim yaşça da benden küçük niyetimin kötü olmadığını görür belki o da düzelir dedim yok hala aynı. Neyse buna alıştım artık idare ediyorum kafama takıp kendimi üzmüyorum derken o çok sevip önemsediğim, maddi manevi hep yanında olmaya çalıştığım görümcem öyle değişti öyle tuhaflasti ki artık ne yapacağımı şaşırdım. Bı işi düşsün ağzından ablacım ablacım eksik olmuyor, diğer türlü kayınvalideme gidiyoruz kendisi bekar anne evinde malum, ne ayağa kalkıp karşılayım hoş geldin diyeyim hiç bir şey yok. Teyzelerinin kuzenlerinin yanında beni tersliyor, benden de 5yas küçük bu arada ha büyük olsa bile terslemesi gerekmez. Neyse sineye çektim, en son gittiğimizde yine sanki ben oraya hiç gitmemisim gibi davrandı 10-15dk sonra lütfedip ağız ucuyla bi hoş geldin diyebildi. Tabi ben daha kendimi sorguluyorum sorun bende mi ben mi yanlış anlıyorum diye. 1saat sonra eltim geldi resmen kapıda ayakta karşıladı, sarıldı hoş geldin dedi ben şok oldum. Sonra iyice sinirlerim bozuldu, çünkü eltim görümcemi çok üzdü hala da yok sayar,her fırsatta sinir eder. Yüzüm düştü tabi. Eşimle namaz kılmaya geçtik yan odaya, ne oldu diye sordu artık dayanamadım söyledim, istersen gidelim dedi neyse dedim biraz daha duralım annene ayıp olmasın ,1-2 saat oturduk sabahki işlerimizi bahane edip kalkalım dedim eşime. Bir kaç gün sonra aradım kayinvalimdemi, x le aramızda benim bilmediğim farkında olmadan bir sorun mu geçti ki bana böyle yapıyor anne dedim yok kuzum o seni çok seviyor falan filan dedi, ama dedim ben çok kırıldım. Kaç gün oldu ne önemseyen var ne birşey. Eltim azıcık surat yapsa kırıldım demesine bile gerek kalmadan arayıp çaya gel kahveye gel derler ki araları bozulmasın. Ben açık açık kırıldığımi söylediğim halde kimsenin umrunda değil,bu da beni daha çok kırıyor ve evlerine gitmek istemiyorum. Evlerimiz yakın normalde sık sık görüşüyoruz ama bu ara 10gün oldu gitmiyorum, sizce gitmemeye devam edip tavrimi göstereyim mi nasıl bir yol izleyim kızlar. Bir de sanıyorlar ki eşim beni götürüyor onlara ama her seferinde ben derim hadi annenlere gidelim diye, 10gundur demiyorum aklına bile gelmiyor, bir tek bugün işi var evde uzun süre yalnız kalacağım onun için götüreyim tek kalma dedi kabul etmedim. Yani biraz da burada mı yanlış yapıyorum bizde anne baba aile kıymetlidir öyle de olması gerekir, eşim anne baba rızası alsın dualarını alalım diye ben ondan önce düşünüyorum, ama saniyorlar ki oğulları cepte, öbür gelin de tam tersi ne doğru düzgün gelir ne evine kabul eder o oğullarını kaybetme korkusu sarmış o yüzden de onlara karşı hep daha ilgililer. Yani tek istediğim insan yerine konmak bunun için illa kötülük mü yapmak gerekiyor kızlar. Kıymetli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim,sevgiyle kalın.

Bende küçük gelin olarak buna benzer sorunlar yaşıyorum eltim her lafı söyler herkesi herkese rezil eder ama kv ve kp sorsan o açık sözlü ondan öyle der susarlar ne yapsa örterler ben 1 defa tavır yaptım ki eşimin desteği ile(bana hak vermişti) telefonlarını bile isteye açmadım eşimi ararlarsa hep duşta veya uyuyor dedirttim ve evlerine gitmedim o zaman anladılar hatalarını🤦🏻‍♀️ Bence sizde tavrınıza devam edin yoksa inanın bu böyle sürer gider bi laf vardır doğruluğuna çok inanır oldum deveye diken insana …. Lazım diye 👍🏻 Tam o haldeyiz ikimizde 😂

Ay haklısınız vallahi dediğiniz gibi oluyor maalesef 🤭tavrıma devam edeyim o vakit😅

öncelikle merhaba ye i katıldım bu siteye pek bilmiyorum bi yanlışım olursaözür dilerim benim de yeni evliyim eltim baştan beri soguk davranıyor benim hiç sorunum yok beni kıskanıyor dügünüm oldu düğünden sonra kıskançlık kirizine girdi nedenini bilmiyorum 3 gün üst üste dügnü oldu birsürü altınları varmış hepsini yemiş içmiş gezmiş bende yokluk içinde büyüdügüm için gerisini düşünüyor herzaman evime geliyor dört dörtlük agırlıyorum herşey eksiksin enim evimden gittikten sonra duruma söz atıyor saçma sapan hareketler yapıyor kaynanam ikimize eşit davranıyor yemek yiyorduk hepimiz görümce de tuzlugu yuzüme fırlatır gibi atı resmen eşim gördü sinirlendi bende üzüldüm içe kapanık oldugu için beli etmem kimseye eşimle eve gittik ben gördüm dedi annesine söyledi bak dedi sen birşey söylemesen ben söylerim hayırdır falan dedi akılı olsun saçma sapan hareketler
yapmasın dedi ben o hareketinden sonra ne evime cagırdım nede onun oldugu yerde kaldım eşim iyi niyetli gelsin dedi ben istemiyorum dedim o utansın dedi utanmaz bir insan kocasının arkasından takılıp geliyor arsız bende evime geldi ne yüzüne baktım nede hoş geldin dedim evime geldiğinede ne beni sorması ne konuşması bazen böyögöz göz göze geliyorumbana pis pis bakıyor
ben napmalıyım çok zoruma gitti o hareketi ama allaha havale etti
siz benden büyüksünüz sizin görüşlerinizi almak istiyorum

Yaş küçükse neyazıkki eziyorlar evet. Sizin dışınızdaki herkes haksız bence. Benim başıma gelmedi itiraf edeyim gelse hemen boşardım. Biraz dişli olmak lazım

X