Sorun eşim..

Morelinda

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2024
3
2
Selam kızlar dertlendiğim bir konu var 8 yıllık evliyim bu benim ikinci , eşimin ilk evliliği. Ben 30 eşim 34 yaşında çocuğum var ve yedi aylık hamileyim Eşimle severek evlendik. İşinden dolayı başka bir şehire geldik. Bize karşı çok iyi , ilgili bir baba. Birbirimizi çok seviyoruz . Ve çokta güzel giden sakın bir evliliğimiz vardı taaa ki bişi öğrenene kadar..Dertlendiğim konu şu Eşim bu sıralar çok sık çıkmaya başladı şüphelendiğim için bir süre wpten takip ettim aldatma vs yok. arkadaşlarıyla geziyormuş. Ama pek tekin değiller biri hapisten çıkmış diğeri desem gözüm tutmadı. Ve sürekli eşime akşam vakti mesaj atıyorlar hadi çık gel takılalım gibisinden. Eşim de çıkıyorum diyor çıkıyor. Daha Sonrasında öğrendim ki bunlar beraber cigara içiyorlarmış. Eşim zaten günde bir iki paket sigara içen biri. Sigara kokusundan farklı bir kokudan anladım ve ilk defa evde içtiğini gördüm. bu da ne diye sorduğumda o da bana ergenliğinden gelen birşey olduğunu çok küçük bişi ve takılmamam gerektiğini ayda yılda bir içtiğini normal bir bitki olduğunu söyledi. Ne olduğu konusunda fikrim olmadığı için kurcalamadım. Ama ayda bir dediği şeyi hep içmeye başladı. Artık kokudan anlıyordum yani gebelikten dolayı koku hassasiyetim var.Eşim sinirli biri sinirine iyi geldiğini ve yorgunluğunu aldığını söyledi. Kendimi kandırılmış gibi hissettim daha önce bahsetmediği için. Araştırdım bu içtiği otu. Sonradan anladım iyi bişi olmadığını. O akşam tekrar arkadaşına msj atmış gel içek demiş. Zaten aramız iyi değildi bu yüzden msj attım sakın eve gelme bitti yazdım. Eve geldi Büyük bir tartışma çıktı o kadar öfkelendim ki arkadaşlarına küfür ettim normalde asla küfür etmem . O arkadaşlarından uzak dur ve birdaha içmemesi gerektiğini söyledim. Birdaha arkadaşlarım hakkında böyle konuşma dedi ben içiyorum dedi ben buyum dedi şok oldum. Bana saygısız dedi sen ne annenden ne babandan ne eski eşinden saygı görmemişsin beni takip etmenden sıkıldım beni bir sal bana güvenmesini öğren sana yanlış yapmam dedi zaten eski eş deyince beynimden vurulmuşa döndüm . ya ne alaka eski eş delirdim resmen.Sonra sen çok mu iyisin demeye başladı..ona göre iyi bir anne değilmişim nereden vuracağını şaşırdı kızım geç konuştu diye. Ve geç uyanıyoruz diye zaten kendisinin bizimle yemek yediği yok. Yediği zamanlar nadir..Ne kahvaltı ne akşam yemeği.. Gebelikten dolayı birkaç zamandır geç kalkıyoruz ona söylendi beyefendi. Anlaşamadığımızı yorulduğumu Boşanmak istediğimi söyledim. Çocuklar için iyi olmiyacağını söyledi. Çocukları ve bizi düşünseydin böyle şeyler yapmazdın dedim. Resmen arkadaşları için beni hiçe saydı. Sonra Annemi aradım olayları ona anlattım. Şok oldu asla beklemiyormuş ondan. Ertesi gün abisini aradım bu arada çok kalabalık bir ailesi var ve dindarlar. Çok çekiniyor abisinden. Ona da olayı anlattım tabi şok oldu. . Birkez lisedeyken yakalamışlar söz vermiş birdaha olmaz diye. İşte Sonra diğer abisi aradı. Benim gitmemem için ikna ediyorlar. Biz oraya gelcez onunla konuşucaz dediler. Anne baba yaşlı ve hasta zaten onlara söylemeyin üzülür dedim. Eşimle Birkaç gündür hiç konuşmuyoruz ve boşanmanın eşiğindeyiz ailem yakın olsaydı çoktan gitmiştim. Artık psikolojik olarak kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Siz olsanız ne yaparsınız ikinci evliliğim olduğu için babamdan çok çekiniyorum 😞

