Sperm morfolojisi kötü tek çözüm tüp bebek mi bilgisi olan arkadaşlar??

benim eşimde de varikosel çıktı. sağ tarafta 3.7 mm, sol tarafta bayağı minik bir tane. morfoloji değeri %1 ama diğer değerleri iyi. doktor ameliyat önerdi ama eşimin işi dolayısıyla şu an yaptıramıyoruz anca ağustosta ameliyat olabilecek.

doktor vitamin verdi ve her sabah bal-polen karışımı tüketmesini istedi. en azından bir süre için değerleri yükseltir dedi. bu ay ben de femara başladım. bu yüzden bu ay biraz ümitliydim. ek olarak bu morfolojiyi iyileştirmek için neler yapabilirim?
Bana doktor paketli gıdalardan uzak dursun ozellikle yeşillik sebze ve balık tüketsin sigara ve alkolu bıraksın demişti. Ben ek olarak her akşam 1 kase kabak çekirdeği veriyorum yesin diye. keçiboynuzu kürünü yapıyorum sabah akşam onu içiyor. Bir de muzun iyi geldiğini duymuştum sabahları 1 tane.

Bana doktor paketli gıdalardan uzak dursun ozellikle yeşillik sebze ve balık tüketsin sigara ve alkolu bıraksın demişti. Ben ek olarak her akşam 1 kase kabak çekirdeği veriyorum yesin diye. keçiboynuzu kürünü yapıyorum sabah akşam onu içiyor. Bir de muzun iyi geldiğini duymuştum sabahları 1 tane.
çok teşekkür ederim. valla inşallah bu ay femara kullandığım için bir sonuc alırım. yoksa esim ameliyat olana kadar ara vermeye karar verdim. Allah hepimize yardım etsin.. bu ay güzel sonuçlar alalım. Allahım bu günde dualarımızı kabul etsin insallah 🙏🏻🥲

çok teşekkür ederim. valla inşallah bu ay femara kullandığım için bir sonuc alırım. yoksa esim ameliyat olana kadar ara vermeye karar verdim. Allah hepimize yardım etsin.. bu ay güzel sonuçlar alalım. Allahım bu günde dualarımızı kabul etsin insallah 🙏🏻🥲
Amin inşallah 🙏🏻🙏🏻

Peki bu sağlıksız sperm dölleyemez muhabbetiyle alakalı bir şey söylendi mi size? Hem diyorlar ki sağlıksızsa yumurtayı dölleyemez, hem de sperm sağlıksızdır o yuzden düşmüştür diyorlar benim kafamı karıştıran asıl nokta o
Benim esimin morfoloji 0 sadece ileri hareket sayi yeterli bzim tedavi oldugumuz doktorda dogal gebelik olur ama dusukle sonuclanir yada bos gebelik olur spermin yapisi bozuk oldugu icin dedi

Benim esimin morfoloji 0 sadece ileri hareket sayi yeterli bzim tedavi oldugumuz doktorda dogal gebelik olur ama dusukle sonuclanir yada bos gebelik olur spermin yapisi bozuk oldugu icin dedi
Açıkçası doktorların hepsi farklı konuşuyor sperm kalitesiyle morfolojisi farklı şeyler biz morfolojiye önem vermiyoruz diyorlar ben aldığım hiçbir cevaptan tatmin olmuyorum

Yorumlarda cevap arayan arkadaşlar varsa eğer, az önce dayanamadım çalıştığım yerdeki bir tüp bebek kadın doğum uzmanından görüş aldım. Sağlıksız sperm yumurtayı dölleyemez, bebeğin kalbinin durmasının sebebi farklı sebeplerdendir dedi. Bebekteki kromozom anomalisidir dedi. Velhasıl kelam sperm sayısı ve hareketliliği iyi morfolojiye çok takılma bu test benim için güzel dedi. Düzenli beslenme ve sigarayı bırakarak sağlıklı bir gebelik elde edebilirsin dedi. Keza burda arkadaşlar da yukarda benzer şeyler yazmışlar. Ama illa da sperm kaynaklı bir sorun vardır diye endişeliysen sperm dnası ile alakalı bir test varmış özellikli yerlerde yapılıyormuş onu yaptırabilirsin dedi. Benim tekrarlayan kayıplarım için önerileri oldu ben tüm kan ve genetik testleri yaptırmıştım sadece rahim filmi de görelim dedi pazartesi günü gidip onu çektireceğim inşallah. Biraz olsun kafamdaki soru işaretleri gitti içim rahatladı, cevap arayıp buraya gelen arkadaşlara da fikir olur belki yaşadığım bu durum 🙏🏻
Bizimde genetik ve sperm testlerimiz temiz çıktı ama 3 kere kürtaj oldum , şimdi son olarak bir rahim filmi kaldı onu da çektirdikten sonra duru. Kesinleşir diye düşünüyorum

Benim gittigim tüp bebek dru, kötü sperm zaten yumurtayı dölleyemez dedi. Morfoloji kötü oldugunda dogal gebelik oranı düşüyor. Zaten dölleyemiyor. Yalnız evet benimde eşimin morfolojisi kötü tesadüf mü bilmiyorum benim de 1 düşüğüm var

Benim gittigim tüp bebek dru, kötü sperm zaten yumurtayı dölleyemez dedi. Morfoloji kötü oldugunda dogal gebelik oranı düşüyor. Zaten dölleyemiyor. Yalnız evet benimde eşimin morfolojisi kötü tesadüf mü bilmiyorum benim de 1 düşüğüm var
Haklisiniz her doktorun yorumu ayri oluyor aslinda bende supriz bi sekilde hamile olduğumu ogrendim bu ay. Rabbimin hazinesi cok isteyen herkese nasip etsin inşallah 😊🤲🤲

Peki ne zaman sure sonra düşük yaptınız acaba ?

Peki ne zaman sure sonra düşük yaptınız acaba ?
Arkadaşınkinden bağımsız bizim de morfoloji sorunundan kaynaklı oldugunu düşünüyorum benim 12 ve 8. Haftalarda kalp durmasından kaynaklı kurtajla alındı tabii bunlar da düşük sayılıyor

Arkadaşınkinden bağımsız bizim de morfoloji sorunundan kaynaklı oldugunu düşünüyorum benim 12 ve 8. Haftalarda kalp durmasından kaynaklı kurtajla alındı tabii bunlar da düşük sayılıyor
Anladim canim gecmis olsun Rabbim biran once nasip etsin inslalah 🤲

Haklisiniz her doktorun yorumu ayri oluyor aslinda bende supriz bi sekilde hamile olduğumu ogrendim bu ay. Rabbimin hazinesi cok isteyen herkese nasip etsin inşallah 😊🤲🤲
Tebrik ederim benim bir senedir olmuyor artık umudumu kesmek üzereyim. Ne kadardır deniyordunuz.
Benim malesef kalp atısı olmadıgından 7.haftada sonlandı

Tebrik ederim benim bir senedir olmuyor artık umudumu kesmek üzereyim. Ne kadardır deniyordunuz.
Benim malesef kalp atısı olmadıgından 7.haftada sonlandı
Biz 1 senedir istyoruz esim de varikosel vardi ameliyat oldu kasimda. sayi hiz duzeldi morfoloji 0 di martta basladi morfoloji tedavisine tabi bn meryem suresi okuttum supriz oldu insallah bos yada kimyasal olmaz 🤲

X