Sperm düşüklüğü

Melisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2023
9
4
27
Arkadaşlar merhaba öncelikle neredeyse 2 yıllık evliyim ve gebelik planladık fakat sonuç alamadık en son sperm testine gittik ve sperm sayısı 10 milyon çıktı sonra renkli ultrason çektirmemiz gerektiği söyledi, çektirdikten sonra eşimin sol yumurtalık varicosal tespit edildi, ameliyat oldu bu süreçte adegenofert diye bir takviye edici gıda kullanmamız gerektiğini söyledi doktor en az 3 ay hemde , 3 ay sonunda tekrardan sperm testi yaptırmanızı istedi umarım sonuçları iyi çıkar , bu durumları yaşayanlar benimle süreci paylaşabilir mi bu arada ben de süreci paylaşacağım.

Arkadaşlar merhaba öncelikle neredeyse 2 yıllık evliyim ve gebelik planladık fakat sonuç alamadık en son sperm testine gittik ve sperm sayısı 10 milyon çıktı sonra renkli ultrason çektirmemiz gerektiği söyledi, çektirdikten sonra eşimin sol yumurtalık varicosal tespit edildi, ameliyat oldu bu süreçte adegenofert diye bir takviye edici gıda kullanmamız gerektiğini söyledi doktor en az 3 ay hemde , 3 ay sonunda tekrardan sperm testi yaptırmanızı istedi umarım sonuçları iyi çıkar , bu durumları yaşayanlar benimle süreci paylaşabilir mi bu arada ben de süreci paylaşacağım.
Merhaba canım . 7 yıllık evliyim eşimin sperm testi 9 milyon 10 milyon çıkıyordu hep. Varikosl ameliyatı oldu 4 yıl önce . 15 milyon oldu degerler ama ağrısı yoktu artık. Ekim ayında artık tüp bebek merkezine gittik görüştük . Doktor amh değerin çok düşük eşinin de sperm analizi çok iyi değil hemen deneyelim tüp bebek dedi. Şansımız az gibi görünüyor deneyelim dedi. Takviye vitaminler verdi ikimize de bende yürüyüşler incirler kullandım yedim. Ocak 29 da rahim filmi çekildim. Mart 20 de aşılama yapıldı şuan hamileyim. Aşılama ile . Çok ertelemeden tedaviyi uğraşırsanz sonuç alırsınız Allahn izniyle.

Bizde de aynı durum on ay olacak isteyelim eşim iki farklı hastaneye gitti sperm testi ve ultrason ile bakıldı iki sperm testi de birbirinden farklıydı ikinci hastanede sonuçta varikosel üç evre grade üç çıktı fakat ameliyatlık değil dediler iki gün önce bahçeci tüp bebek Merkezi’nde Ürolog bülent Hoca’ya randevu almıştık iki vitamin takviyesi bir adet ilaç verdi bu sonuçlarla tüp bebek yapılırsa tutmama ihtimali olabilir üç ay bu ilacı kullan tekrar gel burada sperm testi ver belki sonrasında doğal yolla bile olabilir dedi ilaçlara yine başladık bu arada bülent hoca Grade 3 değil dedi muayene edince

kaç mm’di eşinizin varikosel? benim esimin de sağ tarafta 3.7 mm var. esimde ağrı falan yok gayet iyi durumda ve sperm değerleri de çok iyi morfoloji %1 sadece. ama 4 ay önceki baska kontrolde morfoloji %70 çıkmıştı. biz de şok olduk. burda okuduğum çoğu yazıda ameliyat morfolojiyi etkilemiyor diyorlar.
doktorlardan biri 3.7 mm için ameliyata gerek yok dedi, diğeri ise ameliyat olmalısın bence dedi. ikisi de prof ve iyi doktorlardı anlamadık valla napacağımızı. ama ameliyat isteyen doktor da genovita tb verdi. bir süre için değerleri yükseltebilir o arada gebelik yakalayabilirsiniz dedi. çıldıraaaccaaağmmm

Geçmiş olsun ben yaşamadım fakat takviye gıdaların işe yaradığını duydum beslenme şeklide önemliymiş

X