Son düzenleme:
Selam kızlar dertlendiğim bir konu var 8 yıllık evliyim bu benim ikinci , eşimin ilk evliliği. Ben 30 eşim 34 yaşında çocuğum var ve yedi aylık hamileyim Eşimle severek evlendik. Ataması çıkınca başka bir şehire geldik. Bize karşı çok iyi , ilgili bir baba. Birbirimizi çok seviyoruz . Ve çokta güzel giden sakın bir evliliğimiz vardı taaa ki bişi öğrenene kadar..Dertlendiğim konu şu Eşim bu sıralar çok sık çıkmaya başladı şüphelendiğim için bir süre wpten takip ettim aldatma vs yok. arkadaşlarıyla geziyormuş. Ama pek tekin değiller biri hapisten çıkmış diğeri desem gözüm tutmadı. Ve sürekli eşime akşam vakti mesaj atıyorlar hadi çık gel takılalım gibisinden. Eşim de çıkıyorum diyor çıkıyor. Daha Sonrasında öğrendim ki bunlar beraber cigara içiyorlarmış. Eşim zaten günde bir iki paket sigara içen biri. Sigara kokusundan farklı bir kokudan anladım ve ilk defa evde içtiğini gördüm. bu da ne diye sorduğumda o da bana ergenliğinden gelen birşey olduğunu çok küçük bişi ve takılmamam gerektiğini ayda yılda bir içtiğini normal bir bitki olduğunu söyledi. Ne olduğu konusunda fikrim olmadığı için kurcalamadım. Ama ayda bir dediği şeyi hep içmeye başladı. Artık kokudan anlıyordum yani gebelikten dolayı koku hassasiyetim var.Eşim sinirli biri sinirine iyi geldiğini ve yorgunluğunu aldığını söyledi. Kendimi kandırılmış gibi hissettim daha önce bahsetmediği için. Araştırdım bu içtiği otu. Sonradan anladım iyi bişi olmadığını. O akşam tekrar arkadaşına msj atmış gel içek demiş. Zaten aramız iyi değildi bu yüzden msj attım sakın eve gelme bitti yazdım. Eve geldi Büyük bir tartışma çıktı o kadar öfkelendim ki arkadaşlarına küfür ettim normalde asla küfür etmem . O arkadaşlarından uzak dur ve birdaha içmemesi gerektiğini söyledim. Birdaha arkadaşlarım hakkında böyle konuşma dedi ben içiyorum dedi ben buyum dedi şok oldum. Bana saygısız dedi sen ne annenden ne babandan ne eski eşinden saygı görmemişsin beni takip etmenden sıkıldım beni bir sal bana güvenmesini öğren sana yanlış yapmam dedi zaten eski eş deyince beynimden vurulmuşa döndüm . ya ne alaka eski eş delirdim resmen.Sonra sen çok mu iyisin demeye başladı..ona göre iyi bir anne değilmişim nereden vuracağını şaşırdı kızım geç konuştu diye. Ve geç uyanıyoruz diye zaten kendisinin bizimle yemek yediği yok. Yediği zamanlar nadir..Ne kahvaltı ne akşam yemeği.. Gebelikten dolayı birkaç zamandır geç kalkıyoruz ona söylendi beyefendi. Anlaşamadığımızı yorulduğumu Boşanmak istediğimi söyledim. Çocuklar için iyi olmiyacağını söyledi. Çocukları ve bizi düşünseydin böyle şeyler yapmazdın dedim. Resmen arkadaşları için beni hiçe saydı. Sonra Annemi aradım olayları ona anlattım. Şok oldu asla beklemiyormuş ondan. Ertesi gün abisini aradım bu arada çok kalabalık bir ailesi var ve dindarlar. Çok çekiniyor abisinden. Ona da olayı anlattım tabi şok oldu. . Birkez lisedeyken yakalamışlar söz vermiş birdaha olmaz diye. İşte Sonra diğer abisi aradı. Benim gitmemem için ikna ediyorlar. Biz oraya gelcez onunla konuşucaz dediler. Anne baba yaşlı ve hasta zaten onlara söylemeyin üzülür dedim. Eşimle Birkaç gündür hiç konuşmuyoruz ve boşanmanın eşiğindeyiz ailem yakın olsaydı çoktan gitmiştim. Artık psikolojik olarak kendimi hiç iyi hissetmiyorum. Siz olsanız ne yaparsınız ikinci evliliğim olduğu için babamdan çok çekiniyorum 😞

Madde kullanmasına neden göz yumacakmışsınız. Çok seviyorsa arkdaşlarını neden evlenmiş. İki tane çocuk sahibi adamın daha düzgün davranması gerekir. tepkinizde sonuna kadar haklısınız kesinlikle taviz vermeyin.
Eski eş konusunu açması çok çiğ bir hareket. Böyle şeyleri başına kakan biri ile evli kalmak çok zor

Niye hemen herkese duyurdunuz ?
Geri barişsaniz bile eşiniz size billenir .
Biraz sabırlı olun ,gerçektende salın .
Korktum çünkü. Dünya hali Bu yüzden başına bişi gelirse ailesinin ve ailemin bilmesini istedim. Onun basit dediği şey bana göre basit değil ben hayatımda ağzıma sigara sürmemiş biriyim sigaraya karşıyken ve bırakmasını isterken..

Madde kullanmasına neden göz yumacakmışsınız. Çok seviyorsa arkdaşlarını neden evlenmiş. İki tane çocuk sahibi adamın daha düzgün davranması gerekir. tepkinizde sonuna kadar haklısınız kesinlikle taviz vermeyin.
Eski eş konusunu açması çok çiğ bir hareket. Böyle şeyleri başına kakan biri ile evli kalmak çok zor
Teşekkür ederim yorumunuz için. Öyle yapacağım

Boşanacaksanız herkese duyurmanız normal olan ama maalesef ki boşanacaksınız gibi gelmedi. O sebeple herkese duyurmanız yukarıdaki arkadaşı da dediği gibi eşinizi daha çok bileyebilir. Affedilecek bir yanı yok ve siz haklısınız orası ayrı.

Babana "Baba madde kullanmaya başladı çocuklar için korkuyorum sinirli biri oldu bir gün bize zarar verecek diye korkuyorum madde bulamayınca neler yaptıklarını haberlerde görüyorsun" diyeceksin ve boşanacaksın.

